Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%97 raporu olan baba adına alınan aracı damadı kullanabilir mi?

sıddık

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
abicım ben rapor sahibı kısının damadıyım ben bu aracı kullana bılıyormuyum babam olmadan ıstedıgım sekılde kullana bılırmıyım babam hem goz kulakdan raporlu

Sıddık detaylı yazarsan arabayı nasıl aldınız veya alacak mısınız?eğer baban kullanamayacak durumda ise seni ve 1.dereceden yakınını sürücü olarak gösterebilir

cemil abi otv indiriminden yararlanarak arabaya başvurdu kayın babam gözden ve kulaktan %97 raporlu bana damadı kullanamaz dediler kafam karıstı abi bana tam bi cvp verirmisin birde k.babam yanımda cogu zaman olmıycak o olmadan uzun yola falan gıtmem sıkıntı olurmu abi tşk ediyorum yardımların icin

Kayınbabanın kendi adına h sınıfı ehliyeti var mı?eğer var ise ve kendi kullanabilecek durumda ise o zaman ondan başkası kullanamaz.
Yok eğer ehliyeti yok ise o zaman seni vasi olarak aracı kullanabilmen için atar ve hiçbir donanıma gerek duymaksızın sen ve belirleyeceği başka bir kişi daha kullanabilir ve tek başına da olsan istediğin yerde ve durumda kullanabilirsin

Ama devlet o aracı sakat/engelli olan kişinin hayatını kolaylastırmak için veriyor burda kayınbabanız yanınızda olmadan kullanacagınız arabanın kayınbabanıza nasıl bir yardımı kolaylıgı olcak anlamıs degilim:mad:

abicim bilgilerin icin tskler bu vasi atamayı noterden yapıcam demı abi kusura bakma cok soru sordum ama cemil abi

Üst Alt