Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

1995 SSK başlangıcım, %40 raporum var. Ne zaman emekli olabilirim?

Bağkur'Lu olarak 5510/28 kapsamında emekli olacak kişilerin vergi indirim hakkı elde etmesi emeklilikleri açısından etkisizdir. Bu kapsamdaki kişiler emeklilik zamanları geldiğinde sgk sevki ile hastaneden %40 ve üzeri rapor almak zorundalar...

1 Ekim 2008 öncesi sigortalı olan ve ssk (4a) statüsünde emekli olacak kişiler için ise durum farklı. Bu kişiler çalışma yaşamlarında vergi indirim hakkı elde etmişlerse, emeklilik zamanları geldiğinde kendilerinden yeniden rapor istenmez...

sayın bülent by acil yardım
vergi indirimi aldım biliyorsunuz fakat ben muhasebeciye gittim bana dediki ssk ya işyeri bildirmesi gerekli degil dedi yani sorum şudur işyeri ssk ya bildirim yapmadan ben direk günüm geldiginde vergi inidirim bu raporum bu diyerek beni %40 raporla emekli yaparlarmı yoksa siz vergi indirimi almışsınız fakat buraya bildirmemişsiniz diyerek boşuna beklemiş olurmuyum ve ya nasıl bir yol çizecegiz acil yardım saggılarımla.

Rıdvan bey;
Gün ve yılınızı doldurduktan sonra direk ssk ya gidip müracaatını yapabilirsin siz şuan sk günlerinizi tamamlamaya bakın...

yani emin olarak diyorsun
vergi indirimi ssk ya bildirilmiyor dimi kesin karar çünkü işyeri sahibi de akrabam bilgisi yok sonra bi sorun olmaz dimi.

sayın, bülent by vergi indirmi alanlar dan duydugum bilgiye göre ssk pirimlerini 156.00 tl ödüyorlarmış ben ise tam ssk pirimi ödüyorum 265,00 kusur sizce bu fark neden benimde v indirim var ssk pirm indrim için ssk ya gidip benim vergi indirimim var mı demek lazım yoksa bu özürlü arkadaş vergi indirimi aldıgı halde ssk pirimi 156,00 tl ödeniyor işyerim den diyerek yanlış bilgisi mi var aydınlatırsanız sevinirim. saygılarımla.

ben akrabamın yanında calışıyorum onunda bilgisi yok o yüzden tekrar sorumu soruyorum %40 ver gi indirimim var fakat işe başlarken saglam olarak başladım. ben şimdi işden cıkıp iş kura kaydımı yaptırıp tekrar %40 özürlü olarak tekrar işe başlayayımmı. o dediginiz pirimin yarısını devlet öder demiştiniz. fakap muhasebecim devletin yarı parasını ödedigi guruplar %60 üzerindekilere dedi yoksa işe giriş cıkış olmadan kayıt yaptırıp özürlü %40 sıfatından pirimim yarı parasını devlet tarafından ödenmesi. olayı bi ayrıntılı bana yararmısınız sayın bülent by

slm sayın bülent by
hatırlamışsınızdır beni sitenize bir süre giriş yapamadım şimdi anca bulabildim şifremi her neyse gelelim konuya..%40 raporumla vergi indirimim var demiştim fakat devlet tarafından pirimimim yarısını işkur kaydımı yapmış bulunuyorum fakat muhasebecime bu konuyu ilettim ssk girişinizin den sonra vergi indirimi aldıgınızda 6 ay süre ile devlet yarı parasını öder dedi lütfen 6 ay dan sonra devlet pirimimin yarısını kesermi ve daha da hala pirimimim tamamını ben ödüyorum bunun için ssk ya gidip durumu anlatacagızmı acık acık bana yazarsanız cok cok sevinecegim acil cevap lütfen.

arkadaşlar hepinize cok slm bazı şeyleri sormak degil yaşamak da lazım birinin bildigini öbürü bilmiyor bilen kişi de tam bilmiyor ben bazı olayları ögrensemde gidip yerinde noktalıyorum şimdi gelelim konuya ben özürlüyüm raporluyum %40 vergi indirimi de aldım ( iş kura gittim işyeri teşvik evragını ile kaydımı yaptırdım sonra ssk ya gönderildim orayada aynı teşvik evragı bir dilekçe ile kaydımı yaptırdım. ) bu işyerinde calışan raporlu kişilerin pirimlerinin yarı parasını devletin ödemesi şimdi burada en az rapor oranının %40 ve fazlası konuda dikkat edilmesi vergi indirimli olanların süresiz raporlarda iş kur müracatlarda her yıl evrak tazelerken tekrar rapor istemiyorlar ama vergi indirimi alamayıp raporu olanlar rapor gecerlilik 1 yıl oldugundan evragını yılda bir pirim teşvikinden yararlanmak istediginde raporu yenilenmesi için hastaneye ordan en az %40 alabiliyorsa tekrar pirimden yararlanır.bu bizim özürlü kişileri ilgilendiren olay degil işverenin çalıştırdıgı özürlünün pirimi ile alakalı çalışan aylını alır pirimide tam ödenir tabi emekli olnca hiç bir sorunu olmaz çünkü ben sordum emekli aylı ile alkalı degil şimdi bana sorarsanız sen neden ugraştın çalışan da ben çalıştıran da akraban benden sayılır.. umarım aydınlata bilmişimdir saygılar

Üst Alt