Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İnsan mutlu iken bile intiharı düşünür mü?

Birgün öleceksin zamanını beklersen o sana gelir. Acele etmene gerek yok. Dünya iyi insanların kafesidir. Kanadını çırparsın fakat uçamazsın. İntihar düşüncesi senden değil şeytandan geliyor. O düşünce geldiğinde hiç düşünme ilgini başka şeylere ver. Dünyada kimse baki değil. Hiçbirimiz bu dünyadan sağ çıkamıyacaz.İş olsa çalışacak mısın? Nerede yaşıyorsun?

Doktoruna anlat uygun ilaçları kullan ilaçları bırakmak bu gibi sebepleri yaratır ilaçları bırakma ve sürekli doktorunla irtibat içerisinde ol ben iki sefer kriz geçirdim Şuan ilaçlarımı aksatmıyorum ve sıkıntı yaşamıyorum sadece kilo aldım o kadar

@Schizollectual,

Teşekkür ediyorum

Sana tavsiyem farklı aktiviteler bul kendine ve çok sorgulama kurcaladıkça daha rahatsız oluyorsun resim yap kitap oku gibi gibi

Bakıyorum çok aktifsin ve sürekli hastalığını sorguluyorsun bu daha çok hasta eder insanı

@Brs55,
Evet baya boşluktayım sürekli kendimi sorguluyorum yapmamam lazım ama ilgimi çeken bir sey yok pek bu aralar depresif bir dönemdeyim
Ama istediğim kitaplar var onlari alip okuyacagim

Bence boşlukta değilsin kardeşim sınava hazırlaniyorsun bu gerçekten çok ciddi bir meşgale. Bence sınavı kazanmaya odaklan. O zaman sorgulaman gereken şeyler çok farklı olacaktır

Yok estağfurullah kendine öyle deme kızma kendine
Üniversiteli olmann, daha sonra meslek sahibi olmanın, Kendi paranı kazanmanın güzelliklerini düşün

Tıp okumak istiyorum hocam sinavdan dolayi çalışmıyorum

bu yaşlarda normaldir ama sakın öyle birşey yapma ;) zamanında bende aynı durumdaydım :)

Kitap okumak zevk meselesidir bilmiyorum bana sıkıcı geliyor şahsen, 1 kitabı okumak için aldım yıllardır rafta okunacak, sana ciddi birşey söyleyeyim hobi edin, puzzle, müzik enstümanları vs. mesela belediyelerin veya halk eğitimlerin ücretsiz hobi kursları olur onlara katılabilirsin, amaç birşeyler oyalanmak ve değişik çevre edinmektir. ben şahsen işaret dilini ve fotoğrafçılığı merak ediyordum 2 kursunda 5'er kez eğitimini aldım neredeyse eğitim verecek kapasitesindeyim ancak buradaki amacım hem tekrar hem çevre edinmektir. ondan sonrası farklı hobiler hevesi gelecektir ;)

İnsan mutlu iken bile intiharı düşünür mü?

@16Caner16,
Bu söyledikleriniz soyut vakit kaybıdır,karşımızdaki kişi bunları bu gibi hobiler vs edinmeyi veya benzer şeyler yapmayı biliyor,önemli olan bu fikirle hayata bağlayabilmektir.Kişi kendiyle baş başa kaldığında yine aynı düşüncelere kapılacaktır :) ,Ayrıca kişinin yaşının hiç bir önemi yok yaşını söyleyerek ötekileştirmek çok çok yanlıştır,sunduğunuz argümana göre ileri yaştakiler intiharı düşünmüyor peh peh..

Üst Alt