Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bası Yarası hakkında tecrübesi olan..?

bendede vardı cok cok derindi izmirde 9 eylul hemen ameliyat dedi, yatış için gittim ve odayı gorunce geri kaçtım :) adnan menderes hastanesine aydına gittim.. panik yapma ameliyatsız kapanır dediler ve oyle oldu.. bi muddet oturmadım uzerine yatmadım surekli pozisyonlandım, oturmak zorunda oldugum zaman kesinlikle roho high profil uzerine oturdum.. yataktada havalı yatak sart!!
ıslak pansuman diyorlar, bir legene ılık su ve içine baticon koyup bi 5-10 dk oturdum hergun sonrasında da hava aldırdım ama sakın mikrop kaptırma.. zaten onemli olan mikrop kaptırmamak doktorların hemen ameliyat demesinin sebebide hastanın mikrop kaptırıp risk altında olması.. eger bakamayacak durumdaysan, dışkı vs bulaştırıp mikrop kaptıracaksan yada ilgilenemiceksen ameliyatta korkulacak bişey yok.. ve ameliyat daha hızlı bir cozum.. ben ameliyatsız kapattım ama aylar suruyor bunu göze al ve ne kadar kapatsamda orada cukur kaldı.. ama yara yok.. acil şifalar..

yazarmısınız yeni çıkan sprey ilacın adını bizde faydalanalım

bende 2010 yılında trafik kazası geçirdim 4.5 ay omurga tahtası denilen bir tahtanın üzerinde yattım dolayısıyla bası yarası oluşması kaçınılmaz oldu 4.dereceydi benim ki dr.lar neler denediyse olmadı sonra eczacı arkadaşım bir krem getirdi ve sonuç 1 hafta sonra yara tamamen kapandı o günden sonra herkese bu kremi tavsiye ediyorum ismi madecassol bence zaman kaybetmeden deneyin.geçmiş olsun.

Evet, bu madecassol merhem birkaç yerde daha önerilmişti. Denemekte fayda var.

Üst Alt