Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara EGO Kartı ve Özürlü Kimlik Kartı İşlemleri

Güncelleme: Özürlü kimlik kartı veren Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Anafartalar cd. Ulus ‘a taşınmış.

Eskişehir içinde sizi bilgilendirmek isterim.

1 Adet Fotoğraf ( Biometrik olması önemli değil )

Nüfus kağıdı+Rapor+Kimlik fotokopisi

Ücret : 5 tl alınıyor.

Bimerden hemen alabilirsiniz.

benim raporum yüzde 45 hiç para filan yüklemiyorum ücretsiz biniyorum ankara ego

Merhaba, yakın zamanda Ankara'ya taşınacağım. Engelli kimlik kartım var. Otobüs, metro, banliyö trenlerinden ücretsiz yararlanmak için Ankarakart mı alacağım yoksa EGO kart mı?

mabel.

Merhaba, Kızılay metro altında engelli ego kartı temin edebilirsin. Engelli raporu ve 1 fotoğraf yeterli.

Merhaba
Ankara da yaşayan engelli bireylerin Ego kartı alması için yapması gerekenleri kısaca açıklamaya çalışacağım.
Kızılay Metro istasyonunda bulunan "Ankara Kart İşlem Merkezine" gidiyorsunuz.
Engelli raporu, Nüfus Cüzdanı veya fotokopisi, 1 adet fotoğraf ve 40 TL istiyorlar.
Bunları verip 2-3 dk kadar bekliyorsunuz. Sonra size Ego engelli kartınızı ve belgelerinizi (Engelli raporu, Nüfus Cüzdanı, 1 adet fotoğraf), geri veriyorlar. Sisteme kayıt ettiklerinden silinmiyormuş. Bu yüzden verdiğiniz belgeleri geri iade ettiler.
Engelli kartınızın üzerinde isminiz ve resminiz var.
Metro ve otobüste geçerli dolmuşlarda geçerli değil galiba.
İlk defa Metroya ücretsiz bindim.

Üst Alt