Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yüksek Lisans Tez Çalışması: Bireylerin güçlü yanları, sorunlarla başa çıkış yolları

hozgul

Üye
Konular
127
Reaksiyonlar
102
Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Programı'nda yüksek lisans öğrencisiyim.

Engelli bireylerle alanda önemli bir eksiği doldurması niyetiyle bir tez çalışması yürütüyorum.

Çok uzun olmayan bir anketim var. Bu linkten engelli bireylerin doldurmasını ve yaygınlaştırmanızı rica ederim

Engelli bireylerle ilgili yapılan çalışmalar çoğunlukla rehabilitasyon süreçleri ve sakatlık sürecinin olumsuz etkilerine yoğunlaşmıştır. Bireylerin güçlü yanları, sorunlarla başa çıkış yolları ve hayatın farklı alanlarına daha aktif katılımı ortaya koymayı amaçlayan bu çalışma, İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Yüksek Lisans Programında Bahar Yavuz tarafından, Prof. Dr. Zeynep Şimşek danışmanlığında yürütülmektedir. Bu çalışmaya katılarak soruları cevaplamanız, önemli bir boşluğu dolduracağından oldukça kıymetlidir.

Formda kim olduğunuzu ortaya çıkaran ad soyad gibi herhangi bir bilgi istenmeyecektir. Vereceğiniz cevaplar yalnızca çalışmayı yürüten öğrenci ve danışmanı tarafından görülebilecektir. Cevaplarınız topluca analiz edilecektir. Bu nedenle içten cevaplarınız, her soruya cevap vermeniz araştırmanın güvenirliği açısından önem taşımaktadır.

Çalışmaya dair sorularınız için bahar.yavuz@bilgiedu.net

[h=1][/h]sorunlarla başa çıkış yollarına nasıl bir fayda sağlayacağını çözemedim ama yaptım :)

Üst Alt