Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ASD (Atrial Septal Defekt) ameliyatı için hangi oranda rapor verilir?

Doktor hatası mı yoksa oran gerçekten sıfır mı?

arkadaşlar geçen hafta perşembe günü heyet raporuna başvurdum.kalp deliği kalp büyümesi ve ameliyat edilemeyen bel fıtığından 2 aldım.ancak 8 aydır psikiyatride tedavi görmeme ramen dr heyettte yaygın anksiyete bozukluğu ilaç tedavisi görüyor.1 yıl ilaç raporu mevcut yazdı.dr ye sordum oran kaç aaldım diye bakacaz dedi ve çıktım.sonuç olarak oran vermemiş.sizce dr nin bir hatası mı var yoksa gerçekten karşılığı 0 mıdır.

size aşağıda belirttiğim üzere tedavi ile işlevselliği tam düzelen den 0 puan vermiş büyük ihtimal.kısmen düzelmiş yazsaydı 25 puan alırdınız!! geçmiş olsun bir dahaki sefere denersiniz şansınızı.size tavsiyem hastaneyi veya psikiyaristinizi değiştirerek bir daha denemeniz.tabi en az 6 ay sonra..

D- Nevrotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar; (yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, fobi, konversiyon bozukluğu, somatizasyon bozukluğu, hipokondriyazis, Ağır stres tepkisi ve uyum bozukluğu, Dissosiyatif bozukluk )
1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 25
3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 50
Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma sonrası stres bozukluğu
1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 30
3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70

Psikiyatri

arkadaşlar geçen hafta perşembe günü heyet raporuna başvurdum.kalp deliği kalp büyümesi ve ameliyat edilemeyen bel fıtığından 32 aldım.ancak 8 aydır psikiyatride tedavi görmeme ramen dr heyettte yaygın anksiyete bozukluğu ilaç tedavisi görüyor.1 yıl ilaç raporu mevcut yazdı.dr ye sordum oran kaç aaldım diye bakacaz dedi ve çıktım.sonuç olarak oran vermemiş.sizce dr nin bir hatası mı var yoksa gerçekten karşılığı 0 mıdır.

Teşekkürler cevap yazmışsınız.şimdi şöyle bir problem yeni öğrendim ben 8 aydır tedavi görüyorum ancak ilk dr bipolar bozukluk yazmış şimdiki dr ye 4 aydır gidiyorum.problem yeni dr de 6 ayı doldurmamış olmam olabilir mi

Hasta oldugunuza ikna olmamis doktor...

valla dr yi ikna etme gibi bir derdim yok.ben zaten 28 senedir tedavi edilemeyen şizofren bir hastayla yaşıyorum

kartal6002;

oran alamamissin..sebebini sormussun...bende yazdim...sana has bir durum degil bu....yasalarla oranlar dustukten sonra...hastalarin cogu piskolojiden oran alarak rapor almaya calisiyor...doktorlarda bu hastalarin coguna rapor oran vermiyor...ama bu durumu asmanin yollarida var.....dinsizin hakkin dan imansiz gelir misali....

Unutmadan ben hastayim demeyle rapor alinamiyor...ne yazikki hasta oldugunu ispat etmen gerekiyor...tahlil diger bilimsel yontemler.vs.vs...piskolojik hastaliklarda da aldigin ilactan cok ankattikkarin obemli dir...o sebepke doktor seniya inandirici bulur...yada bulmaz...

rusa:.piskolojik hastaliklarda da aldigin ilactan cok ankattikkarin obemli dir. diye yazmışsın bu ne demek açıklarmısın?

capsi;

doktor anlattigin secdigin sozcuklere hissedigin duygulara bakarak techis koyacak..ben hastayim aha buda eczane ilac dokumum demeyle oran vermez....herkees ayni seyi soyluyor saten.hastayim xanax vs cs ilac aliyom oran verin diyor....oldumu simdi bu

bu söylediklerin çok doğru anlıyorum.ancak istediği testleri yapsınlar sorun değil.ben dr ye içimdeki sıkıntıların tamamını anlatsam beni yatırır diye düşünüyorum.ancak hastahane görmek istemiyorum artık.tansiyon düşmesi şikayetiyle gittim kalbinde 1.5 cm delik var bunu açık kalp ameliyatıyla kapatabiliriz ancak diğer yöntemler olmuyor dediler.peşine birde ileri derece kulak çınlaması şikayeti çıktı.gece gündüz uyku yok.anlayacagın benim hasta olup olmadıpımı kimseye ıspatlama gibi bir durumum yoktu zaten çevremdekiler sen resmen kafayı yedin dedikleri için gittim.aynı zamanda 28 senedir babam şizofren hastası malülen emekli.evde çektiklerimi ben bilirim

rapor sonucu

arkadaşlar gecen hafta heyete başvurdum.yaygın anksiyete bozuklugundan 25. kalp hastalığı asd den 25 ve bel sorunlarından 13 aldım.toplamda 44 çıktı sonuç sizce bir yanlışlık var mı.hesaba göre 53 felan olması gerekiyordu.yoksa psikiyatrinin oranı 25 yazmasına ramen daha düşük mü hesaplanıyor

Balthazard formuluyle hesaplaniyor.sonucta yuzde 49 olmasi lazim.sizin oranlar 25+15+13 olmasin?

Bence raporu aldiginiz hastane saglik kurulu sekreterligine basvurun yanlis hesaplamissiniz diye.

Açık kalp ameliyatı ASD, hipertansiyon ve orta mitral yetmezlik var engel oranım ne olur bilgisi olan var mı

Süleyman6464
Asd %10
Ht %10
Mitral yetmezlik ef değerine göre puanlama yapılıyor.

Ef değerini biliyorsan yazıver.

Üst Alt