Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 Şubat evde bakım aylıkları ödemeleri!?

filyoslu

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
bakım parası yatarsa yazarsanız sevinirim yatan varmı

arkadaşlar selam burdanmi yazayim bilemedim yanlış yer ise özür geçen ayın 13 ünde maaşım yatti ve ayın 19 u gecesi 1.30 civari anacığım hakkın rahmetine kavuştu şimdi ben bu iki gün arasındaki 6 günlük farkı alabilirmiyim çünkü sosyal hizmetlerdeki bi hanım memur abi öderler son kes dedi bilgi sahibi olan veya başına bunun gibi birşey gelen varmi acaba ?

@ADALETE SİTEM,

ALLAH razı olsun kardeşim çok tşk ederim kendisi emekli idi 5 gün kala vefat ettiği için alamadık hiç olmassa şu 6 günlük farkı alabileyim inş faturalar ard arda geldi :(

@baskentliyimben,
Başınız sağolsun evet alabilirsiniz aynı durumu bizde yaşadık vefat ettiği tarihi bildirin sosyal hizmetlere aradaki baktığınız günleri yatırıyorlar 15 gün sonra filan.

@idosente,

sağol kardeşim bildirmeye gittimde zaten sisteme düştüğünü söyledi ordaki memur tabi garanti olsun diye ben yinede ölüm raporunu götürmüştüm sizinde başınız sağolsun kardeşim

@baskentliyimben,

Başınız sağolsun bnmde aynı oldu geçen ocak ayının 14 aldım 16 vefat etti annem bende gittim sordum ölüm raparu götürdüm bende bekliyorum bakalım inşallah yatırırlar dediğin gibi artık çok kötü gunlerdeyiz rabbim yardımcımız olsun.

Bakım ödemeleri son 2 aydır ayın 13’ünü 14’üne bağlayan gece 01.00 civarında yatıyor. Muhtemelen bu gece yatacaktır; tabi bir sürpriz olmaz ise. Malum bakım ödemelerinde daha önce çokça sürprizler gördük :))

Son düzenleme:
Bakim parası yatan var mo arkadaşlar 13 14 e baglayan gece yatıyordu herzaman

Bu ülkede işçi, memur, emekli ve engelli maaşlarının ödeme günleri belli fakat nedense bakım maaşının ödeme günü belli değil..!!! İnsanlar yıllardır resmen çile çekiyor. Aylar önce ne güzel bakanlık bu işe el attı; tek bir bankadan ödemeler yapılmaya başlandı, bir düzene girer dedik fakat yine ödeme günü sorunu başladı. Bir ay 11’inde, diğer aylar 12-13 derken son iki aydır 14’ünde yatıyordu. Ne hikmetse bu ay 14 oldu yatmadı ve şimdi herkes bu geceyi yani 15’ini bekliyor.

Yahu çok mu zor; bir ödeme günü belirleyip her ay aynı günde yatırmak..?? O kadar insanın borcu var, ödemesi var ona göre plan yapıyor; neden insanları böyle mağdur ediyorsunuz anlamıyorum..!!

Son düzenleme:
@Furkan_81,

valla kardeşim nedesen haklısın bir türlü düzeni oturmadı bu ödemelerin hayır ben zaten 6 günün peşindeyim oda son kez zaten söylencek çok şey varda işde içimizde kalsin ki kalmalıda

@Down Kızlı Baba,

alacaklıları ben idare ettirebilirim fakat doğalgaz su elek telin faturasi ve evin internetini kime idare ettircez :) ALLAH herkesin yardimcisi olsun zaten bu ülkede diyebildiğimiz tek şeyde bu be usta

bize verdiklerimi sadaka olarak gördükleri için bizi adam yerine koymuyorlar,kendi maaşlarını saatinde yatıyor nede olsa..

İçinizde deneyimi olan arkadaşlar muhakkak vardır. Sizlere bir sorum olacaktı. Bir yakınım 12.02.2024 de evde bakım aylığı başvurusu yaptı ve onaylandı. Edevlet sisteminde hizmet süreci başlamıştır yazıyor. İlk aylığını 15 mart mı alacak? 15 Nisan'damı alacak ?

Son düzenleme:
Erken yatınca kimsenin sesi çıkmıyor.sizde işleri ödemeleri 15 ine ayarlayin

Üst Alt