Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anksiyetem mi arttı acaba?

sahinyilmaz

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
2
Merhaba

Benim normalde 10 mayısta dişim çekilecekti ama takip kartını kaybettim bugün diş yerine gittim tabi hava sıcak terledim biraz durumu anlattım dedi kayıtlarda yok ama ben 10 mayısta çekilecek derkene 21 mayısta çekeriz yada biraz beklersen doktordan ricada bulunuruz dedi doktorda kabul etti
bana biraz dışarıda bekle deyince bende terlemeler başladı yoğun şekilde sonra dışarı çıktım halen terledim sonra hafifledi ismimi çağırdılar doktor filme bakıp gömülü diş çekecek diyince bende stres oluştu dışarı çıktım beklemeye ayaklarım vücudum kollarım zangır zangır titremeye başladı terledim yüzümde yanma hissi başladı
sonra 10 dk sonra falan geçti dişi çektirdim dışarı çıktım halen yüzümde yanma devam ediyor vücudum yanıyor falan şimdi eve geldimde sadece yüzümde yanma hissi ve vücudum biraz şok sıcak şekilde terlemeye müsait

acaba aşırı stres yaptığım için mi atak geçirdim yoksa anksiyetem mi arttı?

Tanı almış anksiyete bozukluğu varsa kaygı nöbeti geçirmişsin..

Devam ederse bir doktora görün. @sahinyilmaz,

buradan net bir bilgi elde edemezsin muhakkak bir doktora görünmeni öneririm, bir psikiyatr.

Bu tarz konularda bence direkt doktora muayene olun. İnternette maalesef yanlış bilgilendirmelerde olabiliyor. Bu yanlış bilgiler sizin kaygınızı iyice arttırabilir.

Hocam iyi akşamlar geçende demiştim size paxera 40mg dan 20mg içiyordum 5 gündür kalktıktan sonra terleme ve arasıra nefes darlığı çekiyordum bugün yolda tanımadığım birisiyle konuşurken sohbet ederken vücudum hafiften titremeye başladı ama sonradan geçti diş yerine gittim olay orda koptu orda çok stres yaptım yada sebeb o oldu oradayken vücudum titremeye başladı terledim sonradan geçti ama eve geldim baş dönmesi başladı vücudum da genel olarak titreme başladı ayağım altı yanma hissi ilk defa bugün olmaya başladı acaba tamamen yoksunluk belirtileri mi bunlar ?

Bu konuyla ilgili daha fazla yorum yaparsam sorumluluk almış olurum...önce şunları bir eleyelim ondan sonra konuşacağız.

Şimdi senden tek bir şey istiyorum..üşenme sana en yakın devlet hastanesi aciline gidiyorsun..kullandığın ilaçları gösteriyorsun.

EKG. Hemogram, ve Troponin bunlara baktırıyorsun..bunlar normal ise...sorunuzla ilgili tetaylı bilgi vereceğim... @sahinyilmaz,

Okey.

Kullandığın ilacları bırakma aşamasında olduğunu biliyorum..öyle söylemiştin.

Antidepresan ilaçlar aniden kesilirse veya doz azaltılırsa yukarıda yazdığın şikayetler görülebilir... hastalığınla ilgili akut alevlenmeler olabilir.

Sana öneri olarak... Doktoruna randevu alıp doktorunla görüşmen olacaktır.

@sahinyilmaz,

@OğuzHan112,

Ya birde ben önceden selectra ile hayata dönmüştüm ama covid oldum sonrası hayatım mahvoldu biraz uzun hikaye daha önce zedprex kullandım oda iyi gelmemişti ama doktor bugün zedprex 20mg yazdı o tip ilaclar sana iyi gelir dedi kafam karıştı önceden fayda etmemişti şimdi fayda eder mi acaba?

Ağrı kesici gibi pat diye etki etmez..belli bir süre kontrollere gitme şartıyla kullanman lazım. @sahinyilmaz,

@OğuzHan112,

Hocam merhabalar bu hafta nasipse karayollarına taşeron işçisi olarak gireceğim yalnız paxera 40mg ve rexapin 2.5 mg kullanıyorum bu arada askerden de uyum bozukluğundan muaf oldum bu içtiğim ilaçları karayolları taşeron firması kabul eder mi acaba öyle operatör falan olmayacağım düz işçi olarak?

Kabul eder bir sıkıntı olmaz..paxera sabah rexapini akşam mı alıyorsun?

İkisini sabah alıyorsan gün içinde biraz çalışmanı engelleyebilir. @sahinyilmaz,

Paxera sabah... rexapini akşam al...

Üst Alt