Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ve kifoz ameliyatı için doktor önerebilir misiniz?

ayşegülayşegül

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba yakın zamanda skolyoz ameliyatı olan var mı? hangi hastane hangi doktoru önerirsiniz? ameliyat öncesi ve sonrası şikayetleriniz neler?

Kamil çağrı köse yurt dışında çalışıyor. Ve ameliyattan sonra ilk zamanlar ağrı kesici kullanılıyor. onun haricinde düzenli olarak bir ilaç kullanılmıyor.

Legalim

doktor cok onemlı degıl mı ... cogu kısı sevkı erdem dıyor.. fakat altı ay amelıyat sırası bekleyen bıle var ..

lestange agrı olunca pekı .. o zaman olac ıcmeden nasıl gececek. bunyem cok zayıf agrıya dayanılı degılım kı

ameliyat sonrası odada kaldığın sürece zaten ağrı kesici veriyorlar. ben hastahaneden çıktım eve geldiğimde 2 gün daha kullandım sonra ilaç sevmediğim için kullanmadım. zaten ilk 1 haftayı atlat Allahın izniyle ağrın falan kalmıyor.

bır soru daha soracagım sızlere ...bant gerdırme yontemı ıle kapalı amelıyat oluyormus bılgınız var mı

Bant ile gergirme yöntemi kimlere uygulanabilir?
Bu yöntemin uygulanabileceği hastaların özellikleri şunlardır;

Skolyozu olup halen büyüme potansiyeli olan çocuklarda uygulanabilir. Bunun için ideal yaş 10-14 arasıdır. Henüz adet görmemiş ya da adet göreli 1 yılı geçmemiş kız çocukları en uygun adaylardır.
10 yaş altı küçük çocuklarda uygulanamaz
Sırtta yerleşen eğriliklere uygulanabilir. Eğrilik derecesi 30 ila 60 derece arasında olabilir. Sırt eğriliği eğilme filmlerinde düzelebilir olmalıdır. Sırt eğriliğinin beraberinde belde eğrilik olmamalıdır. Belde eğrilik var ise 25-30 dereceden fazla olmamalıdır.
Bu yöntemin uygulanabileceği hastaların aşırı kamburluğu (kifoz) olmamalıdır.

ayşegülayşegül

Elbette doktor önemli. Hangisi içinize siniyor ve uzman olduğunu düşünüyorsanız, o doktor ile iletişime geçin. Ameliyat olmadım ama aslında benim de olmam lazım. Ben ağrıyı düşünmüyorum, masadan kalkabilir miyim diye düşünüyorum. :) Moral bozuyormuşum gibi algılanmasın, benim için risk var da. Tabii bu hastalığımla ilgili bir sorun, belki de ilerde sorunsuz bir şekilde operasyon olurum.

legalim acıkcası hala doktor arastırıyorum ... sanırım en ıyısı sevkı erdem cunku bayagı kişi onu öneriyor.. baltalımanı hastanesı de ıyı dıye dusunuyorum ..henuz gıtmedım.. doktor olarak bılmıyorum ama kemık hastanesı olması artı bence... bende olmadım aynı sekılde olmam lazım ve halen kararsızım ...benı dusunduren bır durumda amelıyat sonrası ..amelıyat ıyı gecsede hareket kısıtlaması fazla olur mu bılmıyorum...risk herkeste var .. mesela ben bır doktora rısk yuzde kac dıye sormustum.. risk onemlı mı yuzde bir desem ve o bır kısı sen olursan , fark edecek mı o zaman oran senın ıcın demıstı.. rıske takılmamam gerektıgını amelıyat olmamanın da ılerleyen yaslarda sıkıntı olacagını soylemıstı..Tedbir bızden taktir Allahtan ..olacagı varsa bırseylerın sızın bundan kacma sansın/mız yok .. tevekkul ..tevekkul ..tevekkul.. Rabbım yar ver yardımcın(m)ız olsun..

Merhaba arkadaşlar,
Doğuştan olan skolyozum için 2011 yılında Prof.dok. Ahmet Alanay Doktor beye muayene oldum, Riskli bir ameliyat ve bu konuda kendi heyetimle bir karar almaya çalıştık ancak ayağımızı sürüdük demişti(maliyeti karşılayamama ihtimalimi anlamış olabilir)
Günün şartları itibari ile son eklenen yeni teknikler olmadığı için ameliyat masrafları fazla tutuyordu. Ve bende riski göze almadım
iyi ki de almamışım.

Şu anda 3d görüntüleme ve sinirlerin doğru şekilde yerleştirilmesini sağlayan yöntemler geliştirmişler aynı anda monitörden gözlemliyorlar.
Bu vb yöntemlerin maliyeti kişiye göre değişiyor biliyorum. Son teknoloji yardımıyla muayene veya tedavi olan olmakta olanların acil geri dönüşleri çok önemlidir. İzmir'den sevgi ve saygılarımla.

çağatay tatar dedıgınız yontemı bılmıyorum .. yanı amelıyatsız mı duzelme yapılıyor..

Yaklaşık 14 Aydır skolyoz ameliyatı için bekletiliyorum. Bu konuda bana tavsiyeniz nedir ? Ne yapmalıyım ?

kenyalı asiye

hangi hastane ... hangi doktor ... agrınız var ıse baska doktora gıdın derım .. yada bekleten doktor ıle tekrar ıletısıme gecemez mısınız kı

Şevki Erdeme randevu aldım. Gittiğim gün bekleten doktor ile de görüşeceğim. Doktordan sonra bilgilendiririm.

kenyalı asiye .bende sevkı erdeme gıttım kasımda arayacagını soyledı ... beklıyorum

Bende öneri yapabilirim hatta ameliyat bile oldum

ben ankara ibni sina hastanesında tarık yazara oldum bı arastırın ıstersenız

Ben yıllarca doktor gezdim.cesaret edene denk gelmek zor oldu floransninghtingele kolon gata okmeydani acibedem baltalimani ...cok dolastim...HACI MUSTAFA ÖZDEMİR doktor cesaret etti benim vakadan baska yokmus o yuzden amliyt etmek istemediler.ama mustafa bey ben yaparim dedi anlatti veee harika sonuclandi.hic bir sekilde sinir sikışmasi yasamiyorum artik.tavsiye ederim.balta limani kocaman olmayan omur kemigimi gormedi 6 yılimi bosuna aldi yanlis teshis koydu neymis efendim tek kol canta tasimak ayak ayak ustune atmakmiz saga baskn egriligim..onca mr cekil ama gorme kemik yok...haci mustafa ozdemir soyledi hayatimin şokunu yasadim meger dogustanmis...

Şişli hamidiye etfal haci mustafa özdemir..bendeki ameliyat turkiye de tek bana yapildi..onca doktor gezdim.cesaret edemediler..ama mustafa bey kurtardi beni

Merhaba yakın zamanda skolyoz ameliyatı olan var mı? hangi hastane hangi doktoru önerirsiniz? ameliyat öncesi ve sonrası şikayetleriniz neler?

Haci mustafa özdemir

Benim de ameliyatımı yapan sevgili hocam Prof. Dr. Şevki Erdem'i önerebilirim. Bilgisi ve tecrübesiyle bu alandaki sayılı uzmanlardan birisidir kendisi.

Üst Alt