Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Atipik psikoz ile aldığım %40 oranı Ankara düşürür mü?

Brs55

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
6
Merhaba

12 yıldır rahatsızım 7 yıldır iğne vuruluyorum.yeni 2 yıl süreli %40 rapor aldım. Atipik psikoz 2.kısım bağımlı diyor. 38 yaşındayım 16.07.2004 özel sektör girişim var Halen özel sektörde çalışıyorum 4.337 günüm var 10.11.1985 doğumluyum Ankara vergi indiriminde %40 oranını düşürür mü birde vergi indirimini süreli mi yoksa süresiz mi verir
Bilgi verirseniz sevinirim.

@Brs55, Anlattığınız durumunuzda düşmez ayrıca bağımlı diyorsunuz bağımlıda oranın daha yüksek oluyor genelde.
Bağımlı kısımında tam bağımımı kısmi bağımlımı diyor?

Bilgiler için teşekkürler

Diğer bir sorum

1-) Süresiz (sürekli) olarak engelli kadrosunda emekli olurmuyum.

2-) B sınıfı ehliyetim var yıl sonunda ehliyetim devam eder mi yoksa iptal edilir mi ?

Tedavimi aksatmadan devam ediyorum
Kısmi bağımlı diyor ehliyet için endişeleniyorum

Son düzenleme:
Atapik psikoz %40 raporum var evraklarımı bugün vergi dairesine verdim 2 Yıl süreli Ankara aynı şekilde onayladı diyelim emeklilik hakkım doğuyor emekli oldum. Çalışmak istemiyorum peki rapor yenilemem gerektiğinde tekrardan bir işe girmem gerekiyor mu yoksa 2 yıl sonra raporu sadece sgkya mı yoksa Ankara’ya mı gönderiyoruz

@Brs55, Vergi indiriminiz raporunuz ile uyumlu olarak 2 yıl süreli onaylanabilir. SGK sizi emekli ederken kontrol muayenesi için 1 yıl veya 2 yıl sonrası için tarih belirleyebilir. Bu tarihten 2-3 ay önce SGK'dan sevk yazısı alacaksınız ve yeni rapor alıp SGK'ya vereceksiniz.

Emekli olduktan sonra tekrardan işe girme vergi indirimine başvurma Ankara'ya gönderme gibi işlerle uğraşmayacaksınız. SGK'nın kontrol muayenesi kararına göre hareket edeceksiniz.

Peki Ankara sürekli ( yani süresiz ) raporu onaylama ihtimali var mı 12 yıl psikiyatri hastalık atipik psikoz tanı verirler mi çok merak ediyorum bugün verdim vergi dairesine evrakları

@Brs55, Merkez Sağlık Kurulu genelde raporları incelerken, hastaya engelli oran cetveline göre doğru oran verilmiş mi, rapor yetkili hastaneden mi alınmış, birden çok hastalığı olanlarda Balthazard formülü doğru uygulanmış mı bunun gibi kriterlere bakıyorlar. Raporun Süreli veya Süresiz ise farketmiyor genelde rapor ile uyumlu sonuç çıkar bir yanlışlık yoksa eğer. Benimde yeni 2 Mayıs'ta başvurdum rapor ile aynı şekilde %64 2 Yıl Süreli bugün onaylandı.

Sana hayırlı olsun çok çabuk cevap gelmiş
Seni tanı neydi
Verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum 👍👏👏

@Brs55, Teşekkürler seninde onaylanırsa az bi prim günün kalmış emeklilik tarihine. O güne kadar hayırlısı ile sonuçlanır. Ortopedik, kolesterol gibi hastalıklar vardı bende.

Merhaba
Bursa’dan bugün evraklarımı verdim. Ankara da Ne kadar sürer evrakların onayı

Geçmiş olsun Ankara ayrıca raporunuzu düşürmez endiselenmeyiniz

@OğuzHan112, abi merhaba müsaitsen cevaplarmısın

12 yıldır rahatsızım 7 yıldır iğne vuruluyorum.yeni 2 yıl süreli %40 rapor aldım. Atipik psikoz 2.kısmi bağımlı diyor. 38 yaşındayım 16.07.2004 özel sektör girişim var Halen özel sektörde çalışıyorum 4.337 günüm var 10.11.1985 doğumluyum Ankara vergi indiriminde %40 oranını düşürür mü birde vergi indirimini süreli mi yoksa süresiz mi verir
Bilgi verirseniz sevinirim.

Atipik psikoz.

Psikiyatri hastalıklarında genelde düşürme olmuyor.. 7 doktor toplanıyor ve bir karar veriyor.. sonradan bunu Ankara'nın düşürmesi her zaman çok tuhafıma ve saçmalık olduğu duygusuna düşürmüştür beni.

Raporun süreli ise vergi indiriminde süreli olur..

@Brs55,

@OğuzHan112, vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim 👍

@OğuzHan112, çok oldum farkındayım vergi indirimi süreli gelir dedinizya peki bu ne zaman ve kaç muayene sonra süresize döner veya döner mi

Hayır niye çok olasınız estağfurullah... Elimizden geldiği kadar sizler için buradayız.

Atipik psikoz... Belli bir süre yani uzun bir süre düzenli tedavi görmeniz gerekiyor... Psikiyatriden sürekli rapor almak için birkaç kez hastaneye yatışınız olması gerekiyor.

Raporun sürekli çıkması için hastane yatışları psikiyatri alanında çok önemli.

@Brs55,

@OğuzHan112, heyete girmeden doktor açıklama kısmına 2 kes yatışlı hasta dedi ama süreli rapor çıktı 7 yıldır sürekli kontrole gidiyorum iğne mi vurmazsam çok kötü oluyorum hepsini açıklamaya yazdı ama süreli çıktı nasip emeklilik hakkım 2 ay sonra doluyor ama uğraştıracaklar anladığım kadarıyla

Tedavi geçmişiniz uzun..hastane yatışlarınız da var.

Raporun sürekliye dönecektir merak etmeyin.

@Brs55,

Üst Alt