Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Avasküler nekroz hastası olan kim var?

nordic

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb.24 yaşında üni ögrencisiyim.bende sag femur basında avn görüldü.
17.03.08 de ameliyat oldm.kan gitmemesinden dolayı kemigin beslenememesinden..bi anlamda önlem niteliginde..protez takılmasını geciktirmek için yapılan bi işlemdi sanırım.
bende bekliyorum haziran da sintigrafi sonucunda ameliyatın bşarılı geçip geçmedigi anlasılcakmış..

üstüne basmıyorum ,degnekle yuruyorum.
yüzme iyi geliyomus sanırım.kaplıca falan iyi gelir mi acaba ?

slm

sol femur başı avasküler nekroz rahatsızlığım var.sorularınıza cvp verebilcek durumdayım,yardımcı olabilirsem elimden geleni yaparım.adresinizi yazasanız eklerim.geçmiş olsun

2006 Ocak ayında yakalandım bu hastalığa. Cilt hastalığım sebebiyle yoğun miktarda kortizon kullanımı sebebiyle sol kalça femur başında avn oluştu. 1 buçuk yıl üzerine basamadım. Sürekli yattım. Yüzme ve kaplıca tedavisi bir gelişme sağlamadı. 2007. Ekim ayında total kalça protezi takıldı. Kalçadaki sorun geçti. Şuan protezden kaynaklı bir sorunum yok. Kalçada ağrı kalmadı. Ben aynı zamanda doğuştan spastik olduğum için iyileşme süresi biraz uzadı. Şuan baston destekli yürüyebiliyorum. Henüz eski halime tam olarak dönmüş değilim.

Re: Avasküler nekroz hastası olan var mı? [Soru]

nordic nasıl bi ameliyat oldun söyler misin acaba? ben kemik nakli oldum işe yaramadı malesefff

:lol: arkadaşlar bende avn hastasıyım birçok doktora gittim bana acil protez bile dediler sonunda mükemmel bir doktor buladum avn nin henüz başlangıç aşamasında olduğunu proteze şu an için kesinlikle gerek olmadığını söyledi 1ay önce kanlandırma ameliyatı oldm 3ay sağ bacağımın üzerine basmayacağm ve3ay sonra sol bacağımdan ameliyat olacağm doktorum ANKARA GATa;daPROF. D.R ALİ ŞEHİRLİOĞLU aynı zamanda ANKARA AKAY hastenesindede görevli maddi açıdanda çok yardımcı oluyor.yani paraya değil insana değer veren nadir doktorlardan iyi bir doktor arayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.isterseniz adres ve telefonunu verebilirim :p

Avasküler Nekroz hastası olan kim var?

avasküler nekroz hastası arkadaşlar sizinle nasıl iletişime geçebilirim .1ay önce ameliyat oldum ama ağrılarım ve bacağımı hareket ettirince sürtünme sesi hala çıkıyor kanlandırma ameliyatı olan varmı şikayetleriniz devam ediyormu

AVN ile ilgili bir çok başlık açıldı, bunları tek başlık altında toplasak...

2 Buçuk yıl önce bu hastalığa yakalandığımda internetten bir kişi bile bulamamıştım. Hastalığın adı bile duyulmamıştı. Şimdi sitede 8-10 kişi varız.

Hastalık başladıktan sonra yaklaşık bir buçuk yıl ağrı cektikten sonra total kalça protez ameliyatı oldum. Ameliyat olalı 1 yıl oluyor. Tamamen eski sağlığıma kavuşamadım ama kalçada bir sorun kalmadı. Yan şimdilik avn kaynaklı bir sorunum yok.

AVASKÜLER NEKROZ OLANLAR YAZIŞALIM

avasküleer nekroz olanlar yazışmak için msnmi veriyorum lütfen başka amaç içiN yazmayın figenfigendogan@hotmail.com bizede AVASKÜLER NEKROZ BAŞLIĞI ALTINDA BİR FORUM SAYFASI AÇILSA FENA OLMAZ

avasküler nekroz hastası olan var mı

kortizon kullanımından dolayı oluşan çift taraflı kalça eklemi femur başı avasküler nekroz hastasıyım. her iki kalça içinde fibula grefti alınıp kalça eklemine nakledilmesi şeklinde ameliyat yapıldı. biri 7 biri 10 ay önceydi. tek değnekle yürüyorum. ancak ağrılarım var.
Şu başlıkta deneyimlerinizi paylaşır mısınız: http://www.engelliler.biz/forum/sag...z-kanlandirma-ameliyati-olan-var-mi-soru.html

bende avaskülernekroz hastasıyım bir ay oldu.doktor ilaç yada tedavi şekli önermedi her iki femur başında var.solda daha fazla bilgi verirseniz sevinirim

Avasküler Nekroz'lu Asker

Selamün aleyküm arkadaşlar
ismim ABDULKERİM 23 yaşındayım YOZGATta oturuyorum
2003 yılında İmmun Trombositopenik Purpura ( ITP ) rahatsızlığı geçirdim 150.000 - 400.000 arasında olacak pıhtılaşma oranı 13.000 e kadar düştü
tekrar aynı hastalığı yaşama ihtimalim var
o zamanki kanamalarda dizlerede kanama geçirdim
Prednol ve Danasin ( Danazol ) kullandım 6,5 ay
O zamanlar ANKARA İbn-i Sina Hastanesi Ortopedi Profesörü kalça çıkıklığı olduğunu söyledi
4 yıl kalça çıkıklığım var dedim
2008 in 12. ayında askere gittim 54 gün sonra rapor verdiler gönderdiler geri askerliğe elverişli değilsin diye
Raporu veren doktor da bana Kalça çıkığı değilde küçüklükten geçirdiğim bir hastalıktan dolayı Kalça kemiği ( Femur )'un bittiğini ve kayma yaptığını söyledi
ve hastalığımın AVASKÜLER NEKROZ olduğunu ve her iki dizimde ve sol kalçamda %50'nin üzerinde kırılma tehlikesi olduğunu söyledi ( B/58 F-8 B/59 F-5 ) diye de not düşüldü sevk kağıdına
Kendimi bildim bileli bağdaş kurup oturamam ve sol kalçamda ciddi anlamda hareket kısıtlılığı var
ayakta duramıyorum uzun mesafe yürüyemiyorum
askerdeyken de 2,5 uzaklıktaydı eğitim alanı ciddi anlamda sıkıntı yaşadım
şimdi ise her sabah dizlerimde kıraplarla uyanıyorum

Yardımcı olabilecek arkadaşlardan hastalık hakkında yardım bekliyorum.
e-mail: akt@askmail.net
Selam ve Dua ile ALLAH'a emanetsiniz!..

bıktım zaten bu kalçadan yürürken gacır gucur ağrısı hiç bitmez hadi sağ taraftan umudu kesmiştikte soldada çıktı lanet şey bide nette bontal die bi ilaç duydum bi bilgisi olan varmı ??

Merhabalar;
Bende Avasküler nekroz hastasıyım.Bu konuyla ılgılı arastırma yaparken FİGEN hanımı buldum ve konusmaya basladım .Allah razı olsun cok yardımcı oldu yani bana destek oldu.Ayrıca tesekkur ederım kendisine..
Bu hastalıgı 2 ,3 ay once şiddetli agrılarla farkettım ve sonucunda emar cekıldım emar sonucum;
Sağ femur başı-boyun bölgesinde yaygın T2A/T2A fat-sat sekanslarda hiperintens ödematöz sinyal artışı izlenmekte olup femur başı ön bölümde subkortikal lokalizasyonlu 17x7 mm ebatlarında T1A’da hipointens,T2A’da hiperintens fokal sinyal ve hafif kortikal düzensizlik izlenmekte olup tanımlanan bulgular erken dönem avasküler nekroz ile uyumlu olabilir
Bunun sonucunda bir çok doktora gittim.Çapa tıp ta doktor heyetine katıldım.Ve doktorlar hemen KANLANDIRMA amelıyatı olmamı onerdiler.Ama çapa tıpta yer olmadıgı ıcın amelıyatın burda yapılamıcagını ve herhangı bir hastanede amelıyatın olabılecegını soledıler.Yaklasık 1 bucuk hafta once Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde CORE DEKOMPRESYON VE GREFTLEME 612360 Ameliyatı oldum.Yani kemiğe 3 adet delik açarak kan dolasımının bolelıkle iyileşmesı saglanıcakmıs..Şimdi evdeyim fizik doktoru 5,6 hareket verdı düzenli bir sekılde onları yapıyorum .Ayagımın ustune kesınlıkle basmıyacakmısım.15 gün sonrada kontrole gideceğim.Bakalım ne dicekler?Ayrıca ökse otunu bende ıcıyorum sabah aksam Puma nıcklı arkadas sayesınde umarım şifa olur.
Bende sızınle konusarak daha cok bılgı sahıbı olmak ıstıyorum.Şımdıden tesekkurler..

elifsahin;
ne oldu, son sonuç nedir ?? bende bu ameliyattan olcam ama geciktiriyorum 8 ay önce gata'da yapacaklardı istemedim eninde sonunda yaptırcaz kaçışı yok

merhaba arkadaşlar bende avn hastasıyım. bir yıl önce yüz felci olmuştum 3 hafta kadar kortizon tedavisi gördüm. bir ay sonra ağrılar başladı.yaklaşık 2 buçuk ay önce de kanlandırma ameliyatı oldum.haliyle üzerine basmıyorum.ilk kontrolümde şimdilik iyi gidiyor dedi doktor.ama sizlerin yazdığınız gibi bi fizik tedavi vermedi herhangi bir hareket yapmıyorum.hatta ben sordum gerek varmı diye şimdilik gerek yok dedi.bir sonraki kontrolüm mayıs başında bakalım ne olacak.bu başarılı olursa diğer kalçadan da olacağım.umarım iyi geçer. üzerine basınca ağrı olacak mı aceba?eskisi gibi olamayacak sanırım hiç bir zaman.neyse hayırlısı olsun bakalım.hepinize acil şifalar.bu arada bende ökse otunu içiyorum.

sezersh bu ameliyatı geciktirmen senin için hiç iyi olmaz ne kadar erken olursan o kadar ii bende ali şehirli oğlu tarafından ameliyat edildim şimdilik iyyim hiç korkma ve bi an önce ameliyatını ol çok geçmiş olsun

arkadaşlar hepinize acil şifalar dilerim ilk önce, ben sag kalçadan kanlandırma olayını yaptım,3 ay yere basmadım sonuca gelince netice almadım,agrılar sıklaşınca ileriki zamanda kalça ameliyatını yapacam,buna faydalı olacak alternatif tıp varmıydı

arkadaşlar bendede her iki kalçada avn var birçok doktora gittim kanlandırma ameliyatından bahsettiler ama sonucuna%40 şans verdiler birçoğuda bu tür ameliyatların başarılı olmadığını olsa bile ileride tekrar hastalığa geri dönüş olacağından boşuna masraf ve zaman kaybından dolayı direk protezi önerdi 10 içindede ameliyat olucam resurfacing denilen yüzey değiştirme ameliyatı total kalça protezinden farklı inşallah ameliyatım güzel geçer ameliyattan sonrada sizleri bilgilendirmeye çalışırım hoşçakalın

avasküler nekroz

Merhaba, ben 20yaşımın sonlarında iken bu hastalığa yakalndm.Aniden hissettiğim sol kalçamdaki ağrılar yürümemi engelliyordu bacağım çok ağırıyordu ve yürürken topallıyordum.. doktora gittim önce incitmişsin deyip merhem verdiler sonra geçmeynce tekrar gittim ve mr çekildim avasküler nekroz hastası olduğumu öğrendim.doktorlar aşılama yöntemi ameliyatı olmamı önerdiler ama garanti vermediler kimisi şans işi dedi kimisi de olsanda boşuna olursun ddi. ben yinede şansımı denemek istedim ve avasküler nekroz aşılama ameliyatı oldum.. 2ay hiç üstüne basmadım sonra ağrılarım azaldı daha düzgün yürümeye başladım.. geceleri rahat uyudum.. ama daha bir yıl bile olmadan ağrılar tekrar nüksetti gittikçe artıyor tekrar topallıyorum geceleri dönerken ağrısına uyanıyorum, üstüne basamaıyorum yürürken sesler geliyor kemikten bacağimda yarım cnm kısalma oldu.. tekrar doktora gittim film çekildim aşırı kireçlenme olmuş ddiler tek çaresi eklem değişimi ameliyatı ol diyorlar protez takılacak yani aslında bu amliyatı 40 50yaşımda olmamı daha çok öneriyorlar eğer dayanamıyorsn bu ağrılara şimdi ol diyorlr. şimdi 22 yaşındayım ve 40yaşına kadar bu eziyeti çekebileceğimi düşünemiyorum çünkü çok ağrım war hala araştıryoruz .. protez ameliyatı olan ve faydasını gören varsa lütfen yazsın.. herkese geçmiş olsun şifalar dilerim..

Burçin arkadaşım ben bu hastalığı 6 aydır çekiyorum.en az 15 doktora gittim.Senin olduğun ameliyatı banada söylediler,birçok doktorda sonuç alamayacağımı protez taktırmam gerektiğini söyledi.Bende nihayetinde protez taktırmaya karar verdim.Çünkü başka çaresi yok.Kısmetse 10 gün içinde takılacak.Ayrıca farklı bir protez takan doktor buldum.Resurfacing denilen birçeşit yüzey değiştirme ameliyatı;total kalça protezinden biraz farklı ve ikinci protez ameliyatına kolaylıklar sağlıyor.Doktorum normal yaşantıma dönebileceğimi fakat bazı şeyleri yapamayacağımı(koşmak gibi)söyledi.Malesef bundan başka çaremiz yok.Katlanmak zorundayız.Geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun salih bey, inşallah başarılı bir ameliyat olur ve iyileşirsiniz.. bende pazartesi tekrar doktora gidecem aşılama ameliyatı yapan doktoruma soracam oda nasıl tavsiye edecek birde onun fikrini alacam.. avasküler hastalığı olduğundan beri koşamıyorum zaten yolda arabalar geçerken bile zoraki hızlı yürümeye çalışıorum. merdiveni yan yan çıkıyorum çok zor şeler bunlar.. protezin 10yıl gideceği söleniyor 10yıl sonra yeni protez takılacak demekki sizin ameliyat 10yıl sonrası için daha kolaylaştırıcı olma amacıyla mı yapılıyor.. neyse size acil şifalar diliyorum umarım iyileştiğinizin haberlerini yazrsınız artık... allah yardımcınız olsun..

arkadaşlar merhaba. bende avasküler nekroz hastasıyım, ama çok nadir olarak rastlanan bir kemikte el bileğimde skafoid kemiğim avasküler nekroz olmuş. doğru dürüst rastlanmış vaka bile yok. önümüzdeki hafta kanlandırma ameliyatı olacağım. çok korkuyorum, aslında sanırım sizlere göre daha şanslıyım çünkü sol elim, eminim ki kalça çok daha zordur, ne de olsa vücudun tüm ağırlığını çekiyor. allah hepimize acil şifalar versin. ameliyat sonrasında da yazarım sizlere..

Burçin kardeş anladığım kadarıyla internette kalça protezini araştırmamışsın.Araştırdığında daha sağlıklı bilgilere ulaşacağından eminim.Doktorada bilinçli bir şekilde gitmiş olursun.Ayrıca matriks kardeş sanada çok geçmiş olsun.

Daha önce yazmıştım ben de kanlandırma ameliyatı oldum. dun 3 ay oldu kontrole gittim artık basmaya başladım.bir ay sonra duruma göre diğer bacağımdanda olacağım ama diğer bacağımın durumu daha kötü yani iyileşme şansı daha az o yüzden ona direk protez olmak istiyorum.daha doktorumla konuşmadım.yalnız protezin ömrüne ortalama 20 yıl dedi doktorum.protez ameliyatı olmuş bir kişi gördüm gayet rahat yürüyordu.doktorum protezde hareket kısıtlılığı olmadığını söyledi.neyse hepinize iyi günler.

şunuda belirtmek istiyorum arkadaşlar,acıbadem hastanesinde profösöre sordum ameliyatın riski varmı diye,aldıgım cevap şu oldu; bu ameliyat çok hijyenik bir ortamda olması gerektigini söyledi ve ameliyat 1 saat falan sürüyormuş protez ameliyatı,o yüzden hijyenik bir hastane seçin olurken çünkü enfeksiyon denen bir olayla karşı karşıyayız.ameliyat sırasında allah korusun enfeksiyonu kaparsak işimiz zorlaşır

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyattada enfeksiyon riski oluyormuş ama kemiğin enfeksiyonu çok daha zor oluyormuş.

ramazan yavuz

bende 18-01-2007 de beyin ameliyatı geçirdim.bunun sonucunca kortizon tedavisine başladım. 1 sene kortizon hapı kullanmam sonucu sağ ve sol kalçam ve sol kol şiddetli ağrılarım başladı.11-03-2008 debilateral femur başı averküler nekroz tanısıyla 11 saat süren operasyon geçirdim. sağ ayaktan kemik alıp sol bacağıma naklettiler.3 ay hiç üzerine basmadım.14-11-2008 de sol femur başı aseptik nekrozu tanısıyla 3 saat süren bir ameliyat daha geçirdim. bu ameliyatta kemiğe kanal açıp kanlanmasını sağladılar.ilk zamanlar şikayetlerim azalmıştı ama gene ağrılarım şiddetlendi.ilk yerimden kalkınca berbat ağrılarım oluyor bi kaç adım attımmı ağrılarım biraz azalıyor ama gene yürümede bayağı aksaklık oluyor.Sol omuzumde hareket kısıtlılığı var.benim geçirdiğim ameliyatlar boşamıydı diye düşünüyorum artık.

Üst Alt