Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

C-Max Merdiven Tırmanan Sandalye kullanan var mı?

gokund

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. Bu ürünü kullanan var mı acaba aranızda?

PORTATIF1k.jpg

www.vertebra.com.tr/urunler/urunler_index/portatifakulumerdiven.html

Firma ile kontakt kurup demo talep ettim ama bir türlü gerçekleşmiyor çünklü ellerinde demo aracı yokmuş ve benim kullanım ile ilgili aklıma takılan bazı sorular var. Bilgisi olan bir arkadaşım ile kontalt kurabilirsem memnun olacağım.

Saygılarımla...

Çok hantal ve kullanışsız gelmişti bana... Bence de asansör seçeneği çok daha mantıklı. Sonuç olarak zaten konutta kullanılacak. Yani bu aleti alıp istediğiniz yere götürme şansınız pratik olarak yok. Çok ağır ve kaba.

Tave asansörleri şahane birşeymiş. Bu kadar pratik çözümler olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Maliyeti de fazla değilse süper bence...

şu sitede asansör dışı alternatifleri benim kadar irdelemiş kişi var mıdır bilmiyorum? ;)
1-ilk mesajdaki -vertebra'nın ki - kola şişesi taşımak amacıylada kullanılan sisteme benzeyen
zamazingolar güvenli, lakin tüm beceri taşıyıcının kol gücünde.
güvensiz olsa gavur onu piyasaya vermezdi bundan emin olun. onlarda insan hayatı bizdeki gibi ucuz değil.
FAKAAATT...!
bu sistem düz merdivenler içindir. döner merdivenler için tehlikelidir.
ayrıca düz merdivenin eğimi de önemlidir.
nası yani?
bizim laziko apartmanlarda iki kat arasında 16-17 basamak vardır.
böyleyse merdivenleriniz dik demektir. ideali (kat yüksekliğine göre değişmesine rağmen standardı alalım)
konutlar için 18 basamaktır. basamak sayınız 18 ve 18+ ise ve hele merdiven sahanlıklı ise bu taşıyıcıyı tavsiye ederim.
sahanlık her kat arasında mutlaka vardır burda kastım kata ulaşmadan
yapılan sahanlıktır. (yani 9 basamak + sahanlık + 9 basamak veya 12+6 vs de olabilir önemli olan ara sahanlıktır)

merdiven korkuluğuna veya duvara monte edilebilen raylı taşıyıcı sistem dubleks evler içindir.
veya apartmanlarda zeminden ilk kata çıkmak için kullanılabilir.
çünkü...
diyelim ikinci kata çıkacaksınız ve ray, merdivenin yaslandığı duvara döşendi. ilk kattaki komşunun kapısını nasıl geçeceksiniz?
rayı korkuluk tarafına (merdiven kovası) döşemek çözüm gibi gözüküyorsa da..!
..ıhhh..!
bi kişinin ortalama ağırlığını 70-80kg alırsak tüm korkulukları güçlendirmek hatta söküp yeniden yapmak gerekiyor.
haaa resimdeki gibi merdiven korkuluğu yerine (kovada) duvar varsa yani merdivenleriniz iki duvar arasında yükseliyorsa olabilir.

Valla ben TAVE'nin merdiven asansörlerini de araştırdım arkadaşlar ama 23.000Euro maliyet çıkardılar. Masrafı asansörlü bir apartmana taşınmaktan daha fazla olacaksa anlamı yok ki.

VERTEBRA'nın ürünü iddialarına göre döner merdivenlerde de kullanılıyor.Ama işte ben de çok güvenemediğim için demo görmek istiyorum. Bir web sitesinde bu ürünün video'su da var. İlgilenenler için o linki de vereyim:

http://www.stairclimbers.net/stairclimber_movie.htm

C - Max kullanımı ile ilgili

Gokund arkadaşım

Sözü edilen aleti ben bir yıldır kullanıyorum. Çok kullanışlı ve sökülüp takılabilmesi nedeniyle her alanda kullanıyorum. Daha fazla bilgi almak istersen beni ara Tel. 0 224 220 00 51

Çok teşekkür ederim Halil Bey. Verdiğiniz bilgiler ile aynı cihazı Sinaps firmasının da sattığından haberdar olmuş oldum. Onlarla da kontağa geçerek demo için cihaz temin etmelerini talep edeceğim.

Size telefonda bahsettiğim minderleri diğer arkadaşların da fayda görebileceği ihtimal ile buraya yazıyorum. Sitede hem aynı mantık üzerine yapılmış koltukları hem de taşınabilir manuel ve elektrikle çalışan minderleri görebilirsiniz. Oğullarınız internet ile haşır neşir ise benim yaptığım gibi www.ebay.com dan ikinci el olarak da satın alabilir. Henüz elime ulaşmadı ama geçen hafta elektrikli olan minder modelinin siparişini verdim. İlgilenir iseniz ana satıcının sayfası aşağıda. "Lift Chair" ya da "Seat Lift" kelimelerini kullanarak Google'da aratırsanız başka benzer model ver satıcılara da ulaşabilirsiniz.

http://www.spinlife.com/category.cfm?categoryID=47

Tekrar teşekkürlerimi sunarak saygılar dilerim.

merhaba gokund,

demo cihaz geldi mi, deneme imkanın oldu mu ? bilgi verirsen mutlu olurum

teşekkür ederim

Merhaba

Merhaba,
Evet demo cihazını ailemin yaşadığı İzmir'deki apartmanımıza götürdüler. Sağolsunlar Manisa'ya satılan bir cihazı önce İzmir'e götürüp demosunu yaptıktan sonra teslim ettiler.

Ne yazık ki ben demo yapılırken başında değildim ancak 55 yaşlarındaki annem ve babam yaşlı anneannem ile birlikte denemişler. Biraz el alışkanlığı gerektirdiğini düşünüyorlar. Basamağın genişliğinden ziyade merdivenin eni konusunda problem olmuş. Sandalyenin çalışması için hafif yatarak indirilmesi lazım. Bu yatma sırasında sandalyenin tutma sapları basamakların ortasına falan geldiğinde duvara dayanıyormuş. Ya tutma sapları kısaltılacak ya da biraz el marifeti ile tecrübe kazanılacak diye yorum yaptılar. Ancak cihaz düz basamaklarda ve geniş dönr merdivenlerde sorunsuz gözüküyor. Bana göre en kötü yanı düz yolda normal bir tekerlekli sandalya gibi kullanılamıyor olması. Lastikleri küçük olduğu ve basamak algılayan sensör ile donatılmış (normal tekerleklerinin haricindeki) 2 küçük tekerleğinin varlığı sebebiyle asıl fonksiyonu düz yolda taşımak değil merdiven indirip çıkartmak.

Ben Almanya ebay'inden ikinci elini buldum. Getirip getirtmem konusunda kararsızım.

Sevgiler...

Merhaba Gokund,

bu konu ile ilgili tecrübeni hepimizle paylaştığın için teşekkür ederim. Gerçekten de bu tür cihazlar refakat eden kişinin dikkatli olmasını gerektiriyor. Her ne kadar cihazın kendi elektromekanik emniyet kriterleri bulunuyor olsa bile kullanıcı yani insan faktörü büyük öneme sahip. Müsait olduğunda www.engellihayat.com adresinde yer alan diğer çözümlere bir göz atarsan hemen bütün ürün gruplarını geniş bir yelpazede inceleyebilirsin.

Bir de şunu eklemek istiyorum. Böyle bir ürünün ikinci eli ne durumdadır kimse tam olarak bilemez. Ayrıca ikinci el ürünü getirdin diyelim, arıza bakım konusunu kime yükleyeceksin ? Bunun yerine basamaklara tutturulan merdiven lifti veya dikey platform tercih etmek daha doğru olabilir.

İstanbul Ataköy'den Sevgiler

Sandalye tipi mobil asansör kullanan varmı memnunmusunuz arkadaşlar merdiveni benleri çıkıyor.

Üst Alt