Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Gideri ve Öğrenci Katkı Payı Hakkında

Arkadaşlar ekstra bir ücret normalde raporla kaytta talep edilmiyor sadece ders yılı uzadıysa yani önlisansta 2 yılı, lisansta 4 yılı aştıysanız, o zaman 35TL zaman aşımı ücretinin rapor oranınıza göre indirimi yapıldıktan sonra geriye kalan meblayı ödüyorsunuz.

açık öğretim harç ödemeleri

bişey soracağım ben engelli raporuyla aöf te muaf sayıldım. artık hiç ücret ödemeyecek miyim

bu bilgilerin güncel hali var mı?Bilen varsa paylaşşsın lütfen

Arkadaşlar ben daha yeni kayıt yaptırdım. Böyle bir imkanın olduğunu daha dün öğrendim. Verdiğim 205 tl yi geri alabilirmiyim. Acil lütfen

1 sene uzadı okul 21 tl gibi ceza ödemesi yaptım.. uzatan engellilerden bir miktar ceza ödemesi alınıyor arkadaslar.

alabileceğini sanmıyorum engelli kaydını gerçekleştir bir daha ödeme yapma dostum

Arkadaşlar ben daha yeni kayıt yaptırdım. Böyle bir imkanın olduğunu daha dün öğrendim. Verdiğim 205 tl yi geri alabilirmiyim. Acil lütfen

bişey soracağım ben engelli raporuyla aöf te muaf sayıldım. artık hiç ücret ödemeyecek miyim

eğer uzatırsan belli miktar ödeme yapıyorsun

[FONT=Cuprum] [/FONT]26.09.2016 tarihli BİMER başvurunuz.

Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Bakanlar Kurulu Kararının 1. (5) maddesinde;
“Yükseköğretim programlarına kayıt yaptırma veya kayıt yenileme sırasında 1/7/2005 tarihli ve 5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun ve 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik uyarınca engelli olduğuna dair raporu ilgili yükseköğretim kurumuna sunan öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından, engellilik oranı kadar indirim yapılır. Engelli olduğu halde, kayıt yaptırma veya kayıt yenileme sırasında engelli olduğuna dair raporu ibraz edemeyen öğrencilere, ilgili belgeyi ibraz ettiği tarihte, engellilik oranı kadar yapılacak indirim tutarı red ve iadeler kaleminden iade edilir.” denilmektedir.
Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararının 2. Maddesine istinaden Anadolu Üniversitesi Yönetim Kurulu Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde engellilik oranı %40 ve daha fazla olan ve bu durumlarını “Sağlık Kurulu Raporu” ile belgeleyen öğrencilerden 2012-2013 öğretim yılından itibaren “Öğretim Gideri” alınmaması kararı almıştır. Bu nedenle sizden “Öğretim Gideri” alınmamış, ancak, yukarıda belirtilen Bakanlar Kurulu Kararınca engel oranınıza göre hesaplanan miktar alınmıştır.
Bilgilerinizi rica ederiz.

Üst Alt