Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2006 sigorta girişim ve %77 raporum ile emeklilik şartlarım nedir?

Krklh

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba %77 engelki raporum var devlet okulunda ücretli öğretmenlik yapıyorum. Vergi indirkmim onaylanmış. Sgk girişim 2006 toplam günüm 5600 önceden bağkur ödedim hep. Son 600 günüm ssk. Şimdi ben vergi indiriminden emekli olabilir miyim. Lütfen bilenler cevap verebilir mi?

Krklh

En az 661 gün daha ssk'LI devam etmek şartı ile, defterdarlıktan elde edilmiş 2. derece vergi indirimine istinaden gün/ay/2006 + 18 yıl sigortalılık süresi ve toplamda 4400 primle emekliliği hak ediyorsunuz.

2008_oncesi.PNG

@OturanBoğa,
Teşekkür ederim bir konuda daha yardımcı olabilir misiniz bilginiz varsa lütfen. Benim 18 yılım doldu 5900 de günün var toplam. Su anda devlette ücretli öğretmen olarak çalışıyorum. Daha önce sgk ya gittigimde bu çalışma işi karıştırmış okuldan çıkış yapıp bağkura giriş yaptıktan sonra emekliliğe başvuru yap demişti. Bugün tekrar gittim öyle bir şeye gerek yok dilekçe yaz başvurunu yapalım ama bizim kurul kaç oran verecek bakalım dedi. Sgk lı çalışırken bagkurdan emekliliğe başvurmam olumsuz olur mu acaba? Çıkış yapıp başvurmam daha mı sağlıklı olur ? Teşekkür ederim

Bence emekli olabilir yazısı olmadan çıkış yapmayın çünkü Bağ-Kur’dan vergi indirimi ile emekli olmada sıkıntı çıkıyor. Vergi indirimi emekliliğini SSK’dan olmak gerekiyor diye biliyorum.

Üst Alt