Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sosyal Dışlanma ve Sosyal Dahil Etmede İnternet Kullanımının Etkileri

bariserdogan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle 14-29 yaş arası bedensel engelli gençlerin sosyal ilişkileri ile internet kullanımı özelliklerinin incelendiği bir çalışma yürütmektedir.
Yrd. Doç. Dr. Esra Köten ve Yrd. Doç. Dr. Barış ERDOĞAN tarafından yürütülen “Sosyal Dışlanma ve Sosyal Dahil Etmede İnternet Kullanımının Etkileri” başlıklı araştırma projesi anketine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

İnternet kullanım anketimize katılın.

Anketler sonucunda elde edilen bilgiler bilimsel amaçlar haricinde kullanılmayacak, kimlik bilgileriniz hiçbir şekilde başka kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır.

Bu ankete cevap vermekle araştırmanın tamamlanmasına büyük katkınız olacaktır.

Katılımınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Arkadaşlar, 5 dakikanızı ayırıp ankete katılırsanız çok yararlı olur.

güzel ama neden 14-29 yaş arasını kapsıyor, 40 yaşındaki de sayılabilmeliydi. ayrıca neden sadece bedensel engelliler dahil,ankette engelli organları soruyor..
ruhsal olanları adamdan saymıyorlar galiba.

Bu anketin de dahil olduğu çalışma tamamlanmış:

Engelliye hareket gerek
Sosyal medya, engellilere sanal bir kapı araladı. Engelli gençler sanal ortamları “engelsiz bireylere göre tasarlanan toplumsal yaşama erişmek” için kullanıyor. Ancak yeni bir araştırma, sanal âlemde kurulan yüzeysel ilişkilerin engellilerin sorunlarını daha da artırdığını ortaya koydu. Engellilerin güçlü ilişkiler kurabilmeleri için muhakkak ev dışına çıkabilmeleri gerekiyor
Haberin devamı için buraya tıklayabilirsiniz

sosyal yasamda engelli kavrami sadece bedensel engelliyle dusunuluyor. sagir sagir deyip oteleselerde insanlar hic isitme engelliler ne yasiyor diyemiyorlar:( nasil duydugumuzu ne duydugumuzu dusunemiyorlar. yabancilara agir isitiyorum dediginizde bucak bucak kaciyorlar size laf anlatmaya ugrasmaktansa:(bedensel engelli olan en azindan telefonla iletisim kurar, dilli dudukler:p herbi seyi duyup konusup hep hakli cikarlar:pdilimiz duzgun olsada duymadigimizdanmidir bilemem:( bizi hic anlamaya calisan bilim adamlari bile vasat.

sonrada diyorlarki:pisitme engelliler sadece kendileri gibi isitme engellilerle beraber olmak istiyiorlar, baskalarini aralarina almiyorlar:pdiye vicdan rahatlatmasi yapiyorlar:p

Ben sonradan engelli bir insanın, Atatürk olan sevgim saygın hiçbirşey kıyas edilemez canıma bile, fakat beni seven benimle olmak isteyen okadar çok insan varkı bir engelli olarak şımarmak ve labali olmamak tıp ben yasak olmasa zor dayanılmaz bir şey.
Çoğu insan ismiyle tanınır ve keşfedilir yaşadığı toplumda, ismiyle yaşar adeta, Ali, Osman, Ahmet, Yusuf, Ömer, Bekir gibi.
Benim adım BURHANETTİN çok kıymetli hatırı sayılır bir isim, ben şahsen bu ismi yandığında mizah ve mecazları karşılaşırız, bazen buralıdeyil, bazen buinternettin kopyesi.
Sosyalleşme ve sosyal olabilme, kalabilme tıpkı bir sporcunun formda kalabilmesi, bütün engelli insanları Allah seçmiştir, bütün tedavilerde Allah inancı ile olmuştur, hiç bir engelli toplumdan soyutlanmaz, suçu olmuyan hiç bir insanda yargılanan az istisna haricinde,
Biz Engellilerin büyük bir görevi ve yaptırım gücümüz vardır tarihten gelen coğrafyada olan hiç bir engelli hiç bir şekilde bu işi nasıl yapacağım demez bilirkişi Allah ın bir ol kelimesiyle herşey olur onlar için, fakat benim işime kim engel oluyor der, her engelli. Bilirkişi her işiyaparım diyen binlerce sağlam insan vardır, işte biz biliriz ki onları bir engelli adayı, sağlık olsun, biz unutmadık onları onlarda utanmazlar bizlerden,

Üst Alt