Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bir Skolyoz ameliyatından kısa görüntüler/video

kuetzakoalt' Alıntı:
hımm saolun bilgileriniz için bunları size soruyorum çünkü sizin en dürüst şekilde cevap vereceğinizi biliyorum doktorlar coğu zaman çok dürüst konuşmuyor :)

bu sadece senin önyargın ... neden konuşmasınlar ki ? :wink: onlar da hastalarını en iyi şekilde bilgilendirmek için uğraşıyorlar ama işte toplumun önyargısı ... böyle gelmiş , böyle gider ... 8)

haklısın reality.doktorlar artık eskisi gibi değiller.ne olursa olsun tüm bilgileri çıplaklığıyla anlatıyorlar.bende eğer doktorlara alışık olmasaydım ameliyattan önce doktorumun söylediklerini duyunca kalpten giderdim herhalde.çünkü hiç bir tehlikeyi ve olabilecek aksiliklerin hepsini artı olabilecek iyi şeyleri hiç saklamadan yüzüme söyledi.ve böylece kafamda soru işareti kalmadan olabilecek herşeyi göze alarak ameliyata girdim

doktorları taktir etmemek mümkün değil ben küçük bir kesikte bayılacak gibi olurken bu görüntüleri izledim gerçekten kutsal bir iş yapıyorlar ameliyat olacak arkadaşlarada nacizane bir tavsiyem var bence bu görüntüleri izlemesinler çünkü gözlerinde çok büyütebilirler ameliyat olacakları zaman zorluk çekebilirler bence hiç birşey yapmasa moral bozukluğu yapabilir Allah herkese şifa versin :wink:

tmm eewt doktorlar artık eskisi gibi değil ama hepsine garanti veremezsin valla herkezin fikri değişik tabi ben güvenemiyorum belki yaşadıklarımdan belkide düşünce farklılığımdan ben bu ameliyatı bizzat yaşamış bir kişiyi daha dürüst bulurum.

bu video hakkında da bence evet pek iç açıcı değil ama üstesinden gelinmeyecek birşey değil kafanda herhangi bir fikir olmadan günlerce yaşıyacağıma ben bana neyapılacağını bilmeyi tercih ederim böle daha rahat hissediyorum kendimi :)

ben hem bu ameliyatı oldum hemde doktorların dürüstlüğüyle karşılaştım.
videoya gelince ameliyattan önce zor bir dönem olduğu için izlenmemeli.benimde haberim vardı ama psikolojimi bozmamak için izlemedim.ameliyattan sonra izlediğimde ise hiç bir şekilde etkilenmedim

Bende ameliyatımı oldugum halde ürpererek izledim.ameliyat olacak arkadaşlarımız için biraz agır bi görüntü olabilir diye düşünüyorum.zaten tüm ameliyatlar gibi bundada hiç bişey hissedilmiyor.ameliyat sonrasıda benim oldugum döneme göre çok daha kolay atlatılıyor.
Bence korkmak ve ameliyatı ertelemek yapılacak en büyük hata olur.
şimdiden ameliyat olacak arkadaşlara çok geçmiş olsun

ben burcu 15 yaşındayım skolyoz amelyatı içn 14 ocakta 9 eylül üniversitesine gticem :( videoyu izledim kötü ama insanaın olcağı ameliyatı bilmesi ii :) öncelri çok üzülüyordum ama artık takmıyorum şöle ayda böle yaşım erkenken ameliyat olmalıym herşeye rağmen hayat devam edio tüm hastalar acil şifalar diliyorum :wink:

doktorum o kadar iyi bir insandır ki çok istedim cameraya aldırmayı ameliyatı ama hep son anda unuttuk oda istiyordu ama olmadı bu videoyu izledim ancak tatmin olmadım

ancak ameliyathanede bana takılacak rotları platinleri canlı ögrdüm ama moral iğnesi diye bir iğne vuruyorlar o narkoz yemeden uyuştuuryor insnaı resmen sarhoş gibi bakıyordum etrafa neyse...

kendi ameliyatımı izleme şansım olsa idi keşke aynı operasyon bana 5 kez yapıldı şimdi birkez daha yürüyebildiğime şükür ediyorum ve uzun bir vayyy bee çekiyorum

allah doktorlarımızın sağlıklarını hep iyi tutsun başarılarına başarı katsın onlar hak ettikleri değeri maddi manevi göremiyor ve ben bu yüzden çok üzülüyorum

14 yaşında skolyoz hastası olduğumu öğrendim korse kullandım ve derecem 36 dan 22 düzeldi sonra teaviyi yarım bıraktım ve suan derecem 24 :( ameliyat olma veya olmama gibi bir üşüncem yok ama şimdilik videoyu izledim tütyrerim ürperdi :shock:

arkadaslar ben 11 sene önce ameliyat oldum çokta memnunum ama yinede görüntüleri seyrederken kötü oldum bencede ameliyat olucak hastalar izlemesin doktor konusunda yardımcı olabilirim benim doktorumu bu konuda tek geçiorum

ben bir şey sorcam bu skolyozun acısı nasıl olçülüyor bende baya bir egıklık var agrım falan yok ama merak edıyorum acaba hangı sevıyeye kadar ameliyat edılınıyor.birde en iyi nerde yapılır bu ameliyat

Mrb
Bu ameliyatı 4 sene önce bende oldum.Hayatımın en zor ve berbat dönemiydi.Çok zor günler geçirdim.Ama şu an çok iyiyim.Bu ameliyatı olup olmamak konusunda 6 sene kadar düşündüm ama artık bu ameliyattan kaçışımın olmadığını söylediği an doktorlar olmaya karar verdim.3 gün yoğun bakımda kaldım.Ama şu an iyiyim çok şükür.

ben 14 yaşındayım ve bu videoyu maalesef ailem izlettirmedi ve bende skolyoz ameliyatına 9 saatlik ameliyattaydım ve annem ve babam bu korkunç videoyu sonra gördüler ve bende daha sonra görünce deliye döndüm

7 kez skolyoz amelyatı oldum insan ne olacağını neler yapıldığını bilmediği için daha cesaretli oluyor şimdi bu görüntüleri izleyince nasıl hiç korkmamışım hayret ediyorum bir daha amelyat olmam gerekirse eğer eskisi gibi korkusuzca evet diyemem artık

merhabalar bu ameliyatı benım annem olucak ama ondan cok ben korkuyorum bu amelıyatın riski nedir

slm bende 20 gün önce oldum annem izlemiş ama bana izletmedi ameliyattan sonra izledim daha iyi oldu şimdi çok iyiyim

sırtımı boydan boya açtılar 9 saat sürdü platinler falan seyretmesen iyi olacak 87 de olmuştum... bence ameliyat olanlar seyretmesin....yada olacaklar..... ben şahsen seyretmeyeceğim... ama çok yararını gördüm...

tüh izleseydim keske bndede baslsangıc var dedi dr korse kullan dedi izlesem hemen gider takardm ama napalım kısmet degilmiş :)

ben ce izlemeyin amelyatan sonra izleyin baskı olur bu sizin için kolay bir ameliyat değil kesme çakma sesleri testere filminden farksız ama :)

BUNU AMELİYAT OLACAK ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM.Ameliyatta hiç bir acı hissetmiyosunuz ama ameliyat olduktan sonra biraz ağrır ve kaşınır .SAKIN KORKMAYIN.Bende ameliyat oldum hemde 3 yaşımda.Şimdi 11 yaşındayım bir daha oldum yine hiç korkmadım.şimdi çok güzel.:)

arkadaşlar ben izleyemiyorum :( biri bana linkini atabilir mi acaba?

doktorun adını sölermisin ve hangi hastane olduğunu bende skolyoz var

Bende skolyoz hastasıyom ama çok riskli oldugu için korkuyorum ne olur bana bi akıl verin

Bide tam olarak han gi şehirde olucamı bilmiyorum olanlar hangisini tercih eder

Benim hastalıgımı bilen herkes ankara diyor ama kafam çok karişık

Mrb arkadaşlar bende skolyoz hastasıyım da yeni üye oldum her kes ameliyat oldumu tavsiye ediyomusunuz

Üst Alt