Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Chery engelli tertibatlı araç satamıyormuş

ist01

Üye
Konular
41
Reaksiyonlar
3
Hocam başıma gelen bir olayı anlatayım ben özel tertibatlı engelli aracı kullanan biriyirim 12.01.2024 tarihinde chery bayisine chery tiggo pro 8 almak için başvuru yaptım inanamıyacaksınız bana dediği engeliniz nedir ortapedik engelliyim tertibat kullanıyorum dedim satış danışmanı bana biz tertibatlı araç satamıyoruz dedi sebebini sordum tertibatlı aracı noterten engelli geçiremiyoruz sebeb ise aracın engelli tertibatına uyumluluk belgesinin aslı olmadığı peki dedim bunun ne alakası var normal vatandaş gigi alabiliyormuyum deidm alabilirsiniz ama muafiyet için tertibatlı araç veremiyoruz dedi dedim bu bayilerinizin genelinde böyle mi evet dedi hatta genel müdürlüğe bununla ilgili toplantı bile yapmışlar bu konun aslını bir öğrenmenizi istiyorum siz bu tür konuları araştırıyorsunuz sonuç olarak cheryden aldığım cevap bu yine birengel karşımıza çıktı

Merak etitğim konu engelli tertibatı kullanıpta chery den araç alan var mı?
Merakelli tertibatı kullanıpta chery alan var mı?

Yok sanirim boyle bir sey tek sandlye kullanan bir arkadasim basvurdu parasini yatirdi ve ay sonu aliyor.

Yok dedim ama engel yuzdem 60 yaziyor raporumda. El tertibatli araci satmiyotuz ugrasamiyoruz yuzde90 muafiyet icin satiyoruz dediler.

İketişim eksikliği olmuş gibi. Başka bir bayi şle görüşün derim. Ya sizin durumunuzu anlamadı satış uzmanı, ya da siz tam anlatamadınız. Farklı bayi ile iletişime geçmekte fayda var.

Allahın selamı uzerinize olsun arkadaşlar 12 ocaktan bu yana bekledim yazmak için burada @inzibat abinin de dediği gibi yanlış anlaşılma olmuş olabilir .Rabbim herkese hayır ile alıp kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
Ben bugün itibari ile aracımı aldım chery tiggo 8 pro ve hemde tertibatlı şekilde aldım.
Bayı verebiliyor sadece uğraşmak istenmiyor sanırım. Başka bayiilerle görüşme yapın derim..

@mufto 27

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Tertibatlı araç alımında yaptırılması gerekli tertibatların yapılması maliyeti bayinin sorumluluğunda mı acaba yoksa kullanıcılardan gerekli tertibatlar için ayrıca ek bir ücret mi alınıyor ? İyi Günler

Ben 2 hafta önce görüştüm. Tertibat eklenmesi gerekirse nasıl olacak diye. Satış danışmanı burda ekip var tertibatı hemen ekleyip satışı yapabiliyoruz dedi.

neden chery almak istyorsunuz ??
öyle aman aman bir araba değil cacık araba gidin reno fıat alın kat kat daha iyidir..

@BnymnYldz

Allah razı olsun sizlere de en güzellerini nasip etsin rabbim Siz yaptırıyorsunuz maliyeti size ait araç fiyatı dışında ödeme yaşıyorsunuz tertibata

@mufto 27
Bugün Chery bayisine gittim 2024 model tiggo 7 pro excellent siparişi verdim 8 pro excellent ötv muafiyeti artık bitmiş luxury paketini veriyorlar luxury paketinde de çok eksik olduğundan dolayı tiggo pro 7 excellet aldım.
837.750 TL anlaştık hayırlısı olsun herkes için. Aparatı kendi aparatçıları var onlar yapıyormuş.

Hayırlı olsun kardeşim sevindim senin adına ☺
Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
Güzel yolculuklar güzel günlerde hayır ile huzur ile kullanmayı nasip etsin rabbim ☺😌

@mufto 27,
Allah cc. Nasip ederse ben yine kullandığım otomobilinin aynısını almaya çalışıyorum. İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.

Ben Chery tıggo8 pro excellent aldım 8şubatta,tertibatı ben kendim yaptırdım,yani tertibatlı araç satmıyorlar.

bende martteslim sonunda insaflı bir bayi buldum aldım 970 pro 8 ex paket aldım biraz pahalı oldu mecbur aldık beklesek marttan sonrah iç araç alamıcaz malum türkiyede paranın değeri heran yok olabilir. tertibat olarak bendeki tertibat uyarsa eski araçtan kalan onu yapacaz uymasa onların varmış saten tanıdıgı yenisini takar artık nasıl olur bilemem

Hayırlı olsun kardeşim rabbim utandırmasın güzel hayırlı günlerde kullanmanı nasip etsin rabbim ☺

Satmak istemiyorlar heppsi bu :) Bugün Ümraniyede Renault bayiside aynı şeyi söyledi bana %90 altı engelliye araç satmıyoruz dedi ...Ayrımcılık yapıyorlar benim belgelerim varsa ve hakkımsa sana satamayız diyemez ama ben Japoncu oldugumdan dolayı ve renault ilgili pek çekmediği için üstelemedim.Sadece Australi çok övdüler görmeye gittim gerçi boşa zaman harcamışım...

@fevzieryilmaz,
bu konu ciddi her alanda tepemize biniyorlar faiş fiyatlar sölüyorlar şu sıralar başıma çok gelmeye başladı iyicene midem bulandıu protezciye gidiyorsun faiş fiyat bir yeregidiyorsun faiş fiyat araba alacaksın satmıyoruz artık ben bunda bir kasıt aramaya başladım ülkede bir şeyler oıluyor insanlar kötüleşmeye başladı eskiden böyle değildi ilk aracımı aldımda böyle sorun yaşamadım haa şaunda da aldım saolsun chery bostancıoğlu fatma hanım destek oldu en azından içlerinde 1 2 iyi insan çıkıyor. gerçi bostancıoğlu övmüş gibi oldu ama 2 bayiside yaklaşım iyi hem opel hem chery olarak.

Üst Alt