Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 sigorta girişi ve 3. derece vergi indirim hakkımla ne zaman emekli olabilirim?

@m.okanoyun Kardeşim çok teşekkür ederim darısı sizlerin başına herhangi süre koymadılar doldu dedıler işyerinden çıkış al gel dediler yanında vergı ındırımın olsun dediler ve vergi indirimle emeklilik dilekçesini doldurup verdikden sonra yaklaşık 1.5 ay içerisinde maaş bağlanır dediler ve ayın sonu olduğundan şimdi başvurursan ıyı olur dedıler emekliliğin mayıs 1 de başlamış olur dedıler

orası almazsa başka yer alır. engelli çalıştırmak işlerine gelir. daha az prim ödüyorlar çünkü. sen emekliliğini al gerisi gelir Allahın izni ile.

@yoksul, birde hangi sgk mış orası net konuşup ilgilenmiş.

@yoksul,

Bakalım yarında benim için büyük gün. ALLAH herkesin gonlundekini hakkında hayırlı eylesin, hakkindakini de gönlüne razı eylesin...amin

@udevecili inşallah hayırlısı olurda. çanakkale ssk

@m.okanoyun Hadi hayırlı olsun kardeşim. emeklilik hallolur işveren işde kabul edecekmi tekrar aynı işyerinde çalışmamızı ben konuştum cevap bekliyorum.

@yoksul,
Hadi hayılırsı olur inşallah. Yoksul sen emekli olursan , sgk senin hastaneye tekrar rapor için sevk edecek diye biliyorum. maaş bağlanır ama kontrol için tekrar muaneye gidersen haber verir misin. seninle benim durum aynı. İşyerimde hem emekli hem engelli kadrosunda çalışıp iki maaş almak isterim. işyerim kabul etmezse emekli olmam.

Ben de vergi indirimde 3 derece 2004 girişli 1 ay 2024 2 ayın 28'inde verdim daha sonuç çıkmadı 2 ay oldu bu süreç ne kadar sürüyor

@adil12 Teşekkür ederim kardeşim. sgk hastaneye tekrar rapor için sevk edecek derken anlamadım ? kardeşim benim vergi indirimim sürekli 2016 yılında aldım ve sgk sordum tekrar rapor istenecekmi diye yok dedi. ve siğorta girişim 2004 ve 2008 sonrası sigorta girişi olanlardan yeni rapor istenilecek diye biliyorum. tabi bütün gelişmelerde bilgi veririm . ben işyeriyle görüştüm düşüneceğiz dediler halen beklemedeyim şuan sgk başvuramadım başvurdukdan sonra gelişmeleri yazıcam aynı senin gibi kabul etmezlerse emekli olmayacam iş bulup sonrası olmayı düşünüyorum yoksa o parayla geçinemem kiram var vs. kafam karıştı şimdi tekrar rapor isterlermi diye @BnymnYldz @deasn12 @OturanBoğa Bülent abi bu soruya bi tecrübesiyle cevap verse .

@yoksul, 2008/Ekim öncesi girişiniz ve almış olduğunuz vergi indiriminiz olduğu için tekrar rapor alma gibi bir durumunuz yok. Çoğu süreci biliyorsunuz iş yeri ile durumunuz netleşince vergi indirimi ile SGK'ya gidip emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Hayırlı olsun iyi günler.

@adil12, arkadaşımız emekli olunca SGK 1 veya 2 yıl sonrası için kontrol muayenesi isteyebilir, eğer böyle bir durum olursa haber verir misiniz demek istedi sanırım ben öyle anladım.

@yoksul

2008 öncesi girişiniz olduğu için ve süresiz vergi indirimi raporunuz olduğu için SGK sizlerden tekrar kontrol muayenesi ve rapor istemez.

SÜRESİZ VERGİ İNDİRİMİ İLE EMEKLİ OLDUKTAN SONRA SGK TARAFINDAN TEKRAR SEVK EDİLMESİ VE SON SAĞLIK DURUMUNUZU KONTROL ETME %1 İHTİMALDİR...

Vergi indirimi süreli olsaydı rapor süreniz dolmadan 3 ay önce hastaneye sevk ederek son sağlık durumunuzu öğrenir.

Hayırlı olsun. Allah sağlık ve huzur ile harcamayı nasip etsin inşallah.

Beki bu süreç ne kadar sürüyor 2 ay önce verdim sadece vergi indirim hakkı diyor giden dosya kayıtlı diyor

@muco58 sgk'nın söylediği 1,5 - 2 ay içerisinde tam net bilgi için başvurduğun sgk gidip sorarsan daha sağlıklı bilgi alırsın.

@muco58,

Benim tavsiyem başvurunuzu unutmaya çalışın ve unutturacak işlerle meşgul olun. Yoksa beklemek ve ne oldu diye merak etmek kafayı yedirir insana. Bende 29 Nisan'da başvurdum. Şuan tek önceliğim iş aramak :) işyerinden çıkış istiyorlar ama emeklilik sonuçlanana kadar bu adamlar ne yer ne içer diye düşünmüyorlar

Ben aynı iş yerinde devam ediyorum çıkış yaptılar sonra yeniden giriş yaptılar sıkıntım ise ...engelli aracı alacağım raporumu yenilemem gerekiyor şu andaki SSK'da raporum var o iptal olursa bir sıkıntı olurmu emeklilik için

@muco58, Yeni alacağınız rapor %40 altına düşerse ve SGK bunu tespit ederse sıkıntı yaşayabilirsiniz.

@OturanBoğa abimiz her zaman söyler özellikle emekliliği devam edip tekrar rapor işine girenlere, %40 aşağısı yeni raporun ilerde sıkıntı olabileceğini.

Olayı yanlış anladınız ben emeklilik başvurumu yaptım rapor %54 doğuştan ortopedik kol yarım olduğu için oranın düşmez bu emeklilik başvuru süreci devam ediyor beklemedeyim ama araç alacağım raporum eski araç alımı için raporu yenilemem gerekiyor emeklilik başvurumda bir sıkıntı yaşar mıyım süreç devam ettiği için eski raporum

@muco58, Yeni alacağınız rapor %40 altına düşerse ve SGK bunu tespit ederse sıkıntı yaşayabilirsiniz.
@muco58 burada yazdılar gayet açıklayıcı iyi okursan yeni alacağın raporda emekliliğin sıkıntı olur diye düşük oran alırsan %40 altında çıkmazsa yeni alacağın problem olmaz diye araç için.

merhaba öncelikle hayırlı olsun.

bende emeklilik için dilekçeyi ocakta verdim 4 ay oldu hala gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazıyor.Emeklilik bağlama işlemi uzun sürüyor.

Benim de vergi indirim hakkına gönderilmiş mi artık öyle bir yazı yazıyor

Vergi dairesine mi gönderiliyor kağıtlar acaba ondan mı öyle yazıyorsun sizinki kaldırılmış derken neyi kastediyor acaba

@muco58,

vergi indirimi emeklilik gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazıyor.
evrak takip bölümünde gelen evrak vergi indirimi emeklilik gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazıyor
4 aydır da işlem görmüyor

@clark50, 4 ay uzun süre emekliliğinizin sonuçlanması gerekirdi. Eyt ilk çıktığı zamanlar yoğunluktan dolayı belki bu süreleri bekleyenler olmuştur. Müsait bir zamanınız olursa SGK'ya gidip dosyanızın durumunuzu ve bu gecikmenin sebebini sormalısınız.

@BnymnYldz,
Aynen Bünyamin kardeşimin dediği gibi 4 ay sürmesi normal durum değil. Sgk giderek durum sorgulaması yaptırın ve son durumunu öğrenin.
Bazen bu durumları görünce ve duyunca ben ne kadar şanslı bir insanmışım ki 28.01.2022 de emeklilik dilekçemi dolduruyorum sonra aradan 3 saat geçtikten sonra tahsis numaram oluşuyor ve aradan 3 gün geçtikten sonrada 31.01.2022 tarihinde emekli maaşım onaylanıp 02.02.2022 tarihinde biriken emekli maaşımı alıyorum. Allah herkese erken emeklilik onaylanmasını nasip etsin inşallah..

@yoksul,

EyvALLAH kardeşim sağolasın. Sendika muhabbetine girmiştik işyerinde 8 kişiyi çıkarmışlardı. Şuan ki sayı ile engelli çalıştırma zorunluluğu kalmamıştı. İş yeride benim gibi ortopedik engelli için uygun olmayınca bende teklif etmedim onlarda kal demedi

Üst Alt