Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Benim kızımın babası zengin

engell

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
size bundan 1 saat önce yaşadığım bi şeyi anlatacağım.

biraz önce babanm bir toplantıya gidiyordu, ayakkabısını giyerken yanındaydım. annem de oradaydı. annem bana "babanın ayakkabısı çok tozlanmış sil onu" dedi. bende babama "benim ayakkabımı giy hem üzerindekilerle daha iyi uyumsağlar " dedim :)

sonra babam ayakabıtyı giyerken babama "aykabın bayağı eskimiş yeni şöyle ii bir ayakabı alsana" dedim. :!:

annem hemen atıldı "oğlum adamın biri bir taksiyle eve gidiyormuş, eve varmş, taksicinin parasdını vermiş ve taksici hemen atılmış "beyfendi sizin kızınızı akşam evinize getirdim ama o yüklü miktarda bahşiş werdi siz nedein vermiyorsunuz :?: demiş.

adam gayet sakin bir tavırla biraz da tebesümle "benim kızımın babası zengin, benim babam zengin değil" :!: :!: :!: demiş... "

annem böyl ededi. babam benim ayakabımı giydi gitti. annem de ardında gitti. bende babamın tozlu ayakkabısıyla evde başbaşa kaldım...

İnanır mısın, aynı lafları biz de kullanırız. :)
Babamın babası zengin, ama dedemin babası fakirmiş.
Dedem işe otobüsle giderdi. Dayılarımsa taksiyle. Ben de "babaları zengin" derdim. :)

slm yukardakini okuyunca lisede bi hocam anlatmıştı o aklıma geldi;
bi gün padişahın biri merak etmiş ülkede kimler bilgili kimler cahil diye;
adamlarıyla beraber çıkmış dolaşmaya bi tarlada çalışan adama sormuşlar:
(atıyorum)-islamın şartı kaçtır?
adam bilmiyoki...."50"demiş
padişah hiddetlenmiş..
-atın şunu zindana 50de kırbaç atın islamın şartı 50olur mu?
adamı atmışlar zindana ...
padişah adamları ile yolda giderken bi gence rastlamışlar bu sefer sormuşlar
-islamın şartı kaçtır?
genç okumuşya biliyor..."5"demiş saymış....
padişah beğenmiş cevabı
-verin şuna 50 altın....
genç akşam eve gittiğinde sevinçli
-anne bak padişah soru sordu bende bildim 50altın verdi....
anne demiş:
-ay oğul sen bildin 50 altın aldın baban bilememiş 50kırbaç yemiş...
genç gitmiş padişahın sarayına demiş:
-padişahım sen 50 altını yanlış adama verdin ,beni babam okula gönderdi de ben sorunun cevabını bildim.babamı dedem okula göndermemişki cevabı bilsin.YANİ BU 50 ALTIN BENİM DEĞİL BABAMIN HAKKIDIR....
(bu hikayeyi ben çok seviyorum) :p

Üst Alt