Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankilozan spondilit içeren raporum ile ÖTV'siz araç alabilir miyim?

Ialexa

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba

AŞağıdaki fotoğrafta eklediğim gibi babam ortopedik engelli ankilozan spondilit nedeniyle ancak bir de epilepsi tanısı var normal b ehliyeti mevcut henüz iptal olmadı bilmiyorum neden. Ortopedik engeli ile ötv siz araç alabilir alması için raporda neler eksik neler lazım

bilgisi olan biri bizi aydınlatırsa çok sevinirim.

benimde absans epilepsim var ama e-d sınıfı ehliyetim devam ediyor.

Evet babam da aslında memur şoför e ehliyeti var ve halen devam ediyor sadece devlette şoförlükten alındı başka bir göreve geçti ancak kendi kişisel aracını kullanmaması gibi bir durum olmadı

@Ialexa,

ortapedik engel için raporun açıklama kısmına "sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir" yazması gerekiyor. Yani yenide heyete girmesi gerekiyor.

@ahmedduman60,

Teşekkür ederim peki engelli ehliyeti alması gerekiyor mu bu konuda bir bilginiz var mı acaba

@Ialexa, tabiki alması gerekiyor sonuçta ortopedik bir engel var raporda. ortopedik engel ne ise ona uygun kodlar yazılması lazım ehliyete.

@Shiftman, siz epilepsiniz varken nasıl ehliyet aldınız. 3 yıl boyunca epilepsi getirmediğizi beyan mı ettiniz şimdi babam engelli ehliyeti alabilir mi onu merak ediyorum epilepsi bir engel olur mu acaba

@Ialexa,

İlk ehliyeti alırken epilepsi teşhisim yoktu yıllar sonra kondu ama yenilerken bir şey beyan etmedim sağlık formuna epilepsi kısmını yazdım.

@Shiftman,
Siz ehliyeti yenilerkeb sağlık ocağına gidip sağlık raporu almadınız mı doktor hastaneye yönlendirmedi mi epilepsiniz var diye yoksa direkt verdi raporu geçti mi bir de bu olay hangi yılda yaşandı cevaplarınız için teşekkür ederim .

@Ialexa,
2023 sağlık ocağından aldım. Epilepsi için engelli raporum yok tanı ve ilaç geçmişim var. Rapor olsa belki hastaneye sevk ederdi.

Üst Alt