Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

% 45 özürlüyüm. Ne zaman ve ne şekilde emekli olabilirim?

ahmkaras

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
%45 bibolar bozukluk özürlü raporum var sorumluluk gerektiren işlerde çalışamaz raporum var şu an çalışmıyorum 10/09/1996 ssk başlangıcım 3349 günüm var şu an nereden ve ne şekilde emekli olabilirim nereye başvurmam lazım çalışacak durumda değilim başvurularım sürekli olumsuz bu nedenle emekli olmak istiyorum saygılarımla...

İlk olarak vergi indirim hakkı almanız gerekli yapmanız gereken iş yerinizden çalıştığınıza dair bir belge alın ve Maliye'ye vergi indirim hakkı için müracaat edin. 45% raporunuz ile 3.derece vergi indirim hakkı kazanır iseniz 17 yıl 3920 güne tabi olursunuz.
10.09.1996 + 17 : 11.09.2013 yılında emekli olmayı hak edersiniz.Tabi ki bu arada 3349 gün olan prim ödemenizi 3920 güne tamamlamak şartı ile....

Ne yapmalıyım sizce ?

Merhabalar

Ssk lı olarak 3349 günüm mevcut daha sonrası 10/09/2012 den bugüne ekpss girmiş olduğum okuldan günlerim mevcut yaklaşık 4500-4600 gün yapıyor hizmet birleştirmede yaptım
01/09/1996 girişim var arada boşluklar var gün olarak vergi indirimim var % 45 engelliyim
ayrıca rahatsızlığım sebebiyle yapmış olduğum özeldeyken yüklü harcamalar yüzünden iş kurma hevesiyle 3-4 yıllık birikimiyle remiyette aldığım maaşa bankadan haciz geldi 2000 civarı olan maaşım 1500 e gerileyecek

sizce emekli olsam ne kadar maaş alırım ve emekli maaşımdan haciz uygulanır mı ?

vergi indirimi almasak noolur? yani engelli kadrosundan işe girdim girerken raporumun aslınıda aldılar ama vergi indiriminden yararlanmıyorum bu erken emekli olamayacağım anlamınamı geliyor?

ankara06
SSK lı iseniz ve ilk sigorta girişiniz 1 ekim 2008 den önce ise erken emekli olabilmek için vergi indirimi almanız şart. Girişiniz bu tarihten sonra ise öyle bir zorunluluk yok.
Devlet memuru ve bağkurluların emekliliğinde vergi indiriminin bir geçerliliği yoktur.

Üst Alt