Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aşka dair

bilmem

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
yanma bir noktadan başlar; sonra gelişir, büyür, olgunluğa ulaşır; Erişilen nokta yangının başlangıcıdır, insan vücudunda nefs yangının başlangıç kıvılcımıdır, burada aşk çoğalma, yaşama, tad alma, sahip olma arzusu ile işlenmemiş metale benzer, insan yandıkça, yanmanın anlamına da ciğerlerinde his eder;
yunus şöyle der

Şöyle hayran eyle beni,
Aşkın oduna yanayım.
Her nereye bakar isem,
Gördüğüm seni sanayım.

Yedi deniz geçer isem,
Yetmiş ırmak içer isem.
Susuzluğum kanmaz benim,
Dost şerbetiyle kanayım.

ne sessiz oldu burası :)) çokmu duygu yoğunluğu yüklendi acaba.......

Hayatınıza dahil ederken Aşkı; bilmelisiniz her gelinen yol aslında gidiş için hazırlanmıştır.. Ve aşk gelirken bize sarhoşlukla beraber getirir gidişleri de peşinde. Ve bazen varamadan yitirirsiniz sevdanızı size sunduğu kanlı yokuşların çaresizliğinde.. Aşk gelirken yitirir yetisini giderken de sancılı gecelere gebe bırakır hiçliğimizi. Sonrasında hüzün doğurtur acılar içinde. Aşka bulandıysa ruhunuz ateşe çırılçıplak soyunmuşsunuzdur. Önce ısınır, arkasından titrer sonra yanar kavrulursunuz....

şarkılardan hüzün damlıyor yine..
yarım kalmışlığıma mı yanayım
yarım bıraktığına mı sevgili??

Aşk insanlığın var oluşuyla başlar,beşeriyatın olmazsa-olmazıdır.Ademle Havva'nı beraberliği ve insanlığın var oluşu.Mitolojiye bakarsak Antik yunan çağında;aşk tanrıları ( AGAPE :gerçek aşk tanrısı, EROS :tutkulu aşk tanrısı), yine eski yunan çağlarında güzelliğiyle ün salmış, aşk kadını AFRODİT.Daha sonra MÖ 69 yıllarına bakarsak KLEOPATRA-SEZAR aşkı,KLEOPATRA-ANTONİUS-AŞKI.Son dönemlerde Kanuni Sultan Süleyman-Hürrem aşkı,Leyla ileMecnun,Kerem ile Aslı,Ferhat ile şirin vs.aşkları.Yaşanmıçlıklardan kaçınılmaz olgulardır.Öyleyse aşk vardır,var olacaktır,kiminde derin izler bırakacak,kimini memnun edecek,kiminide teyet geçecek.Herkes yaşamındaki payını alacak.Ama acı,ama tatlısıyla.Gönül ister ki tüm aşklar bireylerin gönüllerice olsun

ay ışığını göremeden
karanlıklarda kaybolmaya mahkum...

adı aşk olan, hep mi imkansız olur??

Sadece üç harften ibaret olan AŞK
Sadece üç günlüktür
Bir kenara not et.
smiley28.gif

insanı hem çok mutlu eden,çok güldüren,sebebsiz davrandıran,bazen saçmalıklar yaptıran,gözünü kör eden,hayata bakışını degiştiren,uykularını farklılastıran,elini ayagını yerden kesen...güzel bir duygu.Hemde çok üzen,icini yakan,yuregini parcalayan,gözyaşlarını sel yapan,yemeden kesen.hayatı mahveden,hayattan tat aldırmayan kötu duygu...

bilmem
Aşk kusursuzdur.insanlar yaşadığı iyi ya da kötü duyguları aşka bağlarlar.halbuki insanı mutlu eden de hayatını mahveden de aşık oldum dediği kişidir.acı cektiriyorsa birisi size inanınki incittiginiz yerden inciniyorsunuzdur,inciniyoruzdur.herkes kalp kırıyor,insanlar merhametten yoksun sonra da aşka bahane bulunuyor.Halbuki Aşk güzel bir nimettir ama kime aşık olacağını bilirsen.insana aşık olacaksanız her şeyi göze alacaksınız.Üzülmek istemiyorsanız ilahi aşka yönelin.insanları sadece sevin,sayın,kırmayın ve merhametli olun.ölümlü bedenlerde ölümsüz aşkı ararsak çırpınır dururuz.

''...Yalnızlığım ve ben, Seni çok bekledik.. ''

“Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden.
Ben sana âşık olduğumu,
Ölsem söyleyemem..”

Özdemir Asaf
smiley1.gif
smiley1.gif
smiley1.gif

Bazı insanlar özledim diyemez, oturur bir çay daha içer

Garibin biriysem sevemezmiyim
Aşkla karın doymaz diyen benmiyim
Şimdi çok zenginsin ben ayrı garip
Sana bir buket gül veremez miyim

Ve öyle bir kadın seveceksin ki şiir gibi olacak..............

Allah der ki; Kimi benden çok seversen onu senden alırım. Ve ekler; Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım. Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, Sabır taşar, Canından saydığın yar bile bir gün el olur. Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür. Düşman kalkar dostun olur. Öyle garip bir dünya, Olmaz dediğin ne varsa olur. Düşmem dersin düşersin. Şaşmam dersin şaşarsın. En garibi de budur ya; Öldüm der durur yine de yaşarsın

şk kolay olsaydı bu kadar tutkulu olmaz dı,bu kadar kişileri birbirine bağlamaz dı,emek harcamadan yemek olmaz hesabı aşk ne kadar zor sa o kadar değerlidir diye düşünüyorum...

sokak kedisi gibidir ,sözüm ona aşk
önce sevdirir kendini sonra aklında dolaşır
her gün yanında olmak ister
biraz daha sevsem ,biraz daha özlesem dedirtir
ama hep anlamazlıktan gelir,canı sıkıldımı hemen gitmek ister
renklerden oluşan güzelliği hep mükembel bir mimaresi
en cok gece sesi gelir ,uyutmaz bazen
bazenler hep erkenden gider...

Aşk kelime değil bir cümledir, kurmak içinse özneyle yüklem degil...iki yürek gerekir.

ay ışığını göremeden
karanlıklarda kaybolmaya mahkum...

adı aşk olan, hep mi imkansız olur?

şarkılardan hüzün damlıyor yine..
yarım kalmışlığıma mı yanayım
yarım bıraktığına mı sevgili ................

Aşk tekamül etmedir
Aşk sonsuzluk düzleminde
Acı, tatlı tüm tadlarla soslanıp
yanma, yar ile vahdete ulaşma çabasıdır.

Aşk sebebini bilmedigimiz içimizdeki bir kıpırtı,ilk gördüğünde veya hissettiginde yangın yeri
sebepsiz sevmenin ilham evi,Tadını çıkaramadığın sevgisiz bir tutku
SEVGİ OLAMADAN AŞKI YAŞAYAMASSINIZ

aşk,
isterdim hep ben gibi sevsin,
kimseler girmesin,
kalbine

Aşk yarin gözlerinde kaybolmaktır kanımca :)

Aşkta insan ne yardımcı, ne de arkadaş ister.

Çünkü aşk;

Ona sahip olan ruhta vücud bulur.Güzeli güzel yapan,aşkı aşk kılan o kişidir.

Üst Alt