Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerden muaf oldum. Sisteme ne kadar sürede düşer?

OğuzHan112 dreamfail kara duman
Ben ikinci heyete çıktığımda çürük aldım ankaradan onaylanmasını bekliyorum şubeyi aradığımda dosyanı yolladık dediler şu an şu tarihe kadar ilişkisi yoktur yazıyor onay gelince tamamen süresiz olacak sanırım sizlerin mesajlarınızı okudum

Başka bir konuda zayıflayan ve hastalığı düzelen kişileri tekrar çağırabiliyorlar ikinci heyette alanlar için demişler ve endişeye kapıldım hastalıklarım var sağlığım için diyete başladım kilo vermeye çalışıyorum ama bu kafamı kurcaladı net bir bilgisi olan var mı? Şubeye ve ya hastane kuruluna sorsam net bilgi verirler mi? Şu an kilo vermeye korkmaya başladım beni tekrar çağırma durumları var mı gerçekten çürük aldığım halde lütfen yardımcı olur musunuz dostlarım?

Elverişsiz raporu aldıktan sonra her ne olursa olsun,kesinlikle geri çağrılma durumu yok.

İçini rahat tut gereksiz endişe yapma.
batu0000

batu0000
O iş bitti onaylanması sadece prosedür iyeleşsen bile geri çağırılma yok.
Yalnız şu var muaf kararı
Barışta ve savaşta mı
Yoksa sadece barışta mı şekilinde
Sadece barışta şekilinde ise Allah göstermesin ülkede bir seferberlik ve savaş olursa askere çağrılırsın.

batu0000
Barışta ve savaşta mı
Sadece barışta şekilinde ise Allah göstermesin ülkede bir seferberlik ve savaş olursa askere çağrılırsın.

Hocam askerdeyim duygudurum bozukluğu teşhisi konuldu ve hava değişimi verildi acaba askerliğe engel midir bi anda mutlu olup bi an karamsar oluyorum intihar düşünceleri mevcut?

batu0000
Barışta ve savaşta mı

Kilodan ve şekerim olduğu için ilk heyete çıktığımda erteleme almıştım ikinci heyetimde yine bu sıkıntılarım varken üstüne iltihaplı romatizma çıktı bastonsuz yürüyemiyorum ruh sağlığımda iyi değildi zaten bu sefer ruh sağlığımdan dolayı çürük verdiler tartıya çıkmakta zorlandım kilona bakmaya gerek bile yok dediler dışarı çıkıp bekledim ve çürük aldığımı söylediler gittim savasta v barışta mı veya nasıl olduğunu sormak aklıma gelmedi bu konuda fikrimde yoktu açıkca söylemem gerekirse

Ekim 19'u çürük aldığımı söyledi heyet 8 kasım gibi şubeyi aradım dosyanı ankaraya gönderdik onaylanınca mektup gelir evine 15 gün içerisinde dediler ama hala onaylanmamış şu tarihe kadar ilişkisi yok yazıyor pazartesi şubeye gidip sorsam mı acaba yoksa beklesem mi?

Son bir şey elimde rapor kağıtı yok e devlette şu tarihe kadar ilişkisi yok yazdığına göre bir çevirme durumunda sıkıntı yaşamam değil mi bu sürec içerisinde. Bu arada cevap yazdığınız için ayrıca teşekkürlerimi sunarım

Elverişsiz raporu aldıktan sonra her ne olursa olsun,kesinlikle geri çağrılma durumu yok.

İçini rahat tut gereksiz endişe yapma.
batu0000

Kilodan ve şekerim olduğu için ilk heyete çıktığımda erteleme almıştım ikinci heyetimde yine bu sıkıntılarım varken üstüne iltihaplı romatizma çıktı bastonsuz yürüyemiyorum ruh sağlığımda iyi değildi zaten bu sefer ruh sağlığımdan dolayı çürük verdiler tartıya çıkmakta zorlandım kilona bakmaya gerek bile yok dediler dışarı çıkıp bekledim ve çürük aldığımı söylediler gittim savasta v barışta mı veya nasıl olduğunu sormak aklıma gelmedi bu konuda fikrimde yoktu açıkca söylemem gerekirse

Ekim 19'u çürük aldığımı söyledi heyet 8 kasım gibi şubeyi aradım dosyanı ankaraya gönderdik onaylanınca mektup gelir evine 15 gün içerisinde dediler ama hala onaylanmamış şu tarihe kadar ilişkisi yok yazıyor pazartesi şubeye gidip sorsam mı acaba yoksa beklesem mi?

Son bir şey elimde rapor kağıtı yok e devlette şu tarihe kadar ilişkisi yok yazdığına göre bir çevirme durumunda sıkıntı yaşamam değil mi bu sürec içerisinde. Bu arada cevap yazdığınız için ayrıca teşekkürlerimi sunarım

batu0000 Çevirmede sıkıntı olmaz gpt baktıklarında onlarda görecek askerlikle ilişkisi yoktur yazısını.
Eve geldiğinde evraklarını resmi belge olur elinde onlarada gerek yok esasında her şey e devlette var zaten.
E devlette e imzalı tsk sağlık kurulu raporları kısımında gözüküyormu raporun orda savaşta barışta olayı yazar.

batu0000 Çevirmede sıkıntı olmaz gpt baktıklarında onlarda görecek askerlikle ilişkisi yoktur yazısını.
Eve geldiğinde evraklarını resmi belge olur elinde onlarada gerek yok esasında her şey e devlette var zaten.
E devlette e imzalı tsk sağlık kurulu raporları kısımında gözüküyormu raporun orda savaşta barışta olayı yazar.

Hocam askerdeyim duygudurum bozukluğu teşhisi konuldu ve hava değişimi verildi acaba askerliğe engel midir bi anda mutlu olup bi an karamsar oluyorum intihar düşünceleri mevcut?

Anonim_1
Size defalarca cevap vermeme rağmen bütün mesajlarımı alıntılayıp aynı soruyu defalarca neden soruyorsunuz?

Benimde bir sorum vardı bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi acaba ?

Görünmemesi sıkıntı yaratırmı acaba? Pazartesi bi şubeye gidip yüz yüzede bir sorayım en iyisi son durumları
kara duman

OğuzHan112

Rahatsız ediyorum ama bir sorum olacaktı TSK sağlık kurulu raporum henüz görünmüyor bir sıkıntı yoktur değil mi? Şubede konuştuğum kişi dosyanı aldım ankaraya onaya yolladım demişti henüz onayda gelmedi.Ben hemen yaşantıma döndüm zayıflamaya çalışıp o konu kapandı gibi düşündüm ama bir sıkıntı olmaz değil mi artık.Şubeyede bir görüşmeye gideceğim yüz yüze

batu0000
O konu kapandı aynen...Normal yaşantınıza devam edin, herhangi bir sorun yok rahat olun.

28 gün oldu raporum çıkalım muaf oldum.
E devlette askerliğim kısmında yıl sonuna kadar işlemlerinizi yapınız yazıyor.

Ne zaman düzelir.

Teşekkürler.

ASKERLİK BİLGİLERİNİZ
Askerlik hizmetinden muaf tutulduğunuz için askerlikle ilgili yapmanız gereken bir işlem bulunmamaktadır. Aşağıdaki “Askerlik Bilgilerim” düğmesine tıkayıp geçmiş dönemlerdeki tüm askerlik bilgilerinize erişebilirsiniz.

DURUMUNUZ 19/10/2023 tarihinde askerlik hizmetinden muaf tutuldunuz.

askerlık sorgulama kısmındada ileri tarih silinmiş askerlikten muaf tutuldunuz yazıyor ve askerlik bilgilerime baktığımda askerlik çağı yoklama dönemi celp ve sevk muvafazlık ve yedeklik dönemi 5 aşamayada onaylı tık var
YEDEKLİK BİLGİLERİNİZ
Yedeklik döneminiz sona erdiği için herhangi bir göreviniz bulunmamaktadır.

son tık yedeklide kaldından yedeklimi oldum sandım korktum 41 yasa kadar savasta çağrılma durumu olurmus ama 6 maddede tıklı sonuncu yedklide oldu için tık onda kalmıs sanırım aşağıya yedeklik bilgisine bakınca yedeklilik döneminiz bitmiştir herhangı bır goıreviniz kalmamıstır dıyor tsk ıslak raporu yıne gorunmuyor bugun sisteme böyle düştü ama yedeklılık biyyi dedine göre çağrılma durumum yok değilmi bu konularda bilgimde çevreden soracak birileride yok son kez bir değerlendirme yaparsanız sevinirim tamamen rahatlyabilirmiyim değerli dostlarım?
OğuzHan112 kara duman

DURUMUNUZ 19/10/2023 tarihinde askerlik hizmetinden muaf tutuldunuz.

Diğer yazılanları kafaya takmaya ve araştırmaya gerek yok.

Muaf olmuşsunuz,bitti.
Normal hayatınıza devam edin,rahatlayın hiç bir sıkıntı yok.
batu0000

OğuzHan112

Teşekkürler dostum cevaplarınız için.Süreç gerçekten uzun sürüyor herkes gibi bende panikledim şükür önüme bakabilirim artık.Diğer bekleyen arkadaşlarda muradına ererler inşALLAH.

Dostlar herkese merhaba. 3. kez heyete girdikten 1 hafta kadar sonra edevlete tsk sağlık kurulu raporları kısmına rapor düştü. çıktı alıp askerlik şubeye gittim son işlemleri yaptılar ve muaf olmuşsunuz dediler. şimdi eve kağıt gelecekmi muaf olduğuma dair ? Ve ne kadar sürede sisteme düşer muaf olduğum. askerliğim kısmında mart ayına kadar tecilli görünüyorum.

Skyline
En geç bir ay içinde sistemde gözükür ama yılsonu olduğu için belki biraz daha uzayabilir sağlık raporu ankaradan onaylanana kadar tecilli gözükürsün daha sonra eve kağıt gelir o formalite o uzun sürebilir biraz.

Öncelikle herkese iyi akşamlar

Ben geçen hafta muayeneye gittim. Yüksek kilodan dolayı(178cm boy 119kg) hastaneye sev ettiler. Sonra bugün öğlen için heyete gelmemi söyledi doktor. Bugün öğlen saat 2 gibi heyete gittim 2 tane evrağa parmak bastım. Doktor bana askere gitmiyorsun geçmiş olsun 10 gün içinde sonuçlar e devlete yansır dedi. Şimdi forumlarda veya çevremdeki insanlara sorduğumda hayır tek seferde çürük vermezler 3 sene uzar dedi. Şimdi doktor da bana askere gitmeyeceksin dedi. Kafam karıştı da biraz. Bugün heyete çıkınca da doktorlar sen seneye tekrar gel kilo ver vs demedi bana sadece kararı imzala askere gitmiyorsun dedi. Çıkarken de sordum başka bir şey yapmam gerekiyor mu diye hayır yok dediler. Bana kağıt falan da vermediler. Bazı arkadaşlar da bu durumu şey olarak yorumladı. Bu sene için demiştir seneye beklerler seni yine dedi. Ama dediğim gibi doktorun öyle bir beyanı olmadi

safauludogan
Genelde kilodan dolayı 2 kez erteleme oluyor...3.de muaf tutuluyor.

Fakat ilk heyette muaf kararı vermenin hiç bir sakıncası yok...ertelenmiş olsa bunu söylerlerdi sana?

Bence muaf oldunuz.

Kafama takıldı rahat edemiyorum... Sisteme düşmesini bekleyemem diyorsanız,hastane yakınsa gidip doktor veya heyet sekreterliğine sorun.

Aslında giderdim ama çalıştığım için vaktim olmuyor. Belki arayabilirim. Sadece içime kurt düştü. Benimde okuduğum 2 veya 3. Seferde muaf veriliyor. Belki yaş da işin içindedir 29 olacağım. Ama dediğim gibi heyet bana askere gitmiyorsun deyip gönderdi.

OğuzHan112

Merhaba. Bugün rapor çıktı. Rapourda şunlar var;

SYY Tanıları: 33D1

KARAR: BARIŞTA VE SEFERDE ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR.

BİLİNEN BİRİNCİ İŞLEMİDİR.
ŞİKAYETİ-HİKAYESİ: ÇOCUKLUĞUNDAN BERİ YAŞITLARINA GÖRE KİLOLU OLDUĞUNU İFADE
ETMEKTEDİR. FİZİK MUAYENE: BOY: 179 CM VA: 119 KG TSK SYY’NE GÖRE ÜST SINIRDAN 43
(KIRKÜÇ) KG FAZLALIĞI MEVCUT. TANI: OBEZİTE KARAR: D/33 F1 BARIŞTA VE SEFERDE ASKERLİĞE
ELVERİŞLİ DEĞİLDİR BOY:179 CM VA:119 KG DR. MUHAMMET ÇANDIR İÇ HASTALIKLARI UZMANI

Merhabalar 21.12.2023 tarihinde heyet kararıyla b63 f3 scheuermann hastalığından dolayı askere elverişli değildir raporu aldım. 15 güne rapor edevlete düşer dediler 31.12.2023 tarihinde de tecilim bitiyordu. Bakaya gözükmemek için hastaneden kaşeli imzalı rapor ön bildirim belgesi alıp askeri şubeyi gittim. O kadar kalabalıktı ki ordaki ilgilenen kişiyi pek duymadım. Bana raporun altına kararı kabul ediyorum diyerek yazı yazdırdı imzalattı sonra ise yanındaki kişiye bu rapor süreleri sınırsızmı oluyor diye sordu 3 yıl dedi başka muhabbete daldılar. Sonra ilgilenen kişi bana evine posta gelicek paşam geçmiş olsun dedi bitti işlememiz. Ben çıkınca edevletten kontrol ettiğim zaman askerlik durum sorgulamada 21.03.2024 e kadar askeri hükümlüğüğü yoktur yazıyor ancak edevlet üzerinden yoklama işlemi başa dönmüş ve 31/12/2024 tarihine kadar yoklama işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir yazıyor anlamadım ben şimdi nasıl bir yol izleyeceğim. Muaf mı oldum yoksa tekrardan mı gireceğim heyete ?

Birde 3 yıl rapor süresi diye konuşulan konu benimlemi ilgili yoksa diğer soru sorduğu kişinin ilgilendiği kişiylemi alakalı anlayamadım açıkcası

@OğuzHan112 hocam merhaba. hastaneden muaf kararı çıktı geçen kasım ayında. martın 5 ine kadar tecil verdi askerlik şubesi. ama hala daha edevlette askerliğim kısmında muaf olduğum gözükmüyor. e-imzalı tsk sağlık kurulu raporlarında gözüküyor muaf olduğum.
martın 5 ine 2 gün kaldı hala düşmedi sisteme. ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz? şubeyi aradım cuma günü açmadılar...

@Skyline, Raporun Ankaradan daha onaylanmamıştır 5 martta kadar onaylanmazsa tecil tarihi daha ileri bir tarih olarak güncellenir onaylanaba kadar sorun yok yani.

Üst Alt