Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

20 günlük sigortalıyken kaza geçirdim. Malulen emekli olabilir miyim?

29.07.2011 tarihinde raporum SGK ya ulaştı ve 01.08.2011 tarihinde gönderileceği söylendi. Ben tabi ki inanmadım ve SGK yı aradım bilgi aldım. Tabi ki gitmemiş :D Hemen yollayacağız dediler ve ben anladım 02.08.2011 tarihinde yollanacağını. Neyse dedim bekleyeyim. 02.08 oldu yani bugün. Arayayım dedim bakalım neler yaptılar. Açtım telefon ne oldu dosyam bölgeye gitti mi deye sordum.

Aldığım cevap şu oldu!!

-Aaa beyefendi bizde tam sizi arayacaktık. (aha dedim yandık. bunlar yine bir şeyler unuttu)
Hayırdır ne oldu
-ya siz askerlik yaptınız mı?
Yapmadım. Askerlikten muafım
- O zaman sizin o belgeniz bize lazım.
İyi güzelde hanfendi neden tam postayı yollayacağınız günde hatta son anda bana bunu söylüyorsunuz, ayıp ediyorsunuz hanfendi
-Lütfen beyefendi böyle konuşmayın. Ben size iyilik yapıyorum, dosyanızı eksik yollamıyorum, ama siz ne biçim konuşuyorsunuz (babababa)
-Ha bu arada röntgen filmleriniz , epikriz raporunuz, daha önceden aldığınız tüm raporlar ve diğer sağlık kurulu raporlarınızın hepsini getirmeniz gerekiyor. Dosyanıza koyacağım.
Size diyecek hiç birşey kalmadı artık. Tamam eksik evrakları tamamlayacağım.

Dedim ve eksik evrakları tamamlayıp postaya verilemesini sağladım.

Allah hiç kimseyi SGK kurumunun eline düşürmesin. Adamı delirtirler bunlar.

Ve şimdi bölge maceralarım başlayacak. Bakalım orada neler yaşayacağım.

Arkası yarın :D

En baştan talep edilmeliydi şu belgeler:

MALULİYET DOSYASINA AİT KONTROL LİSTESİ
  1. Maluliyet talep dilekçesi
  2. İlk işe giriş bildirgesi
  3. Erkek sigortalılar için askerlik terhis belgesi
  4. Eğer sigortalı askerlikten muaf tutulmuş ise buna ait askeri hastanece düzenlenmiş ayrıntılı muayene bulgularını içeren sağlık raporu (askerlik sakat raporu)
  5. İlk işe giriş sağlık raporu veya beyanı
  6. Sevk sonucu sağlık tesisince usulüne uygun düzenlenmiş sağlık kurulu raporu aslı ve dayanağı tıbbi belgeler
  7. Sigortalının mevcut rahatsızlığı ile ilgili daha önce almış olduğu raporlar, tıbbi belge ve epikrizlerin (çıkış özeti) birer örneği
  8. Kurumumuzca sigortalıyla ilgili daha önce verilmiş bir maluliyet kararı mevcutsa, bunun bir örneği ile dayanağı olan rapor ve diğer belgeler

maceraaaa

ALLAH rağzı olsun valla pür dikkat okuyorum maceranızı inş hayırlısıyla sonuçlanır benimde durumum aynı raporumu çıkardım sgk ya gitti ordan bölge sağlık kuruluna gidecek dediler 10 gün sonra cevap çıkar dediler bekliyorum:(

Ve bugün itibari ile emekliyim.. Maaşım bağlandı. İlk maaş 21-09.2011 de, başvuru yaptığım tarihten bu yana birikmiş halde PTT ye yatacak.

Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler..

Gule gule harca sevgılı ızmırlı kardesım darısı bızım basımıza yazılarına hep okudum sabırla ıslerını yurutmussun bende yesılyurt devlet hastanesınde rapor ıcın ugrasıyorum gecen seneden berı hem tedavı adama katıl ederler bu okumus cahıller

Kardeşim Allah yardımcın olsun. Ben 1 ay olmadan hallettim işlerimi. İnşallah senin işlerde hızlanır.

Oooooooooooooooh! Dadından yenmez be! :)

Vallahi bende aynen öyle oh çektim :)

:) Keşke öyle yemek için boş paramız olsaydı be komando

Çektirmiş kadar oldun. Teşekkürler.
Selametle ye paranı

Gelişmeleri yazarsın, takipçisi olurum. Bilgi lazım olursa da paylaşırım..

hayırlısı olsun inşallah darısı başımıza ben hağla bi cevap alamadım arıyorum ama hağla bişey yok varsa sırrı anlat :) bende yapıyım master

alperen222 özel mesajda da sormuşsun, oradan cevapladım.

Fakat buradan da kısaca yazayım

Evraklarını nereye verdiysen oraya git ve memurlarla konuş, baskı yap
Davanın başında olduğunu görsünler
İşi elbet hızlandıracaklar
Muhtemelen sende bugünlerde cevap alırsın

E-Devlet sitesinde gösterilen Net Aylık Tutarının açıklaması nedir?

Selam

E-Devlet'ten emeklilik sorgulaması yaptım ve "Net Aylık Tutarı" ibaresi gördüm. yanında da 1949,57 TL diyor

Maaş 702,97 TL ve Ek ödeme 74,98 TL.

Sorum şu: 1949,57 TL nedir ?

kdo788.png

Senin sanırım ilk aylığın net aylık yazanı alacan bende gittiğimde şaşırdım ama gercek aylığında 702 lira senin ek yardımda 30 lira civarı olur tahmince 732 lira alırsın bu maaştan sonra ama ilk maaşın 1949.57 alacan nerden biliyorsun dersen bende 3 ay önce aldım böyle yeni emekli oldum hadi hayırlı olsun

Sanırım yeni emekli olmuşsunuz. sorduğunuz 1949.57 tl olan, 702.97aylık tutarınız + 74.98 tl ek ödemeniz ve + 1171.63 tl birikmiş ödeme tutarıdır. bundan sonraki alacağınız aylık tutarı 702.97 tl ve buna %4 ek ödeme eklenir. anlıyacağınız bundan sonraki aylarda 731 tl alacaksınız ek ödemeyle birlikte.. şimdiki ek ödeme ise 1949 tl üzerine hesaplanmış. herhalde anlatabildim.

İlginç o zaman.
702,97 + 74,98 + 1171,62 = 1.949,57

Eğer böyle ise 1 aylık fazla maaş alacağım gibi gözüküyor.
8 gün sonra ne olacak bakalım. Maaş gününe 8 gün kaldı

arkadaş ilginç olan bi tarafı yok. fazladan para da almıyon. o senin birikmiş olan parandır. ayrıca sen yeni emekli olmadın mı?

Yeni emekli oldum evet.

01.08.2011 tarihi ile emeklilik maaşım bağlandı ve ilk maaş 21.09.2011 tarihinde alacağım.

Yani 50 günlük bir maaş.
Hesaplayınca fazladan bir maaş çıkıyor

Asla ret etmem :D fakat ilginç geldi bana.

hayırlı olsun. yeni emekli olduğuna göre hesaplama doğrudur. yoksa sgk 1 kuruş bile fazladan vermez. dediğim gibi bundan sonraki aylığın 731 tl'dir.

Merak etme kimse sana fazla para vermez akıllı ol kardeş emekliliğin hayırlı olsun

Üst Alt