Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beyin Anevrizma ameliyatı sonrası engelli raporu alınabilir mi?

Agah Bey

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba
2018 yılında 2 beyin anevrizma ameliyatı geçirdim, bu ameliyatlar sonrası engelli raporu alıp vergi indirimden yararlanarak emekli olabilirmiyim.
konuyla ilgili tecrübesi veya yorumu olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
zira böyle bir ihtimal varsa sağlık raporu için randevu almak düşüncesindeyim.
ayırca yeni bel fıtığı ameliyatı geçirdim ve şeker hastalığı başlangıcım var.

ssk lı mısın memur mu sigorta başlangıcın hangi yıl kaç gün primin var

SSK başlangıç 2001 7200 günüm var yaşım 45

eyt li değilsin ama günün 20 yıl kadar erken emekli olabilirsin eğer ssk lı isen vergi indirimi alman şart memur isen değil oturan abi yanlışım varsa düzeltin

Staj 1994 ama onu saymadilar eyt li olamadık maalesef.
Ama 2018 yılında 2 beyin ameliyatı geçirdim ve ömür boyu tekrarlama riski var.
Vergi indirimi alabilir miyim bunu bilmiyorum, etrafımda bir kaç kişi mutlaka alırsın diyor ama açıkçası bilen birinden yorum almak istedim

alıp alamayacağını bilemem ama ssk lılar için erken emeklilikte vergi indirimi şartı var diye biliyorum yanlışım yoksa başka bilgim yok maalesef bana sorarsan senin gibiler için ikinci eyt çıkmalı gerçi o zaman da emekli maaşı 25 dolar olur ama haksızlık haksızlıktır

Evet vergi indirimi olmazsa olmuyor zaten 60 yaşını beklemek gerekiyor.
Ancak bu hastalıktan dolayı vergi indirimi alabilir miyim onu öğrenmeye çalışıyorum.
Umarım bu konuda bilgi verebilecek bir arkadaş vardır burda

Buraya yeni üye oldum açıkçası kimseyi tanımıyorum umarım bahsettiğin arkadaş bir yorum yapar, zira ufakta olsa bir bilgi bilinmezlikten makbuldür sonuçta

Merhaba
Bu konuyla ilgili bir fikri olan veya yorumu olan varmı arkadaşlar

Merhaba geçmiş olsun. Anevrizmaya engel oranı yok diye biliyorum. Ama kanama sonrası işitme vb. durumlar olduysa diğer rahatsızlıklarından engel oranı alabilirsin. Tedavinizi girişimsel radyoloji mi yaptı?

@Agah Bey,
Anevrizma beyin kan damarları yırtılması sonucu inme yada felç sorununa sebeb verebilir. Hareketlerinizde yada fiziksel olarak sorunuz varsa engelli raporu alabilirsiniz. %40 ve üstü süreli yada süresiz engelli rapor almanız durumunda vergi indirimi ile emekli olabilirsiniz.

Üst Alt