Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 yılında yeni limitle aldığınız araçlar?

Cango

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
5
2024 yılına girerken yeni engelli limitiyle aldığınız araçları buraya yazabilirmisiniz?
Hangi marka model araç paket satış fiyatı indirimli fiyat olarak detay yazarsanız memnun olurum.

bugün kayseride bayileri gezdim honda yine burnundan kıl aldırmıyor araç yok çekiyor, toyota +35 bin ekliyor. şu limiti getirip bizi mağdur edenlere yazıklar olsun.

yeni yıl da araç alabılen var mı ? Yıne bayılerde araç yok furyası devam edıyormuş .

fiat egea cross 1.6 dizel otomatik urban paketi için cumartesi günü kapora verdim. Aslında Lounge paket istiyordum ama zaman kaybı olsun istemedim.

@naps,

hayırlı olsun . egealarda sorun cıkmaz dıye dusunuyorum daha modelli markalı aracları vermıyormuş yıne bayıler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@egemmm,
hocam vallahi egea nın bazı beğenmediğim noktaları var. Dolu bir wv golf kullanımından sonra nasıl bir sürüş deneyimi olacak bilmiyorum zaman gösterecek artık. Ekonomik nedenlerden dolayı bunu tercih ediyorum. 1600 bandına yakın araçlara yok diyebilirler. Ama bazı markalarda ciddi kampanyalar var. Acelesi olmayan bekleyebilir tabi parasını yatırım yoluyla eritmemek şartıyla...

ben de golf düşünüyorum ama tabi ki limiti geçer mi? yada alabilir miyim, bilmiyorum.. O olmazsa hyundai i20 alırım herhalde..

Valla bayii indirimiyle fiyatı limitin altına çektirebilirsem SsangYong Torres EVX düşünüyorum hayırlısı bakalım

merhabalar
ortalama 20 gündür araç arıyorum.
izlenimlerim şu şekilde
arkadaşlar nasılsa bayilerde tutulan ve limite yakın araçlar yok çekiliyor.
ama tiktok ve benzeri sosyal medyada onlarca ne olduğu belirsiz çakallar limit üstü araçları bile satıyor tabi çok yüksek rakamlara ve parayı bayiye yatırtıp yine araçlar bayilerden çıkıyor.
bunu nasıl yaptıklarını bir kaç bayiye sorduğumda 2023 yılı model satıldığını ve oldukça düşük rakamlara giriş olduğundan rahatça şuan gördüğümüz ve limitin 500.000 tl üzerine çıkan araçları satabiliyorlar (örnek : renault austral ) ben çok istiyordum.
yurt dışından araç getireyim yada getiren firmalardan alayım dediğimde örneğin mercedes c kasa bir aracın maliyeti 870 950 bin tl arasındayken 1.750.000 tl istiyorlar.
anlayacağınız bu iş yine pisleşti. ben limite yakın iyi kaliteli 5 yıl problem çıkartmayacak tekerlekli sandalye kullanımında rahat ve bizi 5yıl sonra zarar ettirmeyecek pek bir araba bulamadım.

Benim süre geçen sene doldu ama limit yüzünden değiştiremedim. Şu an, en alt paketi kurtarıyor onda da araç bulamıyorum. Skoda octavia araçlar yoldaymış. 5 şubat gibi görüşelim diyor bayiler. Fiyat değişecek mi diye sorunca da hiç bilgi vermiyorlar. Anlayacağınız en boş paketi bile limiti geçecek ve bu senede değiştiremeyeceğim gibi. Ya da 100.000₺ gibi fark verip değiştirme seçeneği var. Onu da ben içime sindiremiyorum. Havadan yüz bin ₺ iç edecekler deyyuslar.

Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Flame X-Pack aldım 787.500

İzmir gaziemir chery bayisine gittim chery tiggo pro 8 excellent de engelliye kampanya varmış dedim orda duran kız 900 bin olur ama dedi tamam olsun dedim sonra stoklarda araç kalmadı dedi dolu üst paketlerin hiçbiri yok dedi çıktım geldim önce 800 bin olan araca 900 bin çekti sonrada yok dedi bizde yedik ama satmıyorlarlar işte zaten zam gelecek o zamanda sizin için o arabalar alış limitini geçecek dedi.Bi yerlerden satılmaması konusunda tembih var.

@naps

hayırlısı olsun kaça aldınız acaba

@_JoKeR_

hayırlısı olsun aldığınız araç liste fiyatı 1600 tl gösteriyor nasıl hesaplıyorlar acaba

Dacia duster yeni model bize 600bin dediler vazgeçtik bu hali bile çok pahallı geldi

Bugün Chery bayisine gittim 2024 model tiggo 7 pro excellent siparişi verdim 8 pro excellent ötv muafiyeti artık bitmiş luxury paketini veriyorlar luxury paketinde de çok eksik olduğundan dolayı tiggo pro 7 excellet aldım.
837.750 TL anlaştık hayırlısı olsun herkes için.

Son düzenleme:
@Cango,

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin, Hangi il'den aldınız acaba bir de omoda 5 fiyatını sordunuz mu acaba ?

Konya dan ocak ayı sonunda peugeot 2008 1,5 130 hp eat8 883 e aldım. citroen shine c4x 760 ankara ata bayi , hundai elentra prime 750 mersin bayi bu araçlarda mevcuttu ocak ayı sonunda araç arayanların bilgisine. bu arada aynı paket araç için bayi bayi fiyat farkı 100.000 bin TL yi bile geçebiliyor. araç alırken birkaç bayiyi aramakta fayda var

@umetinn,

elektrikli araçlarda hem servis, hem de şarj istasyonlarda yetersiz olduğumuzu düşünüyorum. onun için uzak durdum. hibrit alınabilir adana da oktavya vardı 935.000 TL ye 1,5 preminyum olanı

Servis konusunda endişem yokta. İstasyon konusunda benimde endişelerim var açıkçası, sonuçta markaların kendi servisleri mevcut öyle değil mi

@_JoKeR_,

Merhaba anlamadığım konu şu 1.8 olan modelleri nasıl aldınız merak ettim bayiler de 1.6 üstü verilmiyor diye biliyorum.

@umetinn,

öyle ama bir sorun yaşadığınızda malesef servisler kullanıcı hatası diye sorun çıkarıyor. Alternatifiniz de yok mecbur yüksek ücret karşılığında onlara yaptırıyorsunuz. Türkiye de tam oturmayıncaya kadar ben elektrikli tercih etmem. ayrıca 5 sene sonra satarkende millet 5 senelik araç bataryasında sorun çıkar korkusuyla almaya yanaşmıyor. ötv indirim oranlarıda düşük, yaptığım araştırmaya göre ekonomikte değilller, güç yönünden de zayıflar, uzun yolda şarj istasyonunda saatlerce beklemek zorunda kalabilirsiniz.........benim açımdan baktığımızda almamam için bir sürü neden var :)

@hozgul,
teşekkürler bunu bilmiyordum. zaten üst motor limite takıldığından da bir anlamı yok

Merhaba arkadaşklar 08,02,2024 tarihinde Chery Tiggo 8 Pro Excellent aldım.886 bin tl ye.

ötv indirimiyle değil ama ikinci el 100000 km de güzel bir 2021 model otomatik opel corsa bulduk 850 bin liraya.şu anki 2005 model fiat palio muzu satıp üstüne para koyup almayı düşünüyoruz bu ay.yaklaşık 10 yıldır 2005 model palio ya binmek yetti artık.motorunda sorun olduğu için astarı yüzünden pahalıya gelmeye başladı

@fazem16,

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın iyi günlerde inşallah. Bende bu araçtan almak istiyorum eğer (sakıncalı mı bilmiyorum site kuralları açısından değilse eğer buradan sakıncalı ise menturkoglu@gmail.com adresine mail atabilirsen mümkünse) mümkünse bayi adı ve satış sorumlusu bilgilerini paylaşabilirmisin.

@Cango,
Beklemede kalın ilk 3 ay sattılar engelliye ful korkanlar aldı ya 9 ay ne olacak güzel abim bekle Q2 bile Audi a3 bile verecekler hemde yalvararark

engelli ehliyetine geçtim sol bacağı kestiler diz altı kodlar 47-102-78
Araç alımında sadece otomatik sürebiliyorum
Araç alımında bir problem yaşar mıyım ?

Şimdi aracı galericiler araç çıkarıyorlar ama komisyonla 100 bin müdür 100 bin aracı bayi yiyor mesela Audi a3 advanced paket
1 milyon 300 bin
Acele etmeyin ilk 3 ay alanlar korkudan aldı bulamam diye ama satamıyorlar faiz - kredinin önü kapalı

SON 2 SENE ÇOK ZÜLÜM ETTİLER PİYASAYA

Moderatör tarafında düzenlendi:
@umetinn
İzmir erc gaziemirden henüz almadık sıraya girdik.omada 5 fiyatı sormadım beğenmediğim için ama içi koltukları baya sportif miş ben arabanın önünü ve arka koltukların dar olduğu için hiç bahsini etmedim.

@Ahmetdengizo
Vereceklerini hiç sanmıyorum bayiye gittimde Q3 için adam benim peşimden geldi kovalar gibi yaptı engeliye aracımız yok dedi.

Satması bir dert alması başka bir dert çok prosedür var satacağım arabadan aparatı söktürmek için 8000 tl istiyorlar.

Son düzenleme:
Üst Alt