Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik başvurum hangi aşamada..?

15/03/2024 VERGİ İNDİRİMİ HK. İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ 1.EMEKLİLİK SERVİSİ (4A TAHSİS) Giden Evrak Kayıtlı 15/03/2024 VERGİ İNDİRİM HAKKINDA DİYOR. 2 ay önce verdim dilekçe mi sadece bir işlem yapılmış vergi indirim hakkında diyor..bundan sonraki süreç ne kadar sürer

arkadaşlar merhaba,

sgk beni kontrol muayenesine sevk etmişti, muayene oldum raporum bir önceki ile aynı oranda yenilendi. sgk dys sisteminden kontrol ettiğimde hastaneden sgk'ya cevap gitmiş ancak belgeleri görüntüleyemiyorum. sonuç olumlumu olumsuzmu, yazışmalrı öğrenebileceğim bir yer var mıdır?

@Volkano80, Raporunuz dediğiniz gibi önceki ile aynı oranda ise bir sıkıntı olmadan emekliliğinizin devam etmesi gerekiyor. Hastaneden SGK'ya giden evrak rapordur zaten onunda oranını öğrenmişsiniz. Dys Evrak takipte sadece dosya hareketlerine bakabiliyoruz içerik görünmüyor.

Ben vergi indirim hakkını 2007'de aldım Ankara'dan geldi 6 ayda emekliliği onunla başvurdum e-devlet sistemine falan görünmüyor bu vergi indirim hakkı bir sorun olur mu 2 ay oldu sadece bir işlem yapılmış vergi indirim hakkı diye

@BnymnYldz, bende öyle düşünüyorum ama raporum çıktıktan sonra raporumu aldığım hastane arayıp epikriz asıllarını istemişti (konuyla ilgili bir konuda açtım) ancak belgeler çok eski olduğu için ıslak imzalılara ulaşamamış, aslı gibidir yaptırmış ve teslim etmiştim. birazda bu yüzden akıbetini merak ettim.

@muco58, eğer vergi indirimi ile emekli olacak kriterleri sağlıyorsanız sorun olacağını zannetmiyorum. bende vergi indirimi süreci yaklaşık 1 ay, emeklilik ise bir buçuk ay sürmüştü.

En son yapılan işlem vergi indirim Hakkı görünüyor SSK'dan artık vergi dairesine mi gönderdiler kağıtları

@BnymnYldz vergi kağıdın 2007 olması beni düşündürüyor sistemde görünmüyor diyerek Ankara'ya yönlendirebilirler mi kağıtları

@muco58, SGK'ya gidip başvurum 2 ay oldu bir hareket yok, dosyam şu an hangi aşamada diye sormalısınız.

Merhaba 10aydır annemin malüliyet tespitini bekliyoruz.sgk nın dys evrak takip listesinde uzun zamandır ilk defa yeni bir bilgi girilmiş TALEP NO : ....... nokta gelen yerde bu numara var bu tam olarak nedir çok uzun süredir bekliyoruz.tahsis talep değil sadece talep no yazıyor.bilglendirebilirseniz çok sevinirim. @OturanBoğa

9115441601/03/2024Tespit - ( Nil KİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ 6 (MALULLÜK VE İŞ KAZASI)Giden Evrak Kayıtlı01/03/2024 4:05 PMRAPOR İNTİKAL
9115441601/03/2024Tespit - ( Nil KİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ (MALULİYET)Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış19/04/2024 9:46 AM,.......................
9505022215/05/2024Talep No: 589804 Nil KİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ (MALULİYET)Giden Evrak Kayıtlı15/05/2024 9:50 AMNil K
9505022215/05/2024Talep No: 589804 Nil KİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ UNKAPANI SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜGelen Evrak Kayıtlı15/05/2024 11:49 AMNil K
9505022215/05/2024Talep No: 589804 Nil KİSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SEvk(MALULLÜK VE İŞ KAZASI)Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış16/05/2024 10:27 AM12345678910

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Başakaks,

Emin değilim ama, sanki raporda bir eksiklik nedeniyle sevk edilmişsiniz. Bence il müdürlüğüne gidin bugün

Gidin dün ben gittim.bekliyordu öğle evrak 3 aydır bekliyor dün.vergi dairesin den bir meil attırdım.bu gün emeklilik mesaj geldi

@Başakaks, Geçmiş olsun,

19 Nisan'da dosyanız SGK Sağlık Kuruluna gelmiş.
15 Mayıs'ta sonuçlanmış ve Unkapanı SGK'ya gönderilmiş.

Maluliyet başvurunuza kabul veya ret olarak karar verilmiş olabilir.

Diğer seçenek ise ara karar verilmiş olup ek tetkik tahlil muayene için tekrar hastaneye sevk edeceklerdir.

Adresinize sonuç ile ilgili tebligat gelecektir ama uzun sürebilir bunu beklemenize gerek yok SGK'ya gidip sorduğunuz zaman çıkan sonucu söyleyebilirler.

Merhaba tekrar kardiyolojiye gitmemizi istediler oradan bir kağıt vereceklermiş hastane de gönderebilir bize ama siz getirirseniz daha iyi olur dediler.fatih sgk bizim bölgemiz unkapanından taşındı.acaba tekrar kardiyoloji için muayene isteyeceklermi bir bilginiz var mı @OturanBoğa

@Başakaks,

Muayene olmayabilir, bir evrak onayıdır muhtemelen. Kardiyolojiye gönderirken bir yazı vermediler mi size? Kardiyoloji nereden bilecekmiş sgk'Nın ne istediğini?

Üst Alt