Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürücü olamaz raporu sonrası ehliyet iptalinden sonraki işlemler nedir?

hayatguzel1979

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar engelli sürücü ehliyet yenileme için tekrar kurula girdim madde 9---)2 ye b) beniden göre surucu olamaz dendi.itiraz aşamasindayim.
Sorum şu:hakem heyeti sonrasida sürücü olamaz olursa.ehliyet iptal oluyor.peki ehliyet almak.icin tekrar sürücü kursuna gidip tekrar sınava girip mi ehliyet alacaz yoksa 2 yıl sonunda rapor süresi bitince kurula girmemiz yeterlimi?bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.tesekkurler.

@hayatguzel1979,

Konudan bağımsız bana da aynı gerekçeyle sürücü olamaz raporu verilmişti, engel grubunuz serebral palsi hemipleji mi?

İki kalçada protez var tamemen ortapedik ama kanundaki maddeye göre ruh sinirden değerlendirmeler ruh sinirlik hiç bir şeyim yok ilginç yanı bu.

@Faruk33,

Dilerim döner ama zor, işin içinde başka şeyler var, engellilere vergisiz araç vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. İnşallah benim yaşadıkşarımı yaşamaz, 2 ci heyet olumlu karar verir.

@hayat76,

Bu dediğinize artık ciddi ciddi inanmaya başladım. Ben tertibatsız aracı bile kullanabildiğim halde komisyondan red kararı verdiler. Aracı kullanamasam haklılar derim ama kullanabildiğim halde bu karar çıkınca insanın ağrına gidiyor.

Ben itiraz etim .il sağlık müdürlüğü komisyonundan geri döndü aldım.ehliyeti

Şimdi araba için rapor çıkarmam gerek aracı aldım bayide cuma kurula giricem hayırlısı bakalım

Benim de 6 ay kontrol şartıyla sürücü olabilir dediler. 6 ay sonra kontrole gittim, sürücü olamaz yaptılar. Ehliyet var dedim, itiraz et dediler. İtiraz ettim, yine sürücü olamaz yaptılar. Ötvden faydalanamıyoruz. Ehliyet duruyor, normal araba alıp tertibat yaptırabilirsin diye düşünüyorum. Sürücü olamaz raporu emniyete gitti mi bilmiyorum. @hayat76, 'ın dediğine katılıyorum. Birçok doktor, engellilere engel olmayı çok seviyor. Oysaki engellilerin önündeki engelleri kaldırmaları gerekiyor. Umarım yaşattıklarını yaşamadan ölmezler.

@birvideo,

Sürücü olamaz raporu verildiği zaman emniyete gidiyor rapor yani polis çevirmesine denk geldiği zaman sisteme baksa sürücü olamaz şerhini görür

@Faruk33, az önce sağlık kurulu sorunumlusu ile görüştüm. "Sen engelli raporunu %90 yapsan bile, il sağlık müdürlüğü'nün komisyonundan sürücü olup olamayacağına dair tekrar karar verecekler." dedi. Doğru mu bu?

@muco58,
Peki il sağlıkta. döndü derken 2.il sagliktanmi yoksa son karar olan hakem heyette mi döndü karar

@birvideo,
Peki sizin rapor kesinleştiği halde sürücü olamazken bile ehliyetiniz e devlette gozkuyor degilmi.cunku olaki.benim surucu olamaz öyle kalırsa bef normal.arac almayı düşünüyorum.ama işte ehliyet elden giderse o kötü olur

@Faruk33,
Heyet yanlış değerlendirmiș hakem hastaneden döner diye düşünüyorum

İşte sürucu olamaz kararı ehliyeti tamamenmi iptal ettiriyor yani sürücü kursuna sınava tekrarmi başvuru olması gerekiyor yoksa sadece 2 yıl sonra tekrar kurula girsek yeterli oluyormu orada kafam karışik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hastane heyeti iptal etti il sağlık müdürlüğü'ne gittim itiraz ettim orada heyette girdim oradaki heyet kabul etti

Abiler şimdi ben tedavi alıyorum ama raporum yok heyete falan çıkmadım organik olmayan psikoj bozukluğu var b ehliyetim var d sınıfı almayı düşünüyorum ve src psikoteknik belgesi almak istiyorum ne olur sizce sorun olurmu .

@muco58,

Hocam merhabalar. Ben daha sağlık kurulu işlemleri sırasında işlemleri yarıda bıraktım. Çünkü ehliyet alamazsın böyle dediler ama ben hali hazırda 2019 da teşhis almama rağmen hastalıklarımı, 6 senedir uzak yol kaptanlığı ve 3 yıldır ehliyet sahibiydim. Bunlar iptal oldu, ne yapacağım bu nasıl iştir? Daha kurul bitmedi bile. Gitmem gereken 4 yer var ve rapor çıkmadı. Neye göre iptali şimdiden yedim?

Bana da aynısını söylediler. yırt at git dediler.ama bırakmadım.girdim kurul ret verdi bende il sağlık müdürlüğü itiraz çektim.ordan geçtim.aldim. peşini birakma

@hayatguzel1979, evet, ehliyetim e-devlet'te gözüküyor.

@OturanBoğa resim yükleyemiyoruz. Bir forum sitesinde resmi yüklemenin pasif bırakılması yanlış diye düşünüyorum.

Resim optimizasyonu eklentileri var. Yüklenen resimleri kb olarak küçük boyutlu hale getirebiliyor.

heyetin verdiği kararı nufus dairesinden ehliyet yeniletme işlemi yapmadığın sürece güncel ehliyetin süresi bitene kadar mevcut ehliyet geçerlidir.

@samuray42,

Tıpta serebral palsi spastik hemipleji olarak geçiyor. Yani vücudun bir tarafının kullanımının olmaması. Doğumda oksijensiz kalmam sebebiyle sol kolumda ince beceri yok ve sol ayağımda aksama ve güçsüzlük var.

@Faruk33,

Bende de prapartezi var. Geçen sene 1 yıllık kontrol şartıyla manüel vites ehliyeti aldım. Bu sene zorunlu otomatiğe geçirebilirsem otv indirimli araç almayı düşünüyorum.

Sizin kollarda bir sıkıntı olmadığı için daha rahat veriyorlar doktorlar.. Bizde de aslında uygun tertibat kodu olmasına rağmen sıkıntı çıkaran doktorlar var. Mesela dün 2 sene önce bana heyetten red veren doktorun biriyle konuşmaya gittim, haliyle beni hatırlamadı. "Aslında sana vermeleri lazımdı niye vermemişler dedi. Velhasıl kelam kurula giriyoruz sürücü olamaz diyorlar bireysel gidiyoruz kullanırsın diyorlar. Tam çıldırmalık yaşadığım olaylar

Arkadaşlar çogumuzun derdi aynı, Sag.Bak. 2015 yılında çıkarttıgı ehliyet yönetmeşiği ile Emniyet Gen.Md. nün Avrupa uyum vs hak.çıkardıgı ehliyet kodları ve şartların da çogu maddelerde çelişiyorlar fakat kimsemin umrunda da degil. Sag. Bk 1 ci maddesi engelli kaza yaptıgınde ehliyeti veren dr ve kurul sorumlu olup, hukuki işlem yapılır yazmışlar.

Bu sebepden çogu dr da bu nedenle, 25- 30 yıllık ehliyeti dahi olan engellinini ehliyetini iptal ediyorlar korkularından. Sürürcülügü iptal olanlar 2024 yılı sonuna kadar ehliyetleri geçerli, asıl sorunlar 2024 yılında yaşayıp görecegiz, bende 25 - 26 yıllık sürürcüyüm banada sürürcü olamaz verildi, her yere ititraz ettim 2. komisyona gittim, cimere yazdımda yazdım, sonuç yok. Kısacası engelliyi eve tıkayıp ötv siz araç araç alımını düşürmek,

Biri sormuş % 90 rapor alırsam ne olur diye, % 90 almakda zor, sürürcülügün iptalse, % 90 raporunşa başkası sürücü olmak şartıyla araç alırsın sız yıne kullanz-amazsınız...

@hayat76,

Bu dediğinize katılmamak elde değil. Mesela bana red veren kuruldaki doktorlardan birine muayene oldum.Aslında sana vermeleri lazımdı sana neden vermemişler dedi. Velhasıl kelam bireysel gidiyoruz sürücü olabilir diyorlar kurula giriyoruz red kararı çıkıyor.

Üst Alt