Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yaşama isteğim kalmadı. Bana yardım eder misiniz?

DenizBey

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar. Ben 22 yaşındayım. Sağlık sorunlarım var bu yüzden çalışamıyorum. Engelim yok ama ameliyat bâya tuzlu. Maddi imkanın pek olmadığı için ameliyat olamıyorum. Daha önce ameliyat oldum ama düzelmedim, daha kötü oldum. Uzun süre ayakta kalamıyorum, yürüyemiyorum. Aksi taktirde dayanılmaz acı çekiyorum günlerce.

Liseyi zamanında okuyamadım. Sonradan açık liseye yazıldım ve bu sene bitecek. 2 sınav kaldı bitmesine. Üniversite için çalışayım bir yandan dedim, heves yaptım ama matematikte berbat oldugumu gördüm. Video izledim ise yaramadı. Matematik öğreten kitaplar aldım takılı kaldım. Kitabi bıraktım. Şimdilik önceliğim liseyi bitirmek. Daha sonra önlisans muhasebe kazanmak ve bitirmek. Ki bu rezil mat düzeyim ile ne kadar mümkün bilmiyorum.

Sevgilim var 4 aydır. Çok ciddiyiz ikimizde. Aileler bile durumdan haberdar. Oda ev kızı ve aöl okuyor. 18 yaşında henüz. Yanı 4 yaş var aramızda. Sürekli beni motive ediyor. Ama çok kafaya takıyorum gelecegimi. Ne iş yaparım, nasıl yuva kurarım vs.
Bu soruyu neden sordum bilmiyorum ama çaresizim. Bir nebze daha iyiyim bir kaç hafta öncesine kadar. 60 mg antidepresan kullanıyorum şuan 2 tane.

Bu sorunlar yüzünden sevgilime patlıyorum surekli. Sinir ile kendisine-ailesine hakaret ediyorum. Pişman olup özür diliyorum sonra. Geleceği kafaya takmaktan çok yoruldum. Bana tavsiye verir mısınız?

Merhaba DenizBey bence çok gençsin henüz hayatının baharındasın. ameliyat oldum demişsin ama hastalığını yazmamşsın , hayırdır ne hastalığın var ,tedavisi olan bi hastalık mı nedir problem? bence yazılım ile ilgili bi meslek oku veya oraya vereceğin parayı bir yazılım kursuna ver iş var bence bu meslekte iyi öğrenirsen. sevgilinle mutlu ve meşru bir gelecek diliyorum size

tamam profilinden kontrol ettim bu hastalığı bilmiyorum ama acil şifalar diliyorum. beslenmene dikkat et allah yardımcın olsun amin

Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Arkadaş 2022 maaşı ile evde bakıcı maaşı demiş ama bazı şartları var. 2022 maaşı için önce yetkili bir hastahane de %40 ve üzeri engelli raporu alıp sosyal yardımlaşmaya müracaat edeceksin onlar sosyal inceleme ve gelir tesbiti yapacak ailenin kişi başı geliri asgari ücretin 1/3 (483 tl )geçmeyecek. Evde bakıcı maaşına gelince onda engelli raporu % 50 vd üzeri olacak ayrıca raporda AĞIR ENGELLİ yazması gerekiyor ve ailenin kişi başı geliri asgari ücretin 2/3 geçmeyecek yuvarlama rakamla 966 tl diye biliyorum. Ben böyle biliyorum yanlış nokta varsa arkadaşlar düzeltsin.

Dakka bir gol 1 daha dur bakalım hemen pes etme.Haline şukret.Yatağamı bağımlısın altını temizleyenmi var .ne güzelsevdiğinde varmış olmayan ne yapsın.Biraz kendine güven .herşey gönlünce olsun.

Denizbey benimde senin yaşında oğlum var. Senin gibi sınava hazırlanıyor sen niye bu kadar ümitsizsin daha hayatın baharındasın ameliyat tuzlu demişsin niye devlet hastanesinde olmuyorsun ?

Hiçbir gelirin yoksa bile yeşil kartlı olursun ve devlet hastanesinde tedavin yapılır. Hem yeşil kartlı olmak eskiye nazaran daha kolay hane içi kişi başına düşen gelir 500/550 lira seviyesinde sanırım. Yani yeşil kart olmasa bile gss primi ödersin her ay 55/60 lira yine sağlık sigortan olur ve tedavin yine devlette yapılır. Allah dermansız dert vermesin yeter ki. Lise bitince hiç olmadı açık öğretim fakültesine yazılırsın kazanabilirsen. Sözel bir bölüm tercih edersin verdikleri ders kitaplarınıda okursan sınavlardan geçersin. Al işte üniversite mezunu bile olursun. Bunları kulak ardı etme. Sağlık sigortan yoksa ilk evveli bunun için uğraş. Senin için tek mantıklı kalkınma planım bu. Gerisi sana kalmış.

DenizBey Arkadaşlar gerekeni yazmış zaten.
[FONT=sans-serif]Uzun süre ayakta kalamıyorum, yürüyemiyorum. Aksi taktirde dayanılmaz acı çekiyorum günlerce. [/FONT]
2007 yılından bu güne kadar saydıklarının hepsi bende var ve ek olarak 11 yıldır hiç kesilmeyen ağrıyla uykusuzluk, uyumama.
5 tane ameliyat geçirdim 3 yıl hastane sırt üstü yattım.
[FONT=sans-serif]Liseyi zamanında okuyamadım. Sonradan açık liseye yazıldım[/FONT]
Ben 15 yıl sonra üniversiteye başladım.
[FONT=sans-serif]Ne iş yaparım, nasıl yuva kurarım vs. [/FONT]
Rızkı veren Huda'dır. Elbet bir iş bulursun elbet yuva kurarırsın Allah'ın izniyle.
[FONT=sans-serif]çaresizim.[/FONT]
Ya Çaresizsiniz. Yada Çare Sizsiniz..

Selametle..

Antremanlarla Matematik kitabını tavsiye ederim.. en basitinden başlıyor alıştırmalarıyla açıklaması çok güzel.. öğrencilerime aldırıyorum.. inanılmaz başarılı oluyorlar.. Güçlü olun acınızı sevdiklerinizden çıkarmayın.. Rabbim sizi sevdiği için bu sınavı size vermiş... siz de sabırlı olun bol bol dua edin.. Hadi Rabbime emanetsiniz inşaALLAH..

Ne kadar zamandan beri psikolojik tedavi alıyorsun? İlk olarak şu içinde bulunduğun ruhsal çöküntü durumunu halletmen gerekiyor.

zekiş
Devlet hastanelerinde ki doktorlara gittim abi. Hatta ben bir çok özel hastaneye dahi gittim. Bu ameliyatı ayak ve ayak bileği üzerine çalışan, ortopedi ve travmatoloji uzmanları yapıyor sadece. Onlarda ameliyat sonrası memnuniyetsizlik olabilir diyorlar. Hemde 3 ameliyat olman lazım, ameliyat başına 10.000 tl vermen lazım diyorlar. Babam normal bir işçi yani. Eti ne budu ne beni ameliyat ettirsin. Daha önce 20.000 tl verip ameliyat ettirdi ama düzelmedi ayağım :(

Sınava hazırlanayım diyorum ama kafamı veremiyorum hiç bir şeye abi. Neden bu yaşta bu kadar sıkıntı çekiyorum ben :(

ahmet22
Rahatsızlığım şu abi

Peş planus mematars düşüklüğü
Düz tabanlık (ileri seviye)
Halkına valgus
Çekiç parmak deformitesi
Kalp ritim bozukluğu ( nabız 130)
Psikolojik problemler, ağlama nöbetleri, sürekli mutsuzluk, intihar düşünceleri. 60 mg 2 adet ilaç kullanıyorum. 5 mg ile başladım 60 a çıktım. Düzelmek yerine her geçen gün daha kötü hissediyorum. Oturduğumuz semt de arkadaşlık yapacağım türden insanlar yok. Hep uyuşturucu vs işleri var. Işe gitmiyorum, okula gitmiyorum. Arkadaşım desen yok. Çıkıp gezeyim desem biraz para yok. Öylece evde oturuyorum 8 aydır. 8 ayda 4 defa dışarı çıktım. Oda psikiyatri kontrolüne gittim.

alperen1
Benim rahatsızlıklar o orana tekabül etmiyordur. Sağol yinede abi :(

faruk34
Abi nasıl umutlu bakayım ki hayata. Pozitif ol diyor herkes bana sürekli. Nasıl olayım. Bana tarif edin bunu. Bende mutlu olmak istiyorum. Zevk almıyorum ki bu durumda olmaktan. Tüm gün evdeyim. Sağlık yok, iş yok, okul yok, para yok, arkadaş hiç yok zaten. Yaş oldu 22. Sevdiğim kızla evlenmek istiyorum ileride. Ama bu kadar sorunun hangi birini nasıl çözücem

incimuge86
Hocam merhabalar. Antrenmanlarla matematetik 1 kitabını aldım 1 ay önce. Rasyonel ve ondalık sayılar konusunda takildim. Video izledim ama mantığını yine anlamadım. Sonra bıraktım kitabı bir kenara

Taz
1 yıldır alıyorum abi. 5 mg ilaç ile başladım. 10 oldu, 15 oldu derken şuan 60 mg kullanıyorum. Bir daha ki kontrol de muhtemelen dozu arttıracak doktor.

Abi benim konuşup dertlesecegim kimsem yok. Çok çaresizim :(
Oturduğum semt serseri dolu. Uyuşturucu bağımlısı kişiler hep. Üstlerinde fosforlu tshirt ile gezen, yan kesici gençler dolu. Kafa dengi arkadaşım yok
Arada avm sınamaya gitsem kafam dağılsa biraz iyi gelir mesela ama çalışmıyorum param yok.
Sağlık zaten yok.
Okul da yok. İş yok mesela
8 aydır 4 defa dışarı çıktım sadece. Içimde gram yaşama isteği yok. Hep ağlıyorum kapıyı kilitleyip
Yuzum gözüm şişti ağlamaktan
Karsimda beni dinleyen birisi varmış gibi konuşuyorum. Halbuki kimsenin olmadığını biliyorum ama yinede konuşuyorum
Müzik dinlerken intihar ettiğim an geliyor gözümün önüne
Abi ben ölüyorum sanki. Bedenim yanıyor sanki. Çürüyorum gibi hissediyorum. Çıkış yolu bulamiyorum
Nasıl yuva kurucam
Ne iş yapicam
Sagligim ne olacak
:(

yine çalış sürekli tekrarla.. hemen pes etme.. anlaşılmayacak birşey yoktur.. bence siz aklınızdaki olumsuzlukları bir yere atın... kendinize güvenin.. olumlu ve umutlu olun... azıcık olsa da pozitifleri çekin kendinize... herkes size iyilik yapıyor sizse elin tersiyle itiyorsunuz.. böyle devam ederseniz herkesi bıktırır uzaklaştırırsınız.. yapmayın böyle.. sizi sevenleri üzmeyin onların desteğini içinde hissetmelisiniz artık...

incimuge86

Hocam sonuna kadar haklısınız. Ama inanın yapamıyorum bunu. Yanı bu durumda olmak benimde hoşuma gitmiyor. Veya insanların yaptığı iyiliğe sert cevap vermek. Şuan pskilojik tedavi görüyorum. Sizin dediğiniz gibi hemen öyle hissetmenin bir yolu olsada hemen toparlansam keşke. Psikolog ile konuştum durumu anlattım.

Psikiyatriye yönlendirdi. Eğer dediğiniz gibi basit olsa ilaç verilmezdi. Veya konuşarak halledilecek olsa psikolog konuşurdu. Ama beni hemen psikiyatriye yönlendirdi. Beni sakın yanlış anlamayın. :(

yok estağfurullah.. insanın psikolojik olarak iyileşmesi kendi kendine inandırmasıyla pozitif bakmasıyla başlar.. herkesin hayatında neler olduğunu kimse bilemez.. sadece siz yaşamıyorsunuz emin olun... ama güçlü olmalısınız.. yapamıyorum edemiyorum olmuyor lafları bir yere atın.. klişe laflar çünkü.. tabii ki bunları yapabilmeniz için istekli olmak gerek... bir de inançlı olmak gerek... sevenleriniz yanınızda olur destek verir ama kimse sizi iyileştiremez... o yüzden kendinizden başlamanız gerek... bunu yapmanız bile çok büyük bir şeydir sevenleriniz için.. lütfen siz onları gülümsetin ki onların desteklerini boşa çıkarmayın.. asla ve asla uzaklaştırmayın kendinizden..

inşaALLAH.. bunu önce Allah için sonra da kendiniz ve sevenleriniz için yapın..

bunlar geçer kocaman uzun bir hayat var devam

aynen benimde kalmadı herşeyim mahvoldu yapacak bir şeyim de yok

SHMYO RADYOLOJİYİ oku derim iş bulma imkanın yüksek olur sağlık alanında hatalıgınla da ilgilenmen kolay olur.Geçmiş olsun.

Ahmet T
Senin sorunun nedir hocam?

TEKKAN
Malî müşavir olmak istiyorum hocam. Ofis ortamında masa başı çalışmak istiyorum. Çok teşekkür ederim

Engelli raporu almayı bi denesene ayağın dan artı psikiatri den yüzde kırk i bulur belki bi maaş falan bağlatı r sin en azından

DenizBey

yapılan araştırmalara göre Türkiye nüfusunun %52 çok mutlu ülke uçuyor , emekli maaşları 700 ile 900 tl sorun ne anlamadım aşk mı ? ekonomi mi ? gelecek kaygısı mı ya arkadaşım millet patlama noktasında intihar eden edene krediler girmiş halka sen neyi düşünüyor sun gittiği yere kadar gitmediği yerde kopar çeyiz parası veriyor hükümet 15bin tl yaş sınırı koymuş 24 yaşını doldurana vermiyor yani okumayın evlenin cahil kalın yönetilin sistemi bu önüne bak sakın evlenme

Yaşamak zor, heleki engelli olarak hayat mücadele etmek, sen sen ol bu hayatı bir hata ile bitirme.

Gençliğimi bile yaşayamıyorum. 70 ler 80 ler ve 90 lar güzel yıllarmış. Büyükler anlatıyor ve hayretler içinde dinliyorum. 2000 den sonra yaşam ve insan kalitesi bozulmuş diyorlar.

Yardım istediğine göre içinde hala yaşama isteği var demektir.

Üst Alt