Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Apartman girişine rampa yaptırmama izin vermediler. Ne yapabilirim?

hikos

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Dört katlı bir apartmanda kiracı olarak oturuyorum. binanın girişi kaldırımdan 45 cm yukarıda. tekerlekli sandalyemle kendi başıma çıkmam olanaksız., mutlaka birkaç kişiden yardım istiyorum.
Rahat çıkabilmem için binanın girişine bir rampa yaptırmak istedim.Apartman sakinleri buna itiraz ettiler ve yaptırmadılar, bina girişinin estetiği bozulur diyerek.

Hukuken ne yapabilirim?

Lütfen konu hakkında beni bilgilendirin.Selam ve sevgiler.

Hay oların estetik kaygılarına ..:mad: Kiracı olarak oturduğunuz bina da balkonları pen le odaya yada mutfağa eklenmiş daire varmı? yada klima? Eminim ki o penler ve klmlar imar planında yoktur..Sizin binanızda da bunlar dan varsa Belediyeye gidip şikayetçi olmakla tehdit edin bakalım ne diyecekler..

bu konuyu oncelikle ev sahibiniz ile konuşmalisiniz.sizin orda herhangi bir hakkınız yokdur çunki.ev sahibide sizin için birşeyler yaparmi yapmazmi bilemeyiz tabiki.

Son 5-6 senedir yeni yapılan binalarada,80 cm. genişliğinde , %6 eğimi geçmemek üzere özürlü rampası yapma zorunluluğu getirilmiştir.eğer bina girişindeki basamak yüksekliği rampa yapmaya musait değilse, kaldıraç veya özürlü asansörü yapmak mecburidir.Önce bina yönetimi ile görüşün, apartman giriş genişliği musaitse bir kısmına seyyar veya sabit rampa uygulanabilir, itiraz olursa belediye danışırsınız.

aynı sorun bende de var ... bina girişindeki merdiven dar olduğu için bende rampa yaptırıcam diyemiyorum ... ama güzel portatif - teleskopik rampalar var ... ben onlardan bi tane yaptırıcam .. ithal olanların fiyatları yüksek ama türk ustaları daha ucuza yapabiliyor ...

valla kardeş sende onların estetiğini boz derim. ulan hiçmi insanlık yok bu yaratıklarda. yani yarın o rampaya muhtaç olmayacakları garantmi. herzaman derim ALLAH onları o rampaya muhtaç etsin. ''AMİN''

bunlarda insanlık kalmamış. Bende kiracıyım ama ev sahibim evde rahatım için istediğim değişiklikleri yapmama izin verdi.

Üst Alt