Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boyun ve bel fıtığı rahatsızlıklarınızı mutlaka belirtip oran alın..

Mr bulguları puanlama için yeterli görünmüyor,
Muhtemel değerlendirilmeye alınmayacaktır,
Hekim insiyatif kullanıp isteğiniz puanı verebilir,
Tecen96

Bel fitindan ozur orsni

https://www.hizliresim.com/
4 ameliyat gecirdim son ameliyat 6 vida takildi baldirimda kramp surekli ve ayak tabani yan kisim surekli uyusuk bilgi sahibi arkadaslar yirum yspabilirmi yuzde kac oran alirim tesekkurler

Mr raporu açılmıyor,yüklemeyi tam yapamadınız sanırım.
Tekrar denersen yorumlamaya çalışırız...
Enfatber

Enfatber bel fıtığı için fizik tedaviden %7 alırsın ameliyat olmuşsun ortopedi dokturundanda artı oran alırsın platin konulmuş Burada net şu oran alırsın demek doğru olmaz.Ama kesin oran alırsın.brl fıtığı için minimum oran %7 sen ameliyat olmuşsun platin içinde ayrı değerlendirmeyi ortopedi dokturu yapar.Ameliyat olduğunu belirt heyette.Sakatlık cetveline bakarsan az çok bilgi sahibi olursun.Ilave rahatsızlıkların varmı yoksa sadece bel fitigindan yüzde kırk beklentinmi var.

Kardesim belden 4 ameliyat oldum 6 platim var butun degerlendirmelelri beyin cerrahi yapmiyormu ameliyat dan ve platinlerden oran almam icin ortepediye ayrimi gitmem lazim hastanede fizikcide beyin cerrahide bana boyle bisiy demedi ortopediye gitmen lazim diye kafam karisti0

Enfatber

Mr raporuna baktım,
%40 için yeterli değil.
İlave hastalıkların varsa heyette değerlendirilir...

Anladim zaten yuzde 40 beklemiyorum belden ama acaba kac cikar diye ortalama ne oran verirler bu rapora

Fenerliyizz rumuzlu arkadasin yazdigi gibi ameliyay ve platinler icim ortopedi doktoruna gitmem gerekiyormu varmi oyle bisiy yoksa tum degerlendirmeyi beyin cerrahimi yapacak oyle bisiy varsa heyete ortopedide ekleteyim

Enfatber bel ve boyun fıtığı için fiziktedavi puanlama yapar.bende oran aldım.sen ameliyat oldum pilavın var diyorsun bu belirt ortopedi yada beyin cerrahı puanlama yapar.zaten heyet kağıdında 7 bölüm oluyor.olwve hastalıklar içinde dshiye dokturuna söylüyorsun ekletiyorsun sekreterlikden.jafq karısacak durum yok.heyete girecegin zaman fizik bütüne yada dahiliye ye söylersin ameliyat için beyin cerrahı puanlama yapıyorsa o bölümü ekletirsin.fizik tedavi bugüne zaten emarkarı göstereceksin.

doktordan doktora değişiyor bence elimde nöroloji , ramotoloji , boyun fıtık ne varsa mr çekim test ilaç raporu eklenmedi.EKLENMEDİ.ilden ile ilçeden ilçeye ve hastane doktor ....evet bu rahatsızlık varmış geçmiş olsun teşhisi koyan doktor da eminim kendi hocasıdır elimde 3 senelik yatışlar var düzenli ilaç aldım yurtdışına gidip pozitif çıkan test var ....ama yok puan vermedi. diğeri ramotolji bir önceki raporum %72 idi bunu yarısı bu hastalık elimde bin tane çekim test yatış var AMA DOKTOR PUAN VERMEDİ.inanın 1 ay uğraştım nye vermiyorsunuz dedim vs vs bu hastalıkların fizik tdavi boyutuna bakıyoruz dedi diğeri de ilaç almıyorsun dedi birinde fizik tedavi aldım diğerinde ilaç raporum var çaprazlama geri püskürtme uyguluyorlar neden amaç düşük puan vermek ...ölümcül olan ve iyileşmeyecek bu hastalıklar için ilk başta 1 sene idi kavga ile 2 yıl yaptırmıştım heyete girmeden. NOKTA.

hakkımı helal etmiyorum.

Belde L2 vertabra korpusunda hemanjiom görilmiş anlamı ne

Hemanjiyom önemli bir durum değil,endişelenmeye panik yapmaya gerek yok mardinli :) omurgada en çok sırt (torakal) ve bel (lomber) bölgesinde ortaya çıkarlar. Bunlara spinal hemanjiyom denir. Belirtiye neden olmdığı için Tamamen tesadüfen mr filmlerinde görülür,

Kılcal damar ve toplar damarlardan köken alır.
Belirtiye neden olmayan hemanjiyomlarda tedavi gerekmez.

Doktorun daha net bilgilendirecektir.
Önemli bir durum değil.
Pluvia

OğuzHan112

Hemanjiom ben sanırsam vücudumdada var baya

Belde iki kere tutuldu geçen çok fena

Cataflam içiyom iyi gelyo

Olabilir.
Hemanjiom omurga da görülebildiği gibi organlarda da yaygın görülür.
Pluvia

Üst Alt