Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3000 TL brüt gelirim ve %40 raporum var. Ne kadar emekli maaşı alabilirim?

SEDOCORP

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar benim aylık gelirim brüt 3000 tl ssk primim yuksek yatıyor.3826 gün ssk primim mevcut.1996 da sigorta başlangıcım var.%40 özürlüyüm.Yasanın son durumuna göre 3920 gün 17 yılda emekli olacakmışım.Buda 2013 ün temmuz ayına denk geliyor.Normal koşullarda bu gun olsa ne kadar özürlü emekli maaşı alırım?

Ayrıca bir sorum daha olacak;
ortopedik özrüm nedeni ile %40 olan özürlülük rapor oranımı sonradan oluşan tansiyon,hiperlipidemi,uyku apnesi ve aritmi nedeni ile yukseltmem mumkun olurmu oran kaça çıkar ve bunun faydası olurmu ?Bildiğim kadarı ile oran %60 olursa emeklilik yılı 16 yıla düşüyor.Teşekkurler.

2. Sorum ile ilgili bir bilgisi olan varmidir acaba?

Aslında amacım malulen emekli olmak değil.erken emeklilikle emekli olmak.fakat %40 ile 17 yılda
Emekli olurken %60 ile 16 yıla düşüyor bu rahatsızlıklarımla %40 oran %60 a cikarmi onu öğrenmek istiyordum.bu koşullarda önümüzdeki sene emekli olmak yerine 2 yıl bekleyeceğim.%40 Dahada düşürmezler herhalde tansiyon icin %10 veriyorlar diye duymuştum.tsk ilginize.

siz %40 ile vergi indirim hakkı elde ettinizmi bence rapor oranınız ankarada düşürlmemiş onanmış ve vergi indiriminden yararlanıyosanız şanslısınız çünkü ankarada oranlar genelde % 40 ın altına düşüyor sizin raporunuz gittiği gibi onanmışsa başka bir yol aramayın selam.

Merak ettim de 2. soru konusunda;
Madem yargıtay kararı var; sakatlık oranı gittikçe ilerliyor: Böyle durumda işgücü kaybı maaşı bağlanır mı?

Karar birden çok hastalık ile ilgili Erol bey,Tek hastalık söz konusu olsa sorun yok ama birden çok hastalık var ise ve rapor Oranı %60 ve üstü olmuş ise o zaman ssk kabul etmiyor.

Benimkisi artmış her ne hikmetse? İşe başlarken %40 işgücü olan kusurum şimdilerde %64 işgücü kaybında olmuş. yaşlandıkça ilerliyor bu hastalık..

sorum şu: ilerleyen hastalık ile birlikte maddi sorun da başlıyor: işyerim işgücü kaybını da etkilemiyor: ancak bu durumda işgücü kaybı hakkı olup olmadığını öğrenmek, haklarımız varmıdır sizce?

İş gücü kaybı maaşı bağlanmaz ama malulen emeklilik hakkı meydana gelir ve siz ister iseniz malulen emekli olabilirsiniz. Yalnız malulen emeklilik için 10 yıl 1800 gün prim şartı aranmaktadır.Bakıma muhtaçlık söz konusu ise süre şartı aranmaz...

Faydalı bilgiler için tşk..
Ben bu durumumla malülen şartları fazlasıyla aşıyorum. Ama yinede görev başındayım. ucunda 4 yıllık süreç kaldı erken emekliliğime.

Özür diliyorum ama tekrar belirtmek istiyorum benim %40 vergi indirimim zaten ortopedik rahatsızlığımdan dolayı var.bu rahatsızlığımın yanında tansiyon ve kalp rahatsızlığım ortaya çıktı.Bilmek istediğim %40 raporum ile 17 yılda emekli olmak yerine yeniden rapor almak icin başvurup %60 ile 16 yılda emekli olabilmem mümkün olurmu.Rapor oranımın %60 veya üzerine cikarmi ?Basvurmalimiyim yeniden bunun icin.

Serdar bey;
Siz bence kurcalaştırmayın derim,zaten hali hazır da kazanılmış bir vergi ind. hakkınız var.Sitemizi takip ederseniz Ankara sağlık kurulu raporlarda sürekli düşürme yapmaktadır. Elinizdeki kazanılmış haktan da olmayın. 1 yıl fazla çalışmak size ne kaybettirir.

Yoruldum be arkadasim .kalp ve tansiyon rahatsızlığım su anki isim yüzümden çıktı ortaya.Stress...
Ben en iyisi emekli maasimi etkilemeyecekse kurcalamayayi
dedigin gibi .
Teşekkürler

özürlü erken emekliliğinde prim ödemeleri hakkında...

Arkadaşlar benim vergi indirimi için %40 engelli raporum mevcut.çalıştığım yerde 15 yılım 2012 temmuzda dolacak ve tazminatımı alıp çıkma hakkım var.erken emeklilik içinde prim gunumu doldurdum (4000 gun) 17yıl 3920 gun gerekiyor.2014 temmuzda emekli olacagım .primlerim şimdiye kadar tavandan yatmaktadır.2012 temmuzda çalıştıgım yerden ayrılıp daha düşük primle bir yerde çalışmaya devam etsem emeklilik maaşımda düşermi?şu anki brütüm 3200 tl .ayrıca yaklaşık ne kadar emekli maaşı alırım? Yorum ve cevaplarınızı rica ediyorum.şimdiden teşekkurler.

Arkadaşlar doğuştan engelliyim.fakat 2000 yılında işe başladıktan sonra vergi indirimi ve erken emeklilik için %40 engelli raporu aldım.engelliliğin doğuştan olması ve bunun ispatlanması durumunda daha erken emekli olmak ve bir takım avantajları oldugunu okudum .böyle birşey varmıdır.bilgisi olan varsa cevaplarını ve yorumlarını bekliyorum.teşekkurler.

Sakatlığın doğuştan olmasının emekliliğiniz açısından hiç bir avantajı olmaz.

Ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi bilemiyorum. Ama 2500 tl diysim geliyor nedense! :)

Emekli maaşı hesabı yapan siteler yaklaşık orak doğru sonucu veriyor: www.emekli-maasi.com & www.emeklimaasim.com

Üst Alt