Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 yıllık polis memuruydum. Psikotik depresyon hastalığımdan dolayı GİH sınıfına..?

@AhmetGS17 sağol bir de benim durumum polis idim silahım alındı 2010 yılında geri hizmete verildim bazıları engelli raporu ile uğraşma ver dilekçeyi malülen ol diyor kafam karıştı bu konuda hem ayrıca sürücü ehliyeti gider mi malülen olursam diye korkuyorum .

sokrates polis sağlık yönetmeliği bu gün değişmiş bilginiz olsun

Sokrates maluliyet falan yazıyor sizi ilgilendiren şeyler var bakın

@tb2nhf sağ ol haber sitesinde baktım da değişen pek bir şey yok gibi benim durumumla ilgili .

Engelli Erken Emeklilikte Yıpranma Payı .

Engelli erken emeklilikte örneğin 40-49 rapor oranı için gereken 6480 gün (18 yıl ) ulaşmak için yıpranma payı da hesaba katılıyor mu ? Mesela 17 yıl fiili hizmeti bulunan bir memur 1 yılda yıpranması olsa gereken prim gün sayısı olan 18 yıla ulaşmış oluyor mu ?

selam kardeşim bayağı zamandır girmiyorum buraya, okuduğum kadarıyla hala didiniyorsun, çoktan emekli olmuşsundur diye tahmin ediyordum, bugüne kadar neden bekledin anlamda veremedim açıkcası, halbuki bu konuyu açıkca konuşmuştuk, yaşam riskdir zaten, risksiz hiçbirşey olmuyor biliyorsun, bilgini sağlama alıp emeklilik dilekceni verecektin, ben öyle yaptım, şu anda 46 yaşındayım, malülen emekli olalı 12 yıla yaklaştı, seninle bu konuyu ilk konuştuğumda 38 yaşındaymışım.
son bir soru sormuşsun, 18 bifiil çalışman gerekiyorsa yıpranma dahil edilemez, yıpranma sen emekli olmaya karar verdikten sonra 18 yılın üzerine eklenir, birde maaş konusu var, 2008 yılın ortalarında çıkan sgk reform paketinden etkileneceksin, yani maaşın normalinden düşük olacaktır, ehliyet konusuna gelirsek senin rahatsızlığınla alakalı bir durum, ben bu durumdan etkilenmedim, doktorlarla halletim bu durumları, ayrıca kontrol muyenesinide aynı şekilde doktorumla hallettim çağırılmadım zaten çağıramazlarda. ben malüliyet konusunu düşünüp karar vermemle bu işleri halletmem 4 ayımı aldı D-3 den emekli oldum, şunu demek istiyorum, hayat kısa madem işini sevmiyorsun, hastalığında var, haklarında var, bu kadar zamandır neden oyalandın ?

Meslekte gayet rahattım emekliliği son 2 senedir düşünüyorum o da şu şekilde erken engelli emekli olma imkanım var ise malülen değil de o şekilde emekli olayım derdindeyim yıpranma dahil mi değil mi o yüzden soruyorum ayrıca neden 2008 deki yasa beni etkilesin ve maaşım düşük olsun ki ben 2006 girişliyim yanlışın olmasın :confused: Benim bu konuları halledecek tanıdığım bir doktor yok zaten kendim soruşturup halledeceğim nasipse.

Son düzenleme:
Yatış yaptığım hastanelerden ekprizleri aldım engelli raporu almak için kurum sevki istiyorlar sanırım bugün hastane deki memur öyle söyledi bana aldığım ekprizleri günü gelince yanımda mı götüreceğim nasıl yapacağım bu işlemi tamam gidip kurumdan sevk yazısı yazdırayım ya sonra ayrıca sevk almak şart mı ? sevk almadan bireysel başvuru da olabiliyor demişti galiba bir arkadaş .

Son düzenleme:
Biz kurum sevksiz gittik. Memurlardan kurum sevki istemiyorlar demişti bir arkadaş. Önce raporu aldık sonra başvuru yaptık. Sevkle de oluyormuş.

Davlumbaz epikriz raporlarının illa aslını mı sunmak lazım asılları ben de bulunsun istiyorum .

Bu hafta engelli raporu için muayene olacağım daha sonra da nasipse heyete gireceğim epikriz raporlarını muayenede doktora sunacağım artık sağlık kurulu bizimle ilgisi yok dedi almadı bu konuda tecrübesi olan var mı ?

merhaba. engelli raporu veya vergi indirimi için, tedavi süreciyin veya d dilimine geçmiş olmayın bir önemi olmayıp, yeniden kurulamı giriyorsun?

02.04.2020 tarihinde %74 oranla engelli emeklilik dilekçemi verdim ne zaman sonuçlanır bilgisi olan var mı ? Yapılacak başka işlem kaldı mı ?

Engelli emeklilik başvurum ne zaman sonuçlanır?

Emniyette Memurum %74 oranlı raporumla 2 nisan tarihinde kurumuma engelli emekli başvurusu yapmıştım bugün Ankarayı aradım durumumu öğrenmek için bana Sgk ya yazdıklarını cevap beklediklerini söylediler bu işler nasıl oluyor bilgisi olan var mı daha ne kadar sürer ?

merhaba benim erkek arkadaşıma ağır depresyon depresif nöbet teşhisi kondu. Yaklaşık 3 aydır tedavi görüyor. Doktorlar iyileşmesinin uzun süreceğini söylemiş. Sormak istediğim bu teşhisle tedaviye başlamış ve halen tedavi gören var mıdır var ise bu rahatsızlığın adı nedir , kullandığı ilaçların iyi geldiğini biliyorum fakat dün gece birisi beni boğuyor kalbimi sıkıştırıyor gibi hissettim uyuyamadım en sonunda halının üzerinde uyuyup kalmışım dedi. Bu rahatsızlık bipolar’a mı yoksa psikoz yada şizofrene mi giriyor. Kendisi ses felan duymuyor yada 3 boyutlu insanlar görmüyor yalnızca içine kapanık ve çok sakin. Halen aktif görevde silahsız çalışıyor , tedavisi 9 ay daha devam edecek ondan sonra gih’ e mi geçecek yada malülen emekli mi olacak. Şimdiden çok teşekür ederim

Erkek arkadaşıma bu teşhis kondu ve tedaviye başlandı. İyileşmesinin uzun süreceğini söylemiş doktorlar. Lütfen bu rahatsızlık hakkında bilgi verir misiniz. Ben Afyonda görevliyim erkek arkadaşım Ankarada. İstediğim zaman yanında olamıyorum. Telefonla arıyorum haftaiçi ve gidemediğim hafta sonları. Erkek arkadaşım polis memuru ve beni endişelendiren daha kötüye gider mi düşüncesi ? Bu rahatsızlık bipolar mı , şizofren mi , psikoz mu ?

Bnmde öyle başlamıştı hikayem fakat BİPOLAR oldum sonradan Allah yardımcınız olsun.. Tabi her tanı farklı bunu doktor karar verir biz sadece yaşadıklarımızı paylaşırız geçmiş olsun tekrardan çok buarada bi tanıdığım mesela öyle oldu onada atipik psikoz denildi.

benparis

Tedavi olmazsa psikoza falan çeviriyor kendimden biliyorum. Ayrıca biraz zaman alır tedavi geçmiş olsun...

Cok tesekür ederim bilgilendirdiginiz icin . Tedaviye basladı ne kadar yararlı olur bilmiyorum. Bipolar’ı arastırdım , sizofreniyide ama o belirtiler yok onda umarım her şey düzelir. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun

Üst Alt