Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Bakan Faruk Çelik Kadro Sayısını Açıkladı: 2013 İçin 5.423 engelli alımı olacak

arkadaslar aciklanan 5400kadro birinci tatamalarda bos kalan kadrolarin disindadir Yani 5400+2500=8000 yakin kadro acilir endiseniz olmasin tercih gunune kadar baski uygularsak 9000 bulur diye tahmin ediyorum

bu ek atama degil, 2. atama olarak geçiyor;diyanet gibi bir kurum kendi zihniyetindeki elemanları almak ister ilahiyat mezunu ya da imam hatip mezunu gibi bolumlerden alım yapmak ister bu yuzden kadroları donusturup duz memur yapmazlar;5400 kişi alım var bunu arttırabilirsek belki artar; fakat ilk atamada dolmayan 2500 kişilik boş kadroyu unutun derim.

ÖMSS/1 den atamasının yapılıpta gitmeyen 2 kişi biliyorum bu sayılarıda dikkate aldığımızda ömss 1 ile atanan sayısı çok az şimdi yine bu sayının içinden tutupta imam ağırlıklı talep olursa bak o zaman yaygaraya....

bekleyip göreceğiz artık.

atanıpya gitöeyenlar hakkını kaybediyor sanırım birdahaki sınava kadar

kardeşlerim benim tahminimce 15000 alım olacak sonuçta referandumda bu rakam geçti bekleyelim görelim umutsuzluğa hiç gerek yok bu söylenen 5423 rakamıda haberlere çıkacak görürsünüz bak çok tepki gelecek

derderbo;

kardeş kesinlikle sana katılıyorum. bu kadar az olmasına imkan yok...

Bence 7-8 bine yükseltilebilir ve yükseltilmelidir.

İlk alımlardaki gibi 50 puanlı yerleşir 80 ler açıkta kalırsa yazıklar olsun . Hepsi düz memurluk olmalı.

Hadi hayırlısı, fakat Ayrı bu kadrolar az, ayrı bir başlıkta bunun için ne yapabiliriz onu konuşalım bence...

Kadro az gibi gelsede şunu da gözardı etmek lazım; bir buçuk milyon kişinin girdiği kpss sınavından 2 yılda 100 bin atama çıkıyorsa toplam, 60bin engellinin girdiği ÖMSS sınavında 2 yılda toplam 10-12 bin kişinin atanması mucize gibi bir şey aslında. Rakam fena değil, Allah herkesin gönlüne göre versin...

srhtslymn;

rakam fena olmasa da önceden verilen sözlerden dolayı bu kadar yadırganıyor hocam,umarım ilk atamalarda boş kalan kadroları tekrar laf olsun diye 5400 e eklememişlerdir;inş. ilk atamada kadro açmayan diger kurumlarda engelli eksiklerini tamamlamak için kadro açarlar.

bizlere yapılan resmen rezalet bunlar bizlere resmen dalga geçiyorlar

super bir haber inş doğrudur umutlarımız yıkılmaz gene:eek:

Valla bence buna da şükür inşallah bazı arkadaşların tahminler doğru çıkar da atanacak sayısı 8000-9000 leri bulur. Ve inşallah atanırız bu kez hayırlısıyla yarabbim.

Allahım ne olur 8000 -9000 olsun kadroda yerleselim inş

Yetkili yerlere mail atarak sesinizi duyurun ki sonra geç kalmayın

şuan da sosyal politikalar bakanlığına veya çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına veya devlet personel başkanlığına veya başbakanlığa bunlaradan birine veya faruk çelik fatma şahin veyahut başbakanımız recep tayyip erdoğana mail atalım bu sayının artması için çünkü liste açıklandıktan sonra çok geç kalabiliriz...

yeniden tercih yaılacakmı bilgisi olan varmı selelar

selam arkadaşlar ben geçen yılki kuraya katılamadım bazı nedenlerden dolayı tercih yapmadım tekrar tercih yapma şansım varmı

SARİ78;

Hoşgeldin kardeş..
Malesef yine bazı belirsizlikler devam etmekte.. Kesinlikle kura ile alımlar olmalıdır. Şansın var; gündemi takip etmeye çalış bugünden itibaren. Umarım, içinizden geçtiği şekilde bir yerlere atanıp mutlu olursunuz.

fornaks;

Çoğunlukla katılıyorum tabi ki. Umarım herkes için hayırlısı ve iyi olan netice olur.

Imam hatip mezunu olupta atanamayan arkadaşım var adem koç

hadi bakalım hepimize hayırlı olur inşallah tabi yerleşip kazanırsak:(

Üst Alt