Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tak Yapmak hakkında detaylı bilgi verir misiniz?

Merhaba bendede kanama oluyordu ilk başlarda önce alışana kadar catajell kullandım ayakta yada yatarken uyguladim tak bende nörojen mesaneyim kanama bir süre sonra geçer korkmayın

Arkadaşlar benim böbreklerde kaçak var. O nedenle ağrıma yapıyor. Bu konuda sorun yaşayan ve çözüm yolu bulabilen varsa yazabilir mi?

Arkadaşlar bende 4 senedir ikinarak yapıyordum meğer mesane calismiyormus karin kaslari yardımıyla bosaltiyormusuz..15 gündür tak yapıyorum 4 gün önce iltihap başladı.. 2 gündür de sürekli kan geliyor tak mesanedeyken idrar bitiyor sonra kan geliyor..kasikta agrilar olmaya basladi..bobreklerde agriyor sanki..doktor devam edeceksin diyor tak a ..bobrek torbaları da dolmuş ultrasonda gozuken... bir diyorum bırakayım tak i 4 sene böyle idare etmişiz..sonra diyorum ki doktor ne derse onu yapamadım ne yapacağım kararsızım...

Merhaba bülent bey öncelikle sizede geçmiş olsun yıllardır tak yapıyormuşsunuz.
Bugün tak yapmaya başladım. Katerali takarken ve yapıp çıkarırken azda olsa acı hissediyorum fakat çıkardıktan sonra yinede saate 2 kez sıkışır gibi yanma oluyor bu yanma takarken hissettiğim acıdan daha acı canımı yakıyor damlayarak az miktarda idrar geliyor bu yanma ve idrar gelme zamanla yok oluyormu?
OturanBoğa

Son düzenleme:
ÖZGÜR T

Yani mesane durup dururken (tak aşamasından bahsetmiyoruz) kasılıyor ve acı çekiyorsunuz, doğru mu? Acının tam yeri nerede? Hissettiğiniz gaz sancısı olmasın?

Hayır gaz değil mesanede yanma oluyor. Sondayı takıyorum yapıyorum fakat gene saatte 3-4 kez yanma oluyor bu haldeyken mecbur bezde kullanıyorum fakat her seferinde yanma izdirap gibi

ÖZGÜR T

Mesaneyi tam boşaltamamak, aşırı aktif mesane olması, enfeksiyon bulunması, aşırı üşümek gibi tetikleyici etkenler olabilir. Bir şey var ki o kasılma oluyor...

Üst Alt