Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Corpus collasum aganeizi hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Yildiz erenler

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba 22 aylık oğlum var anne karnında iken corpus collasum aganeizi teshisi konuldu ve epilepsi si var yaşıtlarına göre bir kaç ay geride kalmış yürümesi var ama seslendigimde asla bakmıyor birşey isteyince işaret etmiyor bu rahatsızlıkla ilgili bilgisi olan var ise ve yardımcı olursa çok mutlu olurum. Lütfen biraz bilgi istiyorum

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. corpus collasum her iki beyin hemisferinin ortasında bulunan dokudur. Agenesis ise bebeğin doğuştan eksik doku ile doğması. corpus collasum agenesisli çocuklarda eksikliğe bağlı olarak fiziksel ve/veya zihinsel birçok komplikasyon görülebilmektedir.

O yüzden önce hekim kontrolünde olmak üzere çocuğun bireysel eğitim ve/veya fizik tedavi-rehabilitasyona ihtiyacı olduğu çok yüksek ihtimaldir. O yüzden bir hekim ile görüşmenizi tavsiye ederim çünkü bahsettiğiniz üzere çocuğun yukarıda bahsettiğim tedavi yaklaşımlarına ihtiyacı var diye düşünüyorum. Tekrardan geçmiş olsun.

Üst Alt