Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%88 raporum var. Ne ehliyet alabiliyorum ne de yakınım kullansın diye araç!?

siz aynı durumda değilsiniz bir kulak aparatı işinizi görür

ehliyet almada sorun olmaz

en iyisi bu konunun linkiyle beraber bütün ilgili birimlere mail atalım

ben &80 raporla 3. dereceden yakınımı şöför tayın ettim aracı aldım ama yurtdışından

yurt dışından %54 vergiindirimi ile yakınım kullanmak üzere alabilir miyim

yani kendim alıp eşimi yada oğlumu şöför tayin edebilir miyim

merhaba durhasan bey siz araç kullanamıyorsunuz hastalığınızdan dolayı (yani ehliyetiniz yok)indirimlerden faydalanıp araç aldınız ve şöfor tayin ettiniz değilmi nasıl başardınız bir yazarmısınız rica etsem sağolun

Durhasan bey galiba sizin durumunuz biraz farklı yoksa benimde %80 raporum var ama yararlanamıyorum zaten bunun düzeltilmesi içinde çaba gösteriyoruz ama nafile yetkililerin engellileri dinlediği yok ama bizede sıra gelecek herkes sandıkta gösterecektir tepkisini

Bu çok güzel bir konu bende aynı dertten mağdurum

Kendileri için gece gündüz demeden yasa hazırlıyorlar
Peki bizi niye bekletiyorlar? bizim sorunlarımız için neden gece gündüz çalışmıyorlar ?
Arkadaşında söylediği gibi seçimler yaklaşıyor bu sorunu en kısa zamanda çözmezlerse sandıkta tepkimi göstereceğim

Ben de ileride otomobil almayı düşünüyorum ama %81 raporum var ve bu %90 oranı elimi kolumu bağlıyor. Hem ehliyet vermiyorlar hem de %90 rapor istiyorlar şoför tayini için. Ne yapıcam bilemiyorum. İnşALLAH bu saçma uygulamalar en kısa zamanda düzeltilir diyeceğim ama işin gerçeği bu devenin hiç bir yerinin doğru olmadığıdır...

SAYIN ARKADAŞLAR,
ÖZELLİKLE (akd) SERHAN KAYA RAHATSIZLIĞINIZ NASIL ACABA?

Sayın TALAT ŞAKİR;

Ben Serebral Tetrapareziyim. Serhan Kaya kim onu anlayamadım?

Sayın talihsizengelli;

Sizin dediğiniz değişiklik engelli oranlarıyla ilgili yapılması düşünülen bir değişilik. Yani balthazar formülü yerine daha uygun bir engelli ölçüm sistemi getirmeyi düşünüyorlar. Bizim değişmesini istediğimiz ise, taşıt alımlarında H sınıfı sürücü belgesi verilmeyen arkadaşlarımız için şoför tayin edilme oranının %90'dan daha aşağıya çekilmesidir...

Sayın seka
Peki değişecek olan yeni yönetmelikte bu oran düşürülmeyecekmi ? Bu oran düşürülmeyecekse ozaman ne anlamı kalırki yeni yönetmeliğin yine mağdurmu edileceğiz

bu konu hakkında yapıla bilecek ne olursa desteğim

Sayın Seka
Sonuçta aynı şey değilmi oran düşürüldüğünde örneğin %80 rapor alan bir kişi ÖTV indiriminden yararlanabilecek tıpkı %90 oranında olduğu gibi 3. dereceye kadar yakınları aracı kullanabilecek H sınıfı ehliyete gerek olmadan ve tertibat taktırmadan aracı yakınlarımız kullanabilecek zaten şu anda yaşadığımız sıkıntıda tam olarak bu yani %90 altında raporu olanlar bu konuda sıkıntı çekiyor biz bu sorunun yeni yönetmelikte çözülmesini istiyoruz örneğin %80 engelli bir arkadaşın ötv indiriminden yararlanmasını h sınıfı ehliyet yada tertibat şartı olmadan yakınlarının aracı kullanabilmesini istiyoruz inşallah hevesimiz kursağımızda kalmaz şu yeni yönetmeliğide bir an önce yürürlüğe koysalar çok iyi olacak sorunlar ortada daha neyi bekliyorlar

otv ındırım

bende engellıyımm ama raparum 100/60 faydalanabılırmıyım arac alırken otv ındırımden

bekliyoruz ama hala gelişme yok şu yeni yönetmelikle ilgili bi imza atamadılar

Sayın talihsizengelli ve bulut06;

Değiştirilmesi düşünülen engel ölçüm cetveli olarak kullanılan Balthazard formülüdür. Ama bizi ilgilendiren şey ise şoför tayini için konulan %90 engel oranıdır. Bu oran özellikle Serebral Palsi'li yani Spastik arkadaşlarımızı ilgilendiriyor. Yeterince açıklayabildiğimi umuyorum...

Üst Alt