Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurken sınava tekrar girip yeniden atanmak mümkün mü?

nostaljik

Üye
Konular
71
Reaksiyonlar
0
Ekpss ile atanıp adaylığı kalkıp asli memurlukta şu an 4 yıldır çalışan bir genel idare memuru. Tekrar Ekpss'ye girip yeniden atanabilir mi? Bunun şartları nelerdir? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Mesela genel idare sınıfında çalışırken tekrar genel idare sınıfındaki bir kadroya yeniden atanabilir mi? yoksa bu mümkün değil midir?

Mümkün değildir başka sınıfa atanabilirsin

MEB Unvan Değişikliği hakkında

Merhaba, bir şey soracaktım: 4 yıldır genel idare sınıfında memurum. Açıköğretimden bilgisayar programcılığı bölümünü bitirip Meb'de unvan değişikli ile "Tekniker" olarak atanabilir miyim? Bu arada açıköğretimden değil de örgünden bitirme şartı var mı bu bölümü? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

Bence mümkün olmalıdır şahsen ön lisans bazında 2014 de MEB kadrosuna atandım ancak maddi yönden düşük görüyorum yinede şükür diyorum ancak daha üst bütçeli kurumlarda çalışma imkan varken, tabi bu geçen sürede eğitim süreçlerini tamamladım daha üst seviyelere geldim, tekrar EKPSS sınava girip üst puan alıp üst kurumlara geçme neden olmasın :)
nostaljik
Eğer kendi bulunduğunuz kadroya tekrar atanmadan veya üst kadrolara geçmede bahsediyorsanız mümkün olmayabilir. ancak farklı bir kurum tercihiniz olursa olabilir.

nostaljik

Örgün yada açıköğretim farketmez sonuçta aynı bölüm. Meb.ünvan değişikliği sınavı açarsa olabilir.

nostaljik

Aynı bölümü okuyoruz :D MEB de ünvan değişikliğinde tekniker olarak değilde proğramcı kadrosu için okuyorum kaç yılda biter o şüpheli :D nurtanın dediği gibi ha örgün ha açık öğretim fark yok, önemli olan diplomanda kaç yıllık hangi bölümü bitirdiğine bakıyorlar ;)

16Caner16

Ben henüz başlamadım. Bu sene başlamayı düşünüyorum. Önlisansa başka bir bölüm mezunuyum ve ya açıktan 4 yıllığa tamamlamayı düşünüyordum veya teknik kadroya geçmek için ne okuyabilirim diye düşünüyordum. Peki bir şey sorayım : Tyt'ye girip en azından kaç puan almak gerekir bu bölüm için. ve bu bölüm hem anadolu ünv.sinde hem de erzurum atatürk ünv. sinde de var mı?

Şu anda çalıştığın Unvandan daha üst bir unvana atanırsan olur ancak

nostaljik

Bazı bölümlerin açıktan ( uzaktan eğitimi ) olmuyor. Bunu hangi üni. istiyorsanız net sayfasından araştırın. Okuduğunuz bölümde bu bölümü tamamlamak için uygun olmaya bilir. Dediğiniz bölüm hemen, hemen bütün üni. de var.

399//2 olan memur gih sınıfına atanabilir mi?
İstifa edilebiliyor anında geçersin ama muvaffakiyetde veriyor kurum ama sorun oluyor mu puan yetip atanırsan

Arkadaşlar bende 2016 yılında GİH Memur olarak Adalet Bakanlığına lise mezunu olarak atandım bu süreçte Ön Lisansta Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdim ve tekrar sınava girdim şimdi tekniker olarak tercih yapacağım ama kafam çok karışık bitirdiğim bölümde hangi koddan teknikerlik seçeceğim bunlara pek hakim değilim

@Ali_Gs,

hayırlısıyla sonuçlar açıklansın sonrasında tercihler için kılavuz paylaşılacak oradan yönlendirilir ;)

Bende MEB de memurum ( vhki)
2024 de ekpss girdim güzel puan alırsam öğretmenlik unvanı dusunuyorum. Bunun onunde bı engel var mı acaba ?

@gastauskas87,

Ünvan değişikliği sınavını neden düşünmediniz
Yani MEB bu sınavları sık sık açıyor diye biliyorum. Bizim bakanlık gibi değil

Hadi ya yanlış biliyorum demek ki.
Ben de tam tersini düşünüyordum ne güzel milli eğitim bakanlığı sık sık açıyor sınavları diye
Bizim bakanlığın görevde yükselme sınavı açıyor mu diye araştırırken
Sanırım yıllar önce memurlar net de böyle bir yazı okumuştum ondan aklımda öyle kalmış

Üst Alt