Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boyun fıtığından oran alabilen var mı?

Komplike olmayan fıtıklarda puan verilmez, puan için ameliyat olmalı ya da ameliyatlık durumda olması gerekiyor,
Enver Kurtkaya

Enver Kurtkaya oran alırsın ortalama 13 yada 14 puan ben 5 yıldır heyete girerim her girmeden oran aldım bende brl ve boyun fıtığı var ameliyat olmadım.Son bir yıl içinde çekindiğin emarı heyette fizik doktoruna göster.Yönetmelige gorede zaten oran vermek zorundalar Amrliyst olsan alacağın oran yükselir.

Fıtığı olanlar için yazıyorum. Bel boyun için oran veriliyor. Ameliyatsız olanda puan alabiliyor.

Hangi hastene veriyor yardımcı olurmusunuz hem bel hemde boyun fıtığım var mr da çektirdim

Sagittal Set1 ve FSE T2 ağırlıklı akdil planda GRE ağırlıklı vertebrelarda yer yer marjinal osteofit oluşumları izlendi intervertebrsl disklerde yer yer dejeneratif değişiklikleri izlenmekte diye yazıyor raporumda siyah yazıyla buna oran verilirmi

Herkese selam,

2018 yılında boyun fıtığından ameliyat oldum (8 saat sürdü) 2 tane protez takıldı.
Şuan tekrar ameliyat olmam gerekiyor, 2 yeni fıtık daha çıkmış.

MR rapolarlarında;

1-Servikal Lordozda Düzleşme İzlenmiştir.
2-Sağ açığa doğru Skolyoz İzlenmiştir.
yazıyor.
Doğuştan 2 omuriliğim birbirine yapışık vaziyette.
Ciddi ağrılarım ve el parmaklarımda uyuşmalarım mevcut.

Bu sıkıntılara benzer sıkıntıları olan yada oran alan var mı arkadaşlar.

Geçen sene niyetlendim heyete girdim.
Sedeften %15
Hiper Tansiyondan %10 aldım.

Yukarıda yazdığım Kas İskelet rahatsızlıklarımdan da orana alabilir miyim sizce ?

Teşekkürler. Herkese Geçmiş Olsun...

Anlayan arkadaşlar kaç verirler bu rapora
Lomber aks düzleşmiş olup vertebra korpus yükseklikleri ve intervertebral disk aralıkları tabidir. Vertebra korpus köşelerinde osteofitik sivrileşmeler izlenmiştir. L4 ve L5 düzeylerinde vertebra korpus end platelerinde düzensizlik ve skleroz izlenmiştir.

Üst Alt