Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Biz engellilerden adam olmaz... [Tartışma]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlker bey gibi bende son yazısına katılıyorum.Yazı ve anlatım şekli hariç konunun özünü düşündüğümüzde haklı.

Bak anlaşıyoruz galiba.Bu sitede haksızlığa, hukuksuzluğa eyvallah diyen çıkar belki ama okyanusta damla misali azdır.Hadi iyi niyetimi de katayım okyanusta çeyrek su damlası olsun.Hiç yok diycem ama o biraz fazla iddialı olur.

15 milyarlık araba dediğin nedir senin.Hiçbir gelirin yok ve sadece kapının önünde bir araban var.3 gün yaşayamazsın.Araba zorunlu ihtiyaçtır, hele engelliysen zorunluluğu onla çarpabilirsin.Ne yani araba alan maaşı kestirsin mi ? O araba suyla mı çalışır sence.Ya da maaşı kesilen arkadaş 3. gün arabanın aynasını falan mı yiyecek.

Haksız, hukuksuz dediğin insanlar haklıysa bunun vebalini ödeyebilir misin sence? Devlet niye var, mahkeme niye var.Ben yeni emekli oldum, yok raporuydu, yok heyete girdiydi, yok uzmana gönderildiydi; emekli olduk ama nasıl olduk bir de bana sor.Elinde delilin, ispatın olmadan insanlar hakkında atıp tutmasan daha iyi olmaz mı sence?

Bir bütünün, bir parçası, onun hepsi demek değildir.Bu İmam Rabbani nin sözüdür.Sen parçadan yola çıkıp bütünü kötülüyorsun.Ha iyi niyetlisin eyvallah ama seni tanımayan insanlar iyi niyetini bilmez ki, önce yazdıklarına bakar.Yazdıklarına bakanların çoğu da senin yanlış şeyler yazdığını söylemişler.Bu senin yanlış bir insan olduğunu göstermez.Sadece üslubun ve ifadelerin yanlış anlaşılmaya çok çok müsait.Art niyetli olduğunu düşünsek cevap yazmak için bu kadar uğraşmazdık.

Uğraşmazdık dayii...
Uğraşmazdık cevherim...

Bu konuyu açan arkadaş kendi yazdıklarını tam okumadan yorum yaptığımızı söylemiş. Ama görüyorum ki asıl kendisi yorumları okumadan ve iyice anlamadan yazmaya devam ediyor.
Benim yazmış olduğum yazıda belirttiğim şeyleri tekrardan okursa ne demek istediğimi anlayacaktır. İhtiyaç sahibi olmayan sağlıklı kişilere kesenin ağzını açan devlet baba, özürlü vatandaşları içinde analık yapmalı bence.
Benim günün adamı olmak istediğimi yazmış birde,ben % 62 olan engelimle hiç bir şeye muhtaç olmadan geçimimi sağlıyorsam, akşam evime giderken koltuğumun altına ekmeğimi sıkıştırabiliyorsam ve bir işverenle nerdeyse aynı değerde vergi ödüyorsam zaten günün adamıyımdır.
Ve biliyorumki benim gibi daha nice arkadaşlar bu zor şartlar altında hayatını devam ettiriyordur.
Herkeze Allah kolaylık versin.

bende nerimanla hemfikirim,engelliysen ve aklını kullanmazsan salak sıfatıyla nitelendiriliosun..engelinle yaşamalıysan kesinlikle adımını dahi atmadan planlamalar yapmalısınn

bos bos konusuorsun dıosun bulusma yapanlardan bırıde bızlerız onu anlatmıs denızkızı!konustuun lafımı unutuon napyon!agresıflıkle kımseye bısey ogretemessın haklıysanda tepkı alırsın!doru durust efendı efendı anlatsaydın dusuncelerını sımdı bu sayfada guller acardı su sayfanın halıne bak!sensın bu sayfanın böle olmasının nedenı!bende en az senın kadar mıllıyetcıyım devletımı bayramı severım..sadece engellılerde deıl yesıl kartı olup cıpe bınenlerı bılıoruz bız bu konuda haklısın.senın anlatmak ıstedıgın konuyu herkes anladı ama uslubun bı boka benzemıo..mıllet uslubuna vurgu yapıo uslubun dogru deıl dıo sen hala benı anlamıosunuz dıe dıretıyosun..yok avrupa gezmısmişsin!napak gezdıysen okadar gezmıs tozmus gormussun ama su sıtedekı bıkacbın kısıye hıtap edememıssın herkes goruo...sakın sakın yazarsan ıyı tepkıler alırsın yazmassanda böle olur..herkes haksız sen haklı!deılsın...ıkı saat zaman harcadım yazdım senın yuzune yazınca ne degısecekse..okumak gezmek cahıllıgı alır...

karakafaliadam;

Kötü söz sahibinindir diyorum ve buradakiler cümle alem galiba anana sorun yaşattılarda kuyruk acınma var.

Site yönetici bana dengesizin tekli ulan dedi bende ona moron dediğim için üyeliğimi yasakladın. bakalım şimdi bu üyeyi yasaklayacak mısın?

Anlaşıldıki sizlerle tartışılmıyacak. Küfüre ne kadar meraklısınız.

kötü söz sahibinindir diyorum . .
Anlaşıldıki sizlerle tartışılmıyacak.

ne diyosun ne diyosun tam anlayamadım . . !

bu ne lahana turşusu bu ne bulgur pilavı bu ne biçim çelişki . .

Genelleme yaparak hakaretle burdakileri adam olmamakla ithaf ederek bu konuyu başlatan sen şimdimi söylüyosun kötü söz sahibinindir diye . . Ben o söylenen sözü kesinlikle tasvip etmiyorum ama bu laflara maruz kalmayı sen burdakilere hakaretle başlayarak çoktan kabullenmiştin zaten . .

Sen padişahın hangi tarafısın dokunulmazlığın ne özerkliğin neki sen millete verip veriştirirken bişey yoktuda (küfürü kesinlikle kastetmiyorum) millet sana hakaret edince mi gücünüze gitti küçük bey . .

Önce bi lafa nasıl başlayacağını Bileceksin ! Topluma destursuz girilmez Öğreneceksin ! Kimse senin babanın uşağı değil kimseye hakaret edemeyeceğini Bileceksin ! Eğer ediyosanda sonrasında olacakları Kabulleneceksin ! Pişman olup Özür dilemenin bir Erdem olduğunu ve bu Erdemin de seni ADAM yapacağını yavaş yavaş Öğreneceksin !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt