Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yeni satranç oyuncusuna ne tavsiyeler verirdiniz?

Konular
19
Reaksiyonlar
0
Satrancı seviyorum.Atak oynamak bir başka .. İyi oyuncu hiç değilim ve kendimi geliştirmek istiyorum. Teşekkürler. :)

Tüm tahtayı kontrol etmeden kesinlikle hamle yapma ve hamleni oyun kurarak yap; o bir hamle, ben bir hamle yaparım diye düşünme. "Garry Kasparov'la Satranç Öğreniyorum" kitabını al ve soğukkanlı ol her zaman. :)

Son düzenleme:
1dk, 3dk ve 5dklık oyunlar yenı oyuncuları köreltir, potansıyelını göremez.Hatta buyuk turnuva zamanları buyuk ustalar dahi çok hızlı satranç oynamazlar.bu yuzden 10 ve 15dklık oyun oynamalısın. bikaç temel açılışın mantığını bılmen faydalı olur. italyan açılışı şah gambıti gıbı... platform olarak chess.com u önerırım. youtubedaysa chess24 türkçe kanalı eğlenceli. atak oyun sevıosan ki kim sevmez blackburne ün oyunlarına bak o kanalda. bi roman ikide film önerip susayım. stefan zweig tan satranç,, filmlerse searching for boby fisher ve pawn sacrifice

Üst Alt