Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tethered Cord (Gergin Omurilik) Sendromu mevcut. Ameliyat oldum..?

scofield041

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba iyi günler öncelikle kusuruma bakmayın zamanınızı alıcam ama bir sorum olucak

19 yaşındayım küçüklükten beri idrar kaçırma problemim oluyordu ama şöyle söliyim atıyorum 1ay haftada 1 2 akşam kaçırıyordu 1sene hiç kaçırmıyordum toplasak 1sene kaçırmamışımdır
geçen yaz 18 yaşında ramazan ayında su içip sahurda yatınca altıma kaçırmaya basladım doktora gittim bana bi ilaç verdi hiç tahlil yapmadan. normalde 1kere alştıma yaparken gecede 4 5 kere yapmaya basladım idrarımı yaptıktan sonra duymaya basladım
bu arada 1 2 kerede enfeksiyon geçirdim idrar doktoruma neden oldugunu sordum mr çektirmemi istedi ve bana dogustan bir sinir sorunum oldugumu spor yapıp yapmadıgımı sordu 7 yaşından 18 yaşıma kadar duzenli spor yaptıgımı haftada en az 3 akşam futbol kulubuyle idmana çıktıgımı söledim şaşırdı
ameliyat oldum ameliyat dosyamda tanı: TETHERED KORD SENDROMU yazıyor operatir tanı-ıcd:(Q76.0) yazıyor bide yapılan ameliyatt :NÖOMONİTÖRİZASYONLA TETHERED KORD SERBESTLEŞMESİ + TOTAL LAMİNEKTOMİ(2 SEVİYE) diyor

neyse cok uzattım kusuruma bakmayın tekrar sonra ameliyat oldum tansiyonum yüksek çıkıyordu tanıdık doktor kanıma baktı değerler yüksek tuzlu yeme dedi 0 tuz dedi eve gidicem doktorum bel ameliyatımı yapan Prof.Dr.Volkan ETUŞ çok başarılı geçtiğini düzeldiğimi söledi iyileşince bi mr çekeriz gene dedi
üroloji doktorum cüneyt hoca soyadını unuttum oda prof.dr bana böbreklerimde sıkıntı oldugunu söledi 1ay önceki tahlillerde hiç bişey yoktu nörojen mesena olmuş bana sonda istedi 15 gün full takılı olcak dedi volkan hoca ile konuştular volkan hoca basta kabul etmedi sonra 10+10 gün full takılı sonda kullandım sonra günde 6kere tak sonda verdiler hi-slip
sonra 1 ay sonra gittimde bi ürodinami daha yaptırdım yanındaki asistana dönüp işte bu süper bak şu düzelmeye dedi ve sondayı 5e çekti

şimdi 7.ci ay içindeyiz 1hafta önce ürodinami yaptırmam gerekti ama enfeksiyon oldu sonda kullanırken bu 3. enfeksiyonum ondan geçince gitcem
geçen volkan hocayı gördüm şansıma konuştum spor yapabiliceğimi ama 1yıl kendimi korumam gerektiğini koş yüz ama beline zarar vercek spor yapma dedi

ben sizden şunu öğrenmek istiyorum kusuruma bakmayın başınızı ağrıttımda geçen hafta ultrason girdim böbrekte az kaçak var dedi böbrekleri etkilememiş az enfeksiyon var dedi idrarda bu ürodinamiyi iptal ettirmeye gittimde çekildi 1 hafta önce
ben şimdi ömür boyu sonda yapmak zorunda mıyım idrarımda enfeksiyıon bitince havuza gidip yüzebilir miyim

beni lütfen biraz aydınlatır mısınız bu 7 ay inanın çok zor geçti biraz bilgi lütfen

Kendi başına işeyemiyor musun? Daha doğrusu, işemek istediğinde aynı anda göbeğin altından mesane üstüne tık-tık parmakla vurduğunda işeme kasların tetiklenip işemeni sağlayabiliyor mu? Az da olsa?

evet idrarımı yapabiliyorum mesela mesanem doluyorya hissediyorum gidince yapabiliyorum ama doktorumun dediği hepsini yapamıyormuşum meseneni tak ile terbiye edicez demişti

Gergin omurilik bende de var bende mesaneyi tam bosaltamiyorum ve tabii bağırsak. Nasılsınız ve nasıl bir yol.izlendi. henüz ameliyat olmadim

Üst Alt