Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2000 yılında sigortalı oldum. %46 raporum var. Emeklilik..?

Ben bu tarihte 2009 raporumla vergi indirimi almıştım. Ancak günümüzde bazı söyletiler duyuyorum. O tarihte aldığın vergi indirimi geçerli değil, artık %50 nin altını emekli etmiyorlar, emeklilik günün geldiğinde yeniden rapor alacaksın...vb Bu duyduklarım doğru mudur arkadaşlar?

Arkadaşlar yalnız hepimizin gözünden kaçan bir ayrıntı var mesela 2000 yılında %40 ve üzeri rapor alıp işe yerleşenler 4, 5 yada 6 sene sonra vergi indirimi için defterdarlığa başvuruyorlar o aradan geçen yıllarda yatırılan primler vergi indirim için değerlendirilmiyor defterdarlık ne zaman raporu onaylarsa o tarihten itibaren erken emekliliğin süreci işliyor maalesef bu konuda bir çok arkadaşımızın bilgisi yok yani ben şunu demek istedim raporu olan arkadaşlarımız vergi indirimi için hemen başvurmalılar yoksa süreç onların aleyhine işliyor...

Murat6677 senin dediğin seyi de ilk defa duyuyorum. Ben 2000 yılında sigortalı oldum, ancak % 46 raporu be aynı oranda vergi indirimini 2009 yılında aldım. Senin deyimine göre benim sigorta başlangıcım 2009 da başlıyor, bu da bana çok saçma geliyor

arkadaşlar bu ssk siteleri yanlış hesap yapıyorlar en iyi hesap defterdarlığın verdiği vergi indirim raporunu ihtiyarlık bölümüne göstererek onlar bilgisayardan size ne zaman emekli olacağınızı söylerler ama şu gerçek vergi indirimi alana kadar yatırılan primler ve geçen zaman erken emeklilik için değerlendirilmiyor bu konuda bir çok arkadaşlarım mağdur oldular diğer bir deyişle bu konuyu sonradan duydular yada anladılar geçmiş yıllarda çıkan 2000 ve 2008 yıllarında çıkan 2 yasa var açın okuyun herşey ortada benimde 4200 gün primim var ama emekli olamıyorum yani 2000 de çıkan yasadan bende etkilendim herkese selamlar...

Sizin sigorta baslangiciniz kac ben sizin yazdiklarinizdan şunu anliyorum Örnek sigorta baslangici 1998 fakat vergi indirimi alis tarihi 2010 vergi indirimi basvurusu 2010 emeklilik icin hesaplanicak tarihte 2010 olarakmi hesaplanacak diyorsunuz asagidaki sayfada vergi indimine bagli emeklilik konusunda vergi indirimi alinan tarih degil sigorta baslangici baz aliniyor

Emeklilik bolumunden Engelliler yaşa bağlı olmadan erken emekli olurlar

ali özdemir bey benim ssk işe girişim 1999 o da okulda yapıldı ama fiili olarak çalışmam 2000 de başladı vergi indirimini de 2001 de %70 2. dereceden aldım 2 yıl önce ihtiyarlığa gidip defterdarlığın verdiği raporu gösterdim onlarda bana 16.11.2015'te emekli olabileceksiniz dediler yanımda bir arkadaşım var ssk girişi 1995 ve 5000'i geçkin primi var ama defterdarlığa 8 yada 10 sene sonra başvurmuş raporu %40 ama onun emekliliğine 4 senesi var dediler yani burda senin dediğin gibi olsaydı çoktan emekli olurduk yani engelli derecelerinin ve defterdarlığa başvurulan tarihlerin önemi çok büyük ben kimseye yalan söylemiyorum sadece gerçekleri söylüyorum.

Estağfurullah murat Bey ben size yalan söylüyor sunuz demiyorum Suan telefon dan yazıyorum emeklilik tablosu nu buraya kopyalamiyorom ve ilk defa sizden böyle bişey duydum ve bu konu benide ilgilendiren bikonu benim sigorta baslangicim 1998 fakat yastan dolayi 2000 yilina gore hesap yapılıyor ve tabloda%40 raporla 2019 yilinda emeklilik görünüyor fakat sizin verdiginiz bilgilete gore daha detaylı bir araştırma yapicam

Murat Bey az önce alo 170 hattini aradim ve ozellikle vergi indimi belgesinin alis tarihinin emeklilik tarihi konusunda yilin ileri veya geri bir tarihe etkisinin olup olmadığını sordum ve düşündüm gibi hiçbir etkisinin olmadigini gorevli onayladi yani siz 2000 yilindada %70 raporla vergi indirimi basvurusu yapsaniz 2014 yilindada basvuru yapsaniz bu emeklilik yasinizi etkilemicek önemli olan tablodaki hizmet yili ve pirim gun sayiniz arkadasinizin durumuna gelince arkadasiniz ciraklik veya staj sigorta baslangic yili 1995 olduğu icin suresi uzamis olabilir

beni yanlış anlamayın da alo 170 yada başka servisler bu konuları pek bilemezler onlar kabalama olarak söylerler arkadaşım 1995 ten itibaren ayakkabı fabrikasında 8 yıl çalışmış yaşı şu anda 45 yaşında yani bu arkadaşın o yıllarda çıraklık yada stajla hiç ilgisi olmamış zaten kendisi ilkokul mezunu ama senin bahsettiğin 2000 yılında baz alınan tablo doğrudur ama ssk girişlerini ve vergi indirim tarihlerini göz önünde bulunduruyorlar maalesef devlet kurumlarının bizlere verdiği bilgiler birbirini tutmuyor nasıl ki bundan birkaç ay önce bakan fatma çelik ömss 3. atama olmayacak diğer bakan faruk çelik olacak dediği gibi en iyisi defterdarlığın verdiği raporu alıp ihtiyarlığa götürüp öğrenmek en mantıklısı bence ama takdir sizin...

murat6677 bu konu hakkında yanlış yönlendirme yaptığını düşünüyorum, böyle bir saçmalık olamaz.

Çalıştığım işyerinde yanımda çalışan bir engelli var, emeklilik zamanı geldi ve vergi indirimi için daha yeni başvuruda bulundu. Bu insan 1996 dan bu yana ssk lı çalışıyor... Senin deyimine göre eğer bu kişi vergi indirimi almaya hak kazanırsa aldığı günden itibaren primler geçerli olacak. Peki 1996 dan bu yana yatan ssk primlerine ne oluyor bu adamın? bu adam 18 sene daha mı çalışacak? Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Üst Alt