Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vergi Dairesi hastanenin verdiği oranı düşürebilir mi?

vergi dairesi hastane sağlık kurulu yönetmeliğe uymayan rapor hazırlarsa tabiki düşürebilir.

@leootim,

2006 yılı raporlar geçersiz bakanlık yönetmeliğinde kabul görmez

Engellilik servisine ben bakıyorum kafanızı takılan konuları sorabilirsiniz ama SGK emeklilik işlemşerini anlamam o konıdı bilgim dışında

Benim raporum 80 2024 Nisan tarihli vergi indirimine müracatta rapor oranını düşürürler mi

@Berat71, 2010 girişim var ve engelli raporum süresiz raporum 2024’te tekrardan rapor ister emekli olduğunda tekrardan

@Derdoo,
Raporunuz 2007 yılı öncesi ise süre önemli değil rapor tarihimiz 2007 yılı ve sonrası ise vergi dairesine aslı gibidir onaylatın hastaneden işyerinden kaşeli imzalı çalıştığınızda dair belge kimlik fotokopisi ve e devletten son 6 aylık SGK hizmet dökümü ile başvurun

Raporunuz 2014 yılı ise tekrar rapor istemez

@Mmd,
Düşmez

Arkadaşlar son çıkan sistem ile artık eskisi günü yeni raporların oranları düşmüyor ancak eski tarihli raporlarda oran düşme ihtümali var

benim başıma geldi bu olay yüzde 44 raporum yüzde bilmem kaça düştü daha sonrada ordaki dengesiz cahil memurun yeniden rapor alacan demesi üzerine 3 kere heyete girdim yüzde 40 ın altında rapor verdiler..
yani midyata pirince giderken evdeki rapordan olduk ... bence maliyeye hiç bulaşmayın vergi indirimi felansa hani uzak durun ..

@mutaf_37,

Rapor düşmez ancak raporda epilepsi uyku apnesü gibi rahatsızlığının var ise o bölümler den oran aldığınız varsa da düşme ihtimali olabilir 60 altında da düşürmezler

@ozmuşlu,

Vergi indirimi zaten asgari ücretten kalktı burdaki amac maliyenin kurulu raporu onaylarsa prim dolduğunda yaş beklemeden emeklş olmak maliye onaylamaz ise erken emekliliğin ve raporun faydası olmuyor ayrıca üç kez nasıl heyete girdin raporun tarihi kaç yılında idi o da var birde vergü dairwsündwki memursenin raporalıp almana karışmaz bakanlık ne yazı gönderdi ise ona göre yönlendirir

@Berat71,
valla oldu işte bişeyler hem elimizde güncel yeni rapor olsun dedik hemde vergi indiriminden faydalanalım deidk olmadı 3 kere heyete girdim 3 ündede yüzde 40 ın altında rapor çıktı çok berbat bir sağlık sistemimiz var...

Yani hastane vermiş maliye niye burnunu sokuyor anlamış değilim hastanedeki doktorlara güvenmiyor mu

@Berat71,

Merhabalar,

Ben 2014 yılında Yüzde 54 göz den süresiz rapor aldım. Vergi indirimi için başvuruda bulundum ancak Ankara vergi indirimini onaylamadı 32 ye düşürdü. 3 kez itiraz ettim ancak her defasında aynı cevabı verdi ve başka başka rahatsızlığınız varsa ekletebilirsiniz denildi.

4 yıldır epilepsi teşisi konuldu ve ilaç kullanıyorum. Bu hastalığı da rapora ekleterek vergi indirimine başvuruda bulunmak istiyorum. Bununla alakalı yeniden rapor çıkartmak için gözden doktora göründüm doktor 32 verdi oranı(heyet e henüz girmedim) Epilepsi içinde 16 mayısta randevum var oran o zaman belli olacak.

Öğrenmek istediklerim;
- "
epilepsi uyku apnesü gibi rahatsızlığının var ise o bölümler den oran aldığınız varsa da düşme ihtimali olabilir"
yazmışsınız. Neden boyle birşey söylediniz. Epilepsi den alınan raporların geçerlilik süresimi oluyor? Boyle bir durum söz konusu ise başvurumu iptal edeyim. Sonuçta elimde süresiz bir raporum var ve onunla bir işte çalışıyorum. Onu kayberdesem işimi kaybedebilirim.

- Bu söylediğiniz engelli raporu için mi geçerli vergi indirimi için mi geçerli?

- "Raporunuz 2014 yılı ise tekrar rapor istemez" ve " Arkadaşlar son çıkan sistem ile artık eskisi günü yeni raporların oranları düşmüyor ancak eski tarihli raporlarda oran düşme ihtümali var " diye ibareleriniz var bu konuda yeniden eski raporum ile vergi indirimi için başvuruda bulunabilirmiyim ?

Teşekkür ederim.

Epilepside raporu ilaç kullanım raporlarını müracattada ekl vergi dairesüne başvurduğunda ayrıca tetkikşerini de ekle dilekçene ayrıntılı norolojik muayene bulguların varsa onları da ekle eeg tam hatırlamadım EMG olabilir sen onun sonucunuda ekle eğer tetkiklerin olumlu ise kurulda düşürmezler o noroloji doktorunun incelemesi sonucu eğer değim tetkikleri eklemezsen kuruldan tekrar rapor aldığın hastanede gçnderip bu dediklerimi göndermeni isterler

Yani hastane vermiş maliye niye burnunu sokuyor anlamış değilim hastanedeki doktorlara güvenmiyor mu
Hastaneden onlarca sahte rapor verildi maliyenin amacı vergi ündirimi verirse sen o maliyenin verdiği karara göre 10 erken emeklilik hakkın bile olur burnunu sokmasını istemiyen raporu onaylatmaz ama bu seferde engellilik vergi indiriminden yararlanamazsın 193 sayılı gelir vergisi kanunu göre indirim alıp SGK emekli eder

Üst Alt