Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi indirimi maaşa ne kadar yansır?

FthCkmk

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba 4-b sözleşmeli personelim. Sözleşme ücretim 9137.39.12bin net yatıyor.
Yüzde 41 engelligim maaşa ne kadar vergi indirimi yansır acaba

Valla Dostum bende 4d liyim sözleşme ücretim 21 bin. 200 TL fark etti

Kamuda sürekli işçi olalak calişiyorum 07/12/2023 de başvurdum ve işyerine sskdan yazıda gelmiş olumlu olalak şimdi benim merak ettim ben vergi indirimi ne kadar aliyorum raporum %84 sürekli (Kurum muhasebeye sordum da 1200 tl falan indirim alirsin dedi ama forumlara baktimda derece göre 4000 tl falan olmasi gerekmiyormu yada tam olalak ne kadar indirim aliyorum bide ben işe 28/09/2023 de giriş yaptim başvuru tarihinden sonrami indirimli olalak ödeme yapiliyor yoksa işe giriş tarihinde kesilen ücretleride geri alabiliyormuyum (24bin tl Maaş 4bin tl kadarda 4100tl kadarda gelir vergisi kesiliyor maaşimdan

@Syusuf,

Yeni tutarlar yayınlandı. Şu başlıkta var.

Gelir vergisi matrahı: Brüt kazanç – Sosyal güvenlik kesintisi – İşsizlik kesintisi – Engelli vergi indirimi

Bordronuza bakarak bu hesabın doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba. Forumda konu hakkında araştırma yaptım. Asgari ücret alan arkadaşlar 3. Derece engelli vergi indirimi ile 1700 TL fark aldığını yazmışlardı. Vergi indirimim olmasına rağmen herhangi bir fark almadım. Asgari ücret ile çalışan arkadaşlar ne kadar fark aldığını ve mümkünse bordrolarını paylasabilir mi? Muhasebeye durumu izah etmeme rağmen benden başka arkadaşların varsa bordrolarını alıp gönderirsen inceleyelim varsa problem çözelim dedi

İşin en kötü tarafı iki aydır çalışıyorum. İki aydır yatan para asgari ücretin hep altında. Sonunda burasiyla da mahkemelik olacağım galiba

Üst Alt