Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 sigorta girişi ve 3. derece vergi indirim hakkımla ne zaman emekli olabilirim?

yoksul süreli derken

Buraya resim nasıl atılıyor ya

@BnymnYldz Çok teşekkür ederim hayırlısıyla seninkide güzel sonuçlanır emekli olursun allah yardımcın olsun.

Gib.4.34.16.01/skt40830.bu yazıyor vergi kağıdında raporum sürekli doğuştan benim olay

@yoksul, Sağol Allah razı olsun hepimiz aynı süreçleri yaşıyoruz hakkımızda hayırlısı olsun.

@deasn12 Çok teşekkür ederim tahsis numarasını nasıl görebilirim ve edevlet'de ne diye sorgulama yapmalıyım.

@muco58,
vergi indirim belgen sürekli ise tekrar rapor istemezler ondan dolayı sordum 2,5 gibi ay gibi süre çok geçmiş sgk gidip sorgulattınmı ve sistemde ne diye gözüküyor olur olamaz diye evrak takibinde hangı şehırdeki ssk başvurdun. senin yerinde olsam 2.5 ay uzun zaman en yakın sgk giderim ssk evrakı takip etmek için eline küçük bir kağıt veriyorlar onunla sorabilirsin enazından sağlıklı bilgi alırsın sonuçda çok uzun zaman geçmiş.

@BnymnYldz,
Amin hakkımızda hayırlısı hep stres hep sıkıntı şimdide nezaman sonuçlanır stresi sardı allah inşallah gönlümüze göre verir inşallah.

@yoksul
E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra;
Ana ekran üzerinde

ÇALIŞMA HAYATIM ;

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ;

Giriş yaptıktan sonra bütün emeklilik bilgileri yer almaktadır.
Tahsis no verilmedi ise eğer sistem Emeklilik bilgileri yoktur vb. uyarı verir.

yoksul şimdi baktım işlem yapılmış bugün gelen evrak dosyaya kaldırıldı diyor dosya emekliye sevk halkla ilişkiler bölümüne sevk edildi

@deasn12 çok teşekkür ederim kardeşim emeklilik prim vs yazıyor sadece

@muco58,
Şahsen ben senin yerinde olsam en yakın ssk gidip sorardım çünkü 2.5 ay geçti diye yazdın enazından sağlıklı bilgi alırsın senin için en doğrusu olur şahsi fikrim çünkü uzun zaman geçmiş bağlanmaması uzun sürmüş ssk dediği 1.5 ay civarı en fazla 2 ay desen ama senın 2.5 ay olmuş

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yoksul bekliyoruz hala kardeşim. Seninde hayırlı uğurlu olsun insaALLAH...

arkadaşlar 1 ayı geçen durumlarda cimere yazı yazalim hep bir ağızdan. Zaten engelliyiz. Zaten engelliye iş bulmak çok zor. Emekliye ayrılınca birçok iş yeri tekrar girisimizi yapmıyor. Malum yaşamamız gecinmemiz lazım. Bu yüzden bize daha fazla engel olunmaması adına işlemlerimizi hizlandirmalarini yazalım

@m.okanoyun Amin kardeşim çok teşekkür ederim Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin 🙏

şimdide iş bulma geçinme maaş bağlanma stresi başladı bizim gibi engellilerin çilesi anca mezara girince biter Rabbim yardımcımız olsun .

Son düzenleme:
@deasn12, @m.okanoyun, @yoksul, Selamun aleyküm arkadaşlar 2 Mayıs'ta yapmış olduğum vergi indirimi başvurusu bugün onaylanmış.

XXXXXX rapor numaralı talebiniz sonucu oluşturulan EVIS (Erişkin %40 ve Üstü) işleminiz tamamlanmıştır. B002

Vergi dairesi ile görüştüm az önce sonuç yazısı işyerinin E-Tebligat adresine gönderilmiştir dediler. Öğleden sonra vergi dairesine gidip yazının örneğini almaya çalışacağım bana verirler mi bilmiyorum. Oran düşürüldü mü aynı mı oldu tam bilgim yok şu an. İyi Günler.

@BnymnYldz Aleyküm selam kardeşim senin adına çok sevindim umarım güzel sonuçlanmıştır Rabbim gönlüne göre vermiştir hakkında hayırlısı güzel haberi buradan tez zamanda paylaşman umuduyla .🙏

@BnymnYldz,

Gözün aydın olsun kardeşim. Aynen dediğin gibi işyerine gelmesini beklemeden hemen git kaşeli ve imzalı şekilde teslim al. Vergi dairesi her zaman ayağına gelen engelliyi boş göndermez isteğini yerine getirir..

@deasn12, @yoksul,

Çok teşekkürler arkadaşlar Allah razı olsun. %64 2 Yıl süreli raporla başvurdum 13 günde sonuçlandı. Süreli yada süresiz olması önemli değil şu an ama inşallah aynı oranda onaylanmıştır. Sonucu yazacağım net olarak öğrenince.

Vergi dairesine geldim ve yazıyı aldım arkadaşlar. Raporum ile uyumlu olarak %64 ve 2 Yıl Süreli 2. Derece olarak vergi indirimim sonuçlanmış. Sıradaki işlem işyerinden çıkış alıp SGK'ya giderek emeklilik başvurusu yapmak. İyi dilekleriniz için hepinize teşekkürler.

2.5ay oldu emeklilik başvurdum gittim sordum daha işlem yapılıyor.

Mesaj bekleyin dediler bir sıkıntı çıkmaz inşallah

@muco58, Dosyanızın şu an hangi birimde olduğunu söylemediler mi. Tahsis numarası mı veriliyor yada o işlem bitti aylık bağlama hesap işlemleri mi yapılıyor hangi aşamada olduğu önemli sonuçlanmadığına göre işlem yapıldığı belli zaten. 2-3 aylık birikmiş alırsınız sonuca göre hayırlısı olsun.

İlgili Birim Evrak Tipi İşlem Tarihi Açıklama
90753851 26/02/2024 Emekli Olur Yazısı İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HALKLA İLİŞKİLER SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 26/02/2024 11:34 AM EMEKLİ OLUR YAZISI
91993615 15/03/2024 VERGİ İNDİRİMİ HK. İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 1.EMEKLİLİK SERVİSİ (4A TAHSİS) Giden Evrak Kayıtlı 15/03/2024 1:38 PM VERGİ İNDİRİM HAKKINDA
90749817 26/02/2024 MÜJDAT DÖNMEZ EMEKLİ OLUR YAZISI İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HALKLA İLİŞKİLER SERVİSİ Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 09/05/2024 10:43 AM İŞLEM YAPILDI
90844984 27/02/2024 MÜJDAT DÖNMEZ YAŞLILIK GELİR AYLIK ÖDENEK TALEP BELGESİ İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HALKLA İLİŞKİLER SERVİSİ Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 09/05/2024 11:38 AM EVRAK İLGİLİ YERE GÖNDERİLDİ

BnymnYldz görüntü bu

@BnymnYldz,

Aleyküm Selam. Hayırlı uğurlu olsun. Vergi indiriminin kısa sürede cevaplanmasi çok güzel olmuş. Umarım herşey gönlünüzce olur

Benim vergi indirimi sonucu 2.5 ayda çıktı. Emekliliğe basvurali 2 hafta oldu. İNŞAALLAH bu da o kadar uzun surmez

Arkadaşlar daha önce SSK'ya gittim evrak işlemi yapılıyor dediler bekleyin dediler iki buçuk ay oldu ve bugün yine gittim Gaziosmanpaşa SSK'ya ve dediler vergi dairesine yazı yazdık vergi dairesi yazı göndermedi işleminiz hızlı olmasını istiyorsanız gidin kağıt alın getirin dediler onların yapacağı işi biz yapıyoruz vatan caddesi'ndeki vergi dairesine gittim orada da dediler ayın 25'inde yazıyı attık dedim orada görünmüyor sonra mail attılar yeniden oranın müdürü aradı SSK'yı fırçaladı sonra tabi bunlara güven gaziosmanpaşa'ya geri gittim içeri girer girmez odaya dedi abi mailin geldi telefon ettiler iki güne emeklisin arkadaşlar benim verdiğim birim 2007 bu eskilerde sıkıntı çıkıyormuş haberiniz olsun böyle bekleyen varsa peşine düşsün vergi dairesi yazı göndermiyor herhalde sistemde göremiyorlar ya da yeniler için sıkıntı yok vergide yani onlara yapacağı işi yine biz yapıyoruz hayırlısıyla iki günü bekliyoruz bakalım

@muco58, Dosyanızın peşine düşmekle iyi yapmışsınız. İşte kurumlar arası yazışmalar aksaklıklar birkaç günlük işi aylarca uzatabiliyor. Gidip sormasaydınız belki 6 ay falan beklerdiniz. Hayırlı olsun emekliliğiniz.

@BnymnYldz @deasn12 @m.okanoyun merhaba Arkadaşlar birşey sormak isterim kardeşlerim aklıma takıldı e-devlet 4a emeklilik kaydı diye biryere girdim b2 10 haneli numara var tahsis no için emeklilik kaydı bilgileriniz diyo b200 diyo aylık gelir ödenmekte diyor bu ne oluyo..ama sgk evrak sorgulamada HALEN bwkliyor evrak ve Sicil tahsis kodu felan diyo o sayfada e-Devlet de aylik gelir odenmekte aylik turu yaslilik ayligi diyo

Son düzenleme:
@yoksul, Hayırlı olsun emekliliğin onaylanmış gibi görünüyor. Mayıs ayı içerisinde başvuru yaptıysanız Haziran 2023 itibariyle maaşı haketmiş oluyorsunuz. Eve tebligat geldikten sonra seçmiş olduğun bankaya gidip hesap açtırma işlemlerini yapacaksınız. E-devletten 4a emekli aylık bilgisi bölümünüde inceleyin orada da bazı bilgiler oluşmaya başlamıştır.

@BnymnYldz canim Kardeşim tesekkur ederim 🙏🏻mayis 8 de vermistim dilekceyi bankayida yazmistim yapikredi diye tekrar mi Hesap acmak lazim Benim Hesabim var yapikredide sagolsun adam doldurdu dilekcemi ssk da. Birde Kardeşim sana birsey soracam dys evrak takibinde evrak teslim edildi gibi birsey yaziyorrl yani bos ? Ve bu tahsis numarasi emekllik onaylanmis mi demek oluyo kafam Allan bullak oldu bi sevinemedik onaylandimi anlami tasiyor? 4a emeklilik sisteme kayitli aylik bilgisi bulunmuyor diye sayfaya baktim bu sekilde

@yoksul, Siz kağıt eve gelince yinede bi banka şubesine uğrayın. Tekrar hesap açmazlar ama var olan hesabı emekli maaşına tanımlama yaparlar sadece. Aylık/Gelir ödenmektedir yazısı var demişsiniz bendede aynı yazı var yani emeklisiniz artık. Son işlemleriniz yapılıyordur belki aylık hesabı gibi. Tek yapmanız gereken tebligatı beklemek. İnşallah bu ay içerisinde bütün işlemler tamamlanır.

Üst Alt