Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%30 işitme kaybı için işitme cihazı tavsiyesi..?

Fatıma.

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaslar
%30 işitme kaybı icin cihaz alicaz.kulak arkası olacak marka model vs onerebilirmisiniz

@Mehmet Akşit
mehmet hocam sızden bırsey soracagım cevaplarsanız sıte olarak aydınlanırız
sımdı REM ıle cıhaz ayarlamanın faydalarını bızlere guzel anlattınız hepımız bunun faydalı uygulama oldugunu ogrendık
ama unıversıte hastanelerınde daha guzel guvenılır odyo testı alabılsekte artık randevu alamıyoruz ne yazıkkı
sıradan devlet hastanelerının dutturu odyolarına hıc guven yok
ama gıttıgımız ısıtme merkezlerınde odyometrıst ısıtme testı yapmadan bu guvenemedıgımız odyo testı ıle REM yapıyor
bu dogru netıce veremıyor bence
sız bu konuda bızı aydınlatsanız makbule gecerdı
acaba guvensız testle REM ıyı sonuc verebılırmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşitme cihazının doğru uygulanmasının ön şartı işitme testinin doğru yapılmış olmasıdır.

Dogru yapılması için bizim neye/nelere dikkat etmemiz gerekir?

Mehmet Akşit hocam işitsel nöropati işitme testinde çıkarmı? Kaybın ne kadar olduğu falan ikinci olarakta cihaz işe yararmi bg kayıplarda

@Fatıma.,

Odyo olcumunu siz yapmayacaginiz icin odyometristin bilgisind kalmis birsey gogru yerde duydugunuz seslere dikkat ederek basacaksiniz elinize verilen seyin dugmesine dvlet hastaneleri lacka olcum aletinin kalibrasyonu yapilmiyo r anlasilan

@Gammzelli99,

Tecrübeli bir odyolog işitsel nöropatiyi farkeder. Ama kesin tanı için radyolojik değerlendirme (BT / MRI) gerekir.
Bu tür kayıplarda maalesef işitme cihazları yeterli verimi sağlayamıyor. Genellikle koklear implant uygulamasına gidiliyor.

@Mehmet Akşit,
mehmet hocam bızlere buyuk ıyılık ederek bılgılendırıyorsunuz sıze cok tesekkurler
affınıza sıgınarak bırsey daha soracagım cevaplarsanız hepımıze ıyılık olacak sızın bılgılerınıze ıhtıyacımız var

devlet hastanelerınde odyo olcumunu ben hıc begenmıyorum
ısıtme cıhazı aldıgım yerde guzel REM ıle ayar yapan odyometrıstımden memnunum ama ılk bakısta benı bıle tatmın etmeyen odyogramı ıle ayar ısını yaptıgına gore odyo testı yapmıyor zaten orada sessız kabın yoktukı yapsın
taa eskı cıhaz aldıgım zaman bır odyoses te bırde gaeste odyo olcumu yapıyorlardı

acaba ucretını odeyerek odyo testı yaptırabılecegım bır yer tavsıyenız olurmu

Merhaba arkadaslar
%30 işitme kaybı icin cihaz alicaz.kulak arkası olacak marka model vs onerebilirmisiniz
KESİNLİKLE 1 HAFTA 10 GÜN DENEMEDEN SATIN ALMAYIN.MARKA MODEL ÖNEMSİZ .ODYOLOG DÜZGÜN İŞİNİ YAPMALI .DENEME SÜRESİ VERENE TAMAM DENEYİP ALACAĞIM DİYİN .DIŞARDA EVDE OFİSTE MÜZK DİNLERKEN SİNEMADA TİYATRODA KALİTEYİ ÖLÇÜN.TEK TAVSİYEM BUDUR .

signia için iyi ayarlama yapan ümraniye-kadıköy-üsküdar tavsiyeniz var mıdır?

@hanifeaydin,
Mehmet aksit hocamizin eminim ki bildigi yeri tavsiye ederde
Size kendi sahit oldugum bir vakayi yazayim istedim
Gogus kanseri tedavisi goren bir yakin tanidim var beynindede kist tespit edilmisti takiplerde
Haliyle kemoterapi gordu
Kemoterapiden sonra isitme kaybi iyice belli olunca isitme cihazi aldi
Hic isime yaramiyor diye sikayet ediyor

Bunda isitme kabinin yeni olmasimi kemoterapimi sebep
Kemoterapide isitme sinirleri zarar gorunce cihazdan cihazdan fayda sifirlaniyor tahminim

Birde kendi deneyimim
Cihazi satanin yaptigi ayari begenmeyen baska odyometristin yapacagi ayardan azami bekleti hayal oluyor

@Mehmet Akşit,
ücreti biliyor musunuz?

@GRAHAM BELL,
aldığım en pahalı cihaz kutuda duruyor leş gibi bir ayar yaptılar. evet kemoterapi ile sinir kaybı kaynaklı sorunum .eski cihazlarımı taktım kullanıyorum .pek sık dışarı çıkamıyorum hastalıklarım nedeni ile. her gittiğimde ayarları daha rezil ettiler.beceremiyorlar bu. şansımı denemeliyim yeni cihazlar once özellik var kutuda.

Ileri isitme kayipli ben bu sahane ozelliklerin hicbirinden faydalanmadan dudak okuyarak duyabildigim
sesler insan yuzundeki ifadelerle konusma anliyorum
Kaybim sinirsel

Ayar icin tabi ucret odeyeceksiniz ama cihazlarin astronomik fiati gibi degil
Umarim hocamizin tavsiyesine uyunca daha iyi olabilir

Üst Alt