Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Spino Serebeller Ataksi hastaları H sınıfı ehliyet alabilir mi?

burak_1986

Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben spino serebeller ataksi hastasıyım h sınıf ehliyet alabilirmiyim

Korkarım cevap olumsuz olacak, dare :(

Gerçi tam olarak FA ile değil ama.. (Bildiğim kadarıyla FA, SSA'nın alt grubunda bir hastalık) Hastalıklarımız nörolojik tabanlı.. Hangi durumda ne olacağı belirsiz. Olumlu refleks olayı (kendim için söylüyorum) sıfıra yakın.. Bu durumda 'olumlu rapor' hayli zor.. :(

Serebeller ataksi hastası olup ehliyet alanlar deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz

kas hastası olup ehliyet alan olmamıştır herarde heyet vermiyor riske girmiyor..

ehliyet

arkadaşlar normal vitesli otomobil kullanabiliyorum ama serebeller ataksi hastası olduğum için ehliyet alamıyorum alabilmem için nasıl bi yol izlemem lazım

sca hastası ehliiyet alabilir mi

serebeller ataksi hastasıyım ehliyet alabilir miyim

arkadaşlar b engelli sınıf ehliyet alan ve nörolojik hastalığı olan var mı

Bende hafif derecede denge sorunu var

burak öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin. Benim abim epilepsi hastası 5 yaşından bu yana ilaç kullanıyor nöbetleri günde en fazla 3 kere geliyor genelde akşamları geliyor eli uyuşuyor ve bir kaç saniye hareketsiz kalıyor. kendi istediği için ehliyet almadı araç kullanmaya yanaşmıyor. İnşallah sizin durumunuz bu şekilde değildir.

burak_1986

Sürücü yönetmeliği'nde ilgili bölüm: "Progresif seyirli, fonksiyon kaybına neden olan parkinson hastalığı, multipl skleroz, motor nöron hastalığı gibi nörodejeneratif hastalıkları bulunan kişilere yılda bir kez nöroloji uzmanı muayenesinden geçmek kaydıyla hastalıklarındaki fonksiyon kayıplarına göre değerlendirme yapılarak sürücü belgesi verilebilir."

Benimde nöroloji h sınıfı ehliyetim var ancak özel donanımlı araç için ehliyeti yenileyip ötv raporu almam gerekiyor. bu ayın20 sinde emg testime göre son karar verilecek onu bekliyorum. Olumlu yada olumsuz bilgilendirme yapacağım formda

Spino-Serebellar Ataksi hastasıyım 30 yaşından sonra ortaya çıktı 19 yaşında ehliyet almıştım. Yeni kanunla birlikte ehliyet değişikliği olacağı zaman problem yaşar mıyım bilmiyorum bilgisi olan arkadaş varmı acaba?

Bana vermediler ehliyet iptal olrmu

Progresif tanı koydular

benim de epilepsi ye benzer bir hastalığım var B sınıfı ehliyetim var özel hastaneden almıştım raporu kullanıyorum şimdilik sorun yok ama ehliyet yenileme olayında sıkıntı çıkıyor tekrar özel hastaneye gitmek lazım ama oda çok para istiyor .. :( :(

Yüzde elli dört ortopedik engeli olan biriyim, bu engelin nerdeyse büyük çoğunluğu sağ alt diz ve altı ayağımda meydana gelen trafik kazasında oluşan sinir yırtılması sonucu hareket kaybından. Sinir kaybım heyet raporu ile belgelenmiş ve sürekli olarak ibraz ediliyor. Bu arada bende yarın sabah tekrardan normal ehliyeti engelli ehliyetine çevirip araç almak için şişli etfal de ki randevuma gidicem. Emg muayenesi olucam ve ortopedist beni il sağlık komisyonuna sevk edicek, bakalım inşaAllah olumlu geçer ve burdan müjdeli bir haber veririm

B Sınıfı Ehliyet

Merhaba ben 10 sene önce ehliyet kursuna yazılmak için bir rapor almıştım ve sürücü olamaz raporu vermişlerdi ancak 2-3 ay önce yine muayene oldum ve 2. sınıf sürücü olur raporu aldım buna istinaden bende b sınıfı ehliyet kursuna kaydoldum ve e- sınav, direksiyon dersleri yaklaşık 1 ay 3.5 km yolda araç kullanarak sınavı başarı ile geçtim ve ehliyetimi almak için harcımı yatırıp randevu aldıktan sonra nüfus müdürlüğüne başvurdum, başvurum sırasında memur 10 sene önceki raporunda sana tahdit konulmuş ben bu aldığın rapora göre işlem yapmam git kaldır bunu dedi ne yapmam gerekir

Kardeşim nufüsa tekrar git. Memurla değil şefle görüş. Evet tahdit vardır doğru ama o tahdidi yine nüfus müdürlüğü kaldırıyor.

ahmedduman60
başka bir nüfus müdürlüğüne başvurdum emniyete görüş sorcaz yarın ara muhtemelen kalkar dedi

burak_1986

Aldığın rapor zaten bu işi görüyor. Memur o yenir rapora bakıp o kısıtlılığı kaldırmalı. Ahmed'İn dediği gibi, şefe çıkın...

ben epilepsi hastasıyım ben aldım ehliyet hemde 10 yıllık dostum sana nacizane tavsiyem devletten değil raporu özel hastaneden al devlet hastanesi tam bir işkence yeri özel hastanede 10 dk halledersin işini...

ozmuşlu
aynen özel den aldım da senin tahtidini devlet hastanesi koymuş özeli kabul etmem dedi memur

TAahdit yani kısıtlama bu kalkmadan işlem yapılamaz şerhhii

@burak_1986

valla bana kimse öyle birşey koymadı yaklaşık 9 senedir aktif araç kullanırım 2010 yılından beridir ehliyetim var .
böyle hassas işlerde raporumu hep özelden alırım...

özel hastane disinda secenegin yok malesef. devlet hastanesinde emg'ye gonderiyorlar. onun randevusunu bekliyorsun, sonuc ciksa bile sureli kontrollu ehliyet veriyorlar. ozele gidersen bes dakikada 10 yillik ehliyet raporunu alirsin.

ne biçim iş anlamadım ehliyet almaya hak kazanmışım raporum var özell hastaneden sana devlet hastanesi kısıtlama getirmiş bir üst kuruldan rapor alman gerekiyor dedi ee yeni raporumu alınca beniim sertifikam iptal olmayacak mı

burak_1986

Bu sürücü olur raporunu özel hastaneden nasıl aldınız? Ben geçen yıl gittiğimde 'engelli raporun olduğu için sürücü olur raporunu sadece devlet hastanelerinden alabilirsin' dediler. Sizin engelli raporunuz yok muydu?

arkadaşlar 5 yıl motor kullandım 2 yıldır araç kullanıyorum ehliyet sınavlarımdan geçtim ama nüfus sürücü olamaz raporu verildiği için sertifikamı onaylamıyor şimdi yine hastaneye gitsem yine aynı şekilde rapor verilecek ama kullanıyorum kaç senedir ve kazam yok hiç kaza değil sürtme bile yok ne yapabilirim

Üst Alt