Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlik muafiyeti aldıktan hemen sonra işe girebilir miyim?

sahinyilmaz

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
2
Herkese kolay gelsin ben 19 ocak 2024 te askerdeyken hastaneden barışta askerliğe elverişli değildir ön raporu aldım ve 22 ocakta e rapor onaylandı pertemde onay bekleme as. elv. değildir şeklinde yazıyor ve askerlik durum belgesinde 18 Nisan 2024 e kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor ben şimdi kamuda ise girecek olsam askerde olarak mı gözükürüm yoksa muaf olarak mı yoksa tecilli olarak mı kafam karıştı bilenler varsa cevaplarsa çok sevinirim.

Muaf olmuşsunuz ancak henüz raporunuz onaylanmamış..onayı bekleyin,ondan sonra başvuru yapın.

Diyelim ön raporu iş yeri kabul ediyor...bu durumda askerliğe elverişli değildir olarak gözükürsünüz.

@sahinyilmaz,

@OğuzHan112,
Ama onaylanması uzun sürüyormuş bende kamu kurumuna başvuru yaptım 18 nisana kadar askerlikle ilişiği yoktur olarak şimdi mülakata cagirsalar hemen askerlik durum belgesi isterler mi mülakatta?

@OğuzHan112,
Hocam bir sorum daha olacak ben şimdi uyum bozukluğundan muaf oldum ileride evleneceğim zaman nişan evlilik sağlık raporunda askerlik durumumu isterler mi yani muaf olduğum anlaşılır mı acaba

Askerlik yapmadığınız her halükarda anlaşılacaktır...mutlaka bir şekilde bu bilinecektir.

Ancak uyum bozukluğu,buna (anksiyete boz diyelim) bu herangi bir engel teşkil etmez .

Psikotik grupta yer alan psikiyatrik hastalıklar olsa...mesela şizofreni ve alt grupları,o zaman sorun yaşarsınız.

Uyum bozukluğundan sorun yaşamazsınız.

@sahinyilmaz,

Alıntı yaparak cevaplamayalım lütfen.. forumun iş yükünü arttırmayalım

@OğuzHan112 kral iyi akşamlar kolay gelsin benim 18.02.2024 tarhinde kırıklar elinden barışta görev yapamaz savaşta görev yapabilir diye bir çürük raporu aldım. Lakin e devlete girip askerliğim yazdığımda 2 yıl 5 ay 15 gün yazıyor askerlik durum belgesi sorgulama yazınca da 01.05.2024 yılına kadar askerlikten muaftır diyor. Ben seçimlerden sonra belediye de işe giricem bu durum da ne yapmam gerekiyor, cevap için teşekkür ederim.

İyi akşamlar.
2 yıl 5 ay 15 gün gibi şeyler genelde yazmaz?

Belliki sistemsel bir hata var...ama düzelir merak etmeyin.(güncellenir)

Elverişsiz raporu TSK tarafından onaylanıp sisteme yansıması lazım...

Ön raporu kabul ediyorlarsa işe girebilirsin...genelde kabul edilmez TSK onayı beklenir...

Yani..bekleyeceksiniz. @bkdribr,

Seçimlere kadar onaylanır düzelir inş.

Örnek Psikotik grupta yer alan şizofreni...yasal olarak evlenemez,veya bir sürü prosedürü var.

Ve alt grupları dahil.

Siz endişelenmeyin..sizin için hiç bir engel yok. @asper600,

Muaf olduğunuzu gizleyebileceğinizi sanmıyorum. İş başvurularında askerlik durum belgesi isteniyor. Aldığınız belgede de durum açığa çıkacaktır. Ben henüz muaf olmadım ama erteleme süreçlerinden geçiyorum, işverenden bu durumu saklayamıyorsunuz

sorunuzu halletiniz mi bilmiyorum. ama aynı durumda olanlar için yazıyorum. benimde benzer bir durum oluşmuştu. askerlik şubesi 1 günlük tecil hakkı verdi. o tecil hakkıyla işe girişimi yaptım. kaç gün tecil olduğu önemli değil. bir gün bile olsa yeterli. giriş yaptıktan sonra klasik işleyiş sürebilir.

@asper600, ehliyet var mı sizin birde askerlikten muaf misiniz

@sahinyilmaz, ehliyet var mı sizin

@asper600, ehliyet var mi

@OğuzHan112, bugün hastaneye telefon ettim ehliyet alabilirmiyim dedim askerlikten muaf oldum dedim yönetmenliğine göre değişir o dedi başka bilgi vermedi ne demek yani

Moderatör tarafında düzenlendi:
@OğuzHan112, benim raporda syy tanıları 17D3 icd 10 tanıları F78.9-zeka geriliği diğer davranışta bozulma olmadan yazıyor raporda alabilirmiyim peki yoksa sürücü kursundan vazgeçim mi

Çok kişiye yazıyorum doğal olarak kafa karışıyor.

Siz askere gitmeden direkt muaf oldunuz dimi? @bayram icen,

F78.9: Diğer zeka geriliği, davranış bozukluğu belirtisi olmadan.​

zeka geriliği var ancak davranışlar normal kabul edilmiş...bence ehliyet almanıza mani değil.

Engelli raporu?

Klinik değerlendirmenize bakılır... fiziki muayene diyelim. Hekim bir kac soru sorar ona göre bir puan belirler. Dene istersen.

@bayram icen,

Bir şey olmaz...işlemlerine devam et.

Ehliyet kursu kabul edip ehliyet veriyorsa devam et Bir sıkıntı yok . @bayram icen,

Üst Alt